Економски факултет (reloaded)

Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
што се случи со економски системи и глобализација уште не ги објавила?и дали прави проблем да си прашаш кај неа во канцеларија
Охооо уште ли не појде кај Љубка? :D Сега нема ни да ја најдеш на факс до 28ми. Замина некаде, а тие фамозни резултати таа воопшто не ги истакна надвор од кабинет освен што ги прочита положените тој понеделник и тие што си дошле на предавања, а беа паднати можеа да си ја прегледаат тетратката. Почекај до 28ми па појди прашај ја.
 
Член од
26 март 2014
Мислења
29
Поени од реакции
1
Охооо уште ли не појде кај Љубка? :D Сега нема ни да ја најдеш на факс до 28ми. Замина некаде, а тие фамозни резултати таа воопшто не ги истакна надвор од кабинет освен што ги прочита положените тој понеделник и тие што си дошле на предавања, а беа паднати можеа да си ја прегледаат тетратката. Почекај до 28ми па појди прашај ја.
А да не кажала потписи кога ке дава?
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
А да не кажала потписи кога ке дава?
Не кажала кога, ама знам дека потписи ќе дава само на тие што одат на предавања. Неколку пати пушташе список баш кога најмалку има дојдено на предавања.
 
G

grande-juve

Гостин
Некоја информација за втор колоквиум Економика на Претпријатие, дали пак ќе биде цел тест со заокружување или ќе има и задачи?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Некоја информација за втор колоквиум Економика на Претпријатие, дали пак ќе биде цел тест со заокружување или ќе има и задачи?
Никогаш немало задачи Економика, така да chill out :) втор е полесен, ист принцип како прв учи и немај мака.
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Се сеќава некој од предходните години на отворените прашања Јавни финансии?
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Никогаш немало задачи Економика, така да chill out :) втор е полесен, ист принцип како прв учи и немај мака.
Втор има повеќе набројуванки, па според тоа не би рекла дека е полесен. А принципот си е ист.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Ај некој за статистика втор кoлoквиум да ми каже нешто...Задачи/теорија?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Дали некој со сигурност знае до кога можеме да му ги предадеме семинарските на проф по Социологија?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Збор-два за вториот колоквиум меѓународна економија?

Како е, дали повеќе да се обрнува внимание од делот после меѓународно движење на капитал, или и претходно освен оние теориите за локациони предности...? Некако на почеток од трета тема има премногу само информативни информации, историски факти, не гледам нешто што би се паднало од тоа. Или најмногу работи ќе има од девизи па до крај?

И се паѓат ли некои исти прашања од претходно, за прв имаше некои прашања што беа исто поставени како и од Либро :unsure:
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Тие што ве нема на барем еден список огранизациско, си ги спремивте парите за потпис? :tapp:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Што е работата што изненадно во последен момент почнаа некои професори да поставуваат услови за потпис?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom