Економски факултет (reloaded)

Дискусија во форумот 'Образование' започната од The Mummy, 31 јануари 2011.

 1. LightWeight

  LightWeight

  Член од:
  21 декември 2011
  Мислења:
  515
  Допаѓања:
  282
  Ај некој да ми каже како би требало да изгледа молбата за промена на изборниот предмет ?
 2. milanello46

  milanello46

  Член од:
  6 февруари 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj prodava knigi po finansiski pazari i institucii i finansisko smetkovodstvo ?
 3. Attention

  Attention

  Член од:
  18 септември 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  5ти ноември ;)
 4. Epics™

  Epics™ Академски граѓанин

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  1.557
  Допаѓања:
  3.836
  Колеги имам едно прашање. Денес отидов до студентски да прашам за Електронскиот Индекс, но имаше толку многу гужва, не ни дочекав. Пишуваше дека работат од 12 до 14, и не стигнав на ред.
  Имено приметив и дека многу други колеги чекаа за Архива, што се случува таму ? Зашто толкави редици.
  Е сега прашањето ми е дали може некој друг да ми каже нешто во врска со Е. Индексот или морам да се изначекам пак ?

  1 - ва година сум, затоа сум толку изгубен.
  Благодарам однапред.
 5. џимеј

  џимеј Модератор

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  8.138
  Допаѓања:
  11.741
  Не си изгубен, уплашен си, гледаш да не пропуштиш нешто и се те интересира кој што прави. За Електронскиот Индекс прашај некој од твоите колеги, сигурно имаш некој од средно колега или било како.
  Не се оптеретувај кој што правел и кај чекал, ако така почниш, кај ќе ти биде крајот...
  Искулирајте малку, предметите за првиот семестар си ги имаш, фокусирај си се на нив да си ги научиш убаво и мој совет - од рекла казала ако наслушнуваш муабети ќе свршиш работа. Затоа што секој си кажува како што си поминал, така да не земај се здраво за готово.
  На Epics™ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Attention

  Attention

  Член од:
  18 септември 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  сеуште заверуваат семестар затоа гужви :)
  за електронски индекс кликни на линков: http://194.149.153.17:15868/Account/Login.aspx?ReturnUrl=/GetCourses/

  user name: број на индекс
  pass: матичен број
  На Epics™ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Epics™

  Epics™ Академски граѓанин

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  1.557
  Допаѓања:
  3.836
  Да сфатив. Него за Е. Индекс ми беше тоа што ми пројавува грешка кога ќе пробам да се логирам.
  Невалидно корисничко име или лозинка.
 8. Stojevska

  Stojevska

  Член од:
  7 јуни 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  kupuvam kniga osnovi na menagment od bobek - 7mo izdanie.
 9. RMCF_Vide

  RMCF_Vide

  Член од:
  18 јуни 2009
  Мислења:
  2.182
  Допаѓања:
  1.403

  Колеги? :D
 10. akciko_mk

  akciko_mk

  Член од:
  19 септември 2011
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  2
  Finansisko smetkovodstvo i konten plan prodava li nekoj? (osven tie u knizara)? :)))
 11. naumdb

  naumdb Кајгана Менаџер!!!

  Член од:
  5 јуни 2007
  Мислења:
  7.896
  Допаѓања:
  3.187
  Контен план не купувај на старо, имаше промени крајот на 2011 (почетокот на 2012).
 12. Epics™

  Epics™ Академски граѓанин

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  1.557
  Допаѓања:
  3.836
  Ми стигна порака на маил дека сум додаден во Online Студентската служба. Ова е нешто како Електронски индекс ?
 13. drewfan

  drewfan

  Член од:
  19 септември 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  мислам дека го смени заради конференција некоја на 29октомври
 14. Epics™

  Epics™ Академски граѓанин

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  1.557
  Допаѓања:
  3.836
  Колеги уште едно прашање. Денес кога имав предавање на Трговско право, асистентката ни кажа дека ако се регистрираме на Zefir или како и да е името, ќе можеме да ги симнеме презентациите што она ги покажува.
  Е сега ќе може ли некој да ми даде линк од тоа Zefir или како и да е официјалната страна, не можам да ја најдам.

  Благодарам однапред.
 15. ehrlich

  ehrlich

  Член од:
  27 февруари 2011
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  207
  Колега, еве ти го линкот: https://zephyr.ugent.be/secure/index.php

  Само пази со регистрацијата, памти пасворд (т.е. зачувај одма во прелистувачот што го користиш), зашто после тоа нема шанси да се снајдеш за нов, ко што сајтот е на холандски, сосем малку на англиски нешто има преведено.

  Инаку, инфо за понатаму, како да додадеш предмет, кој сакаш да го следиш. Најпрвин одиш во Subscribe to courses потоа на ECCF:E-business department и тука пребаруваш, најдобро е да пробаш со името на проф., ако не знаеш како е точниот назив на предметот.
  На Epics™ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: