Економски факултет (reloaded)

Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
А треба претходно некое известување да добиеме дали од Факс или на страната на Економски дека можеме да се логираме.
Бидејќи ерор ми пројавува. Невалидно корисничко име или лозинка.
Не ви е толку битно тоа за електронското. Ќе ти го треба само кога ке пријавуваш испити а до тогаш има уште многу време , ако ви прави некој проблем при логирање отидете на студентски и кажете им , ќе ви средат.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Дај некој од втора нека каже Шуклев дали ви кажа кога ќе биде колоквиумот?
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Ај некој да ми каже како би требало да изгледа молбата за промена на изборниот предмет ?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Колеги имам едно прашање. Денес отидов до студентски да прашам за Електронскиот Индекс, но имаше толку многу гужва, не ни дочекав. Пишуваше дека работат од 12 до 14, и не стигнав на ред.
Имено приметив и дека многу други колеги чекаа за Архива, што се случува таму ? Зашто толкави редици.
Е сега прашањето ми е дали може некој друг да ми каже нешто во врска со Е. Индексот или морам да се изначекам пак ?

1 - ва година сум, затоа сум толку изгубен.
Благодарам однапред.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
1 - ва година сум, затоа сум толку изгубен.
Благодарам однапред.
Не си изгубен, уплашен си, гледаш да не пропуштиш нешто и се те интересира кој што прави. За Електронскиот Индекс прашај некој од твоите колеги, сигурно имаш некој од средно колега или било како.
Не се оптеретувај кој што правел и кај чекал, ако така почниш, кај ќе ти биде крајот...
Искулирајте малку, предметите за првиот семестар си ги имаш, фокусирај си се на нив да си ги научиш убаво и мој совет - од рекла казала ако наслушнуваш муабети ќе свршиш работа. Затоа што секој си кажува како што си поминал, така да не земај се здраво за готово.
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Колеги имам едно прашање. Денес отидов до студентски да прашам за Електронскиот Индекс, но имаше толку многу гужва, не ни дочекав. Пишуваше дека работат од 12 до 14, и не стигнав на ред.
Имено приметив и дека многу други колеги чекаа за Архива, што се случува таму ? Зашто толкави редици.
Е сега прашањето ми е дали може некој друг да ми каже нешто во врска со Е. Индексот или морам да се изначекам пак ?

1 - ва година сум, затоа сум толку изгубен.
Благодарам однапред.
сеуште заверуваат семестар затоа гужви :)
за електронски индекс кликни на линков: http://194.149.153.17:15868/Account/Login.aspx?ReturnUrl=/GetCourses/

user name: број на индекс
pass: матичен број
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Не си изгубен, уплашен си, гледаш да не пропуштиш нешто и се те интересира кој што прави. За Електронскиот Индекс прашај некој од твоите колеги, сигурно имаш некој од средно колега или било како.
Не се оптеретувај кој што правел и кај чекал, ако така почниш, кај ќе ти биде крајот...
Искулирајте малку, предметите за првиот семестар си ги имаш, фокусирај си се на нив да си ги научиш убаво и мој совет - од рекла казала ако наслушнуваш муабети ќе свршиш работа. Затоа што секој си кажува како што си поминал, така да не земај се здраво за готово.
сеуште заверуваат семестар затоа гужви :)
за електронски индекс кликни на линков: http://194.149.153.17:15868/Account/Login.aspx?ReturnUrl=/GetCourses/

user name: број на индекс
pass: матичен број
Да сфатив. Него за Е. Индекс ми беше тоа што ми пројавува грешка кога ќе пробам да се логирам.
Невалидно корисничко име или лозинка.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Ми стигна порака на маил дека сум додаден во Online Студентската служба. Ова е нешто како Електронски индекс ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom