Економски факултет (reloaded)

Дискусија во форумот 'Образование' започната од The Mummy, 31 јануари 2011.

1. LightWeight

LightWeight

Член од:
    21 декември 2011
    Мислења:
    452
    Допаѓања:
    251
    Ај некој да ми каже како би требало да изгледа молбата за промена на изборниот предмет ?
  2. milanello46

milanello46

Член од:
    6 февруари 2012
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    0
    Dali nekoj prodava knigi po finansiski pazari i institucii i finansisko smetkovodstvo ?
  3. Attention

Attention

Член од:
    18 септември 2012
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    1
    5ти ноември ;)
  4. Epics™

Epics™ Академски граѓанин

Член од:
    29 септември 2011
    Мислења:
    1.537
    Допаѓања:
    3.811
    Колеги имам едно прашање. Денес отидов до студентски да прашам за Електронскиот Индекс, но имаше толку многу гужва, не ни дочекав. Пишуваше дека работат од 12 до 14, и не стигнав на ред.
    Имено приметив и дека многу други колеги чекаа за Архива, што се случува таму ? Зашто толкави редици.
    Е сега прашањето ми е дали може некој друг да ми каже нешто во врска со Е. Индексот или морам да се изначекам пак ?

1 - ва година сум, затоа сум толку изгубен.
    Благодарам однапред.
  5. џимеј

џимеј Модератор

Член од:
    4 март 2007
    Мислења:
    7.656
    Допаѓања:
    9.762
    Не си изгубен, уплашен си, гледаш да не пропуштиш нешто и се те интересира кој што прави. За Електронскиот Индекс прашај некој од твоите колеги, сигурно имаш некој од средно колега или било како.
    Не се оптеретувај кој што правел и кај чекал, ако така почниш, кај ќе ти биде крајот...
    Искулирајте малку, предметите за првиот семестар си ги имаш, фокусирај си се на нив да си ги научиш убаво и мој совет - од рекла казала ако наслушнуваш муабети ќе свршиш работа. Затоа што секој си кажува како што си поминал, така да не земај се здраво за готово.
    На Epics™ му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Attention

Attention

Член од:
    18 септември 2012
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    1
    сеуште заверуваат семестар затоа гужви :)
    за електронски индекс кликни на линков: http://194.149.153.17:15868/Account/Login.aspx?ReturnUrl=/GetCourses/

user name: број на индекс
    pass: матичен број
  7. Epics™

Член од:
    29 септември 2011
    Мислења:
    1.537
    Допаѓања:
    3.811
    Да сфатив. Него за Е. Индекс ми беше тоа што ми пројавува грешка кога ќе пробам да се логирам.
    Невалидно корисничко име или лозинка.
  8. Stojevska

Stojevska

Член од:
    7 јуни 2011
    Мислења:
    13
    Допаѓања:
    0
    kupuvam kniga osnovi na menagment od bobek - 7mo izdanie.
  9. RMCF_Vide

RMCF_Vide

Член од:
    18 јуни 2009
    Мислења:
    2.178
    Допаѓања:
    1.401

Колеги? :D
  10. akciko_mk

akciko_mk

Член од:
    19 септември 2011
    Мислења:
    14
    Допаѓања:
    2
    Finansisko smetkovodstvo i konten plan prodava li nekoj? (osven tie u knizara)? :)))
  11. naumdb

naumdb Кајгана Менаџер!!!

Член од:
    5 јуни 2007
    Мислења:
    7.731
    Допаѓања:
    3.019
    Контен план не купувај на старо, имаше промени крајот на 2011 (почетокот на 2012).
  12. Epics™

Член од:
    29 септември 2011
    Мислења:
    1.537
    Допаѓања:
    3.811
    Ми стигна порака на маил дека сум додаден во Online Студентската служба. Ова е нешто како Електронски индекс ?
  13. drewfan

drewfan

Член од:
    19 септември 2012
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    0
    мислам дека го смени заради конференција некоја на 29октомври
  14. Epics™

Член од:
    29 септември 2011
    Мислења:
    1.537
    Допаѓања:
    3.811
    Колеги уште едно прашање. Денес кога имав предавање на Трговско право, асистентката ни кажа дека ако се регистрираме на Zefir или како и да е името, ќе можеме да ги симнеме презентациите што она ги покажува.
    Е сега ќе може ли некој да ми даде линк од тоа Zefir или како и да е официјалната страна, не можам да ја најдам.

Благодарам однапред.
  15. ehrlich

ehrlich

Член од:
    27 февруари 2011
    Мислења:
    257
    Допаѓања:
    186
    Колега, еве ти го линкот: https://zephyr.ugent.be/secure/index.php

Само пази со регистрацијата, памти пасворд (т.е. зачувај одма во прелистувачот што го користиш), зашто после тоа нема шанси да се снајдеш за нов, ко што сајтот е на холандски, сосем малку на англиски нешто има преведено.

Инаку, инфо за понатаму, како да додадеш предмет, кој сакаш да го следиш. Најпрвин одиш во Subscribe to courses потоа на ECCF:E-business department и тука пребаруваш, најдобро е да пробаш со името на проф., ако не знаеш како е точниот назив на предметот.

Сподели преку: