Евтини авионски карти

Член од
22 март 2009
Мислења
117
Поени од реакции
12
Ја летам за Мадрид на 17 јули.Имам веќе карти купено од WizzAir преку Софија.Е сега.НИкаде не пишува дали тој лет е директен или не.Дали некој знае какви се тие летови.Малце ме буни пошто кога летам за МАдрид летот ми трае 2 саати и 40 мин. а на враќање од Мадрид 4 саати и 30 мин.Не ми е јасно малце.Ако има некој искусвто со WizzAir,нека каже.Поздрав
Летот е директен, разликата во времетраењето на летот е поради временската зона, секогаш времето на тргнување/пристигнување е прерачунато според временската зона на местото од каде што се тргнува/пристигнува :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
србите патуваат само за 16 евра од аеродромот во Ниш до италијанското Форле, 70 км од Болоња со ниско тарифната компанија Wind Jet.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Во која смисла доверливи? Јас сум летал со WizzAir од Софија за Италија. Се помина во најдобар ред. Чекирање само со пасош, иако носев испачатена резервација.
Цените ви се познати претпоставувам. Во некои период од годината може да се најдат мноогу евтини карти. Зависи од атрактивноста на летот. После Нова година околу 11,12 јануари имаше летови за Венеција за 19 ЛЕВА. Тие цени ги гледав кон крајот на декември, не беше нешто пола година однапред. Од друга страна, сега да резервираш за во август, Мадрид, Барселона или Валенсија, не е под 300 лева во еден правец.

Автобус шема од центар на Софија до аеродромот има. Не го знам точно бројот на автобусот ама сигурен сум дека гледав на интернет распоред. До 22:30 навечер е последниот автобус.
Автобус 84 и 284.
84 е за Терминал 1
284 е за Терминал 2
И двете можат да се фатат от орлов мост.
Такси от автобуска станица до аjродрома ке ви чини 5-6 евро
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Еве едно лично искуство од минативе 2 недели.
Летавме со Wizz, па со Ryan и обратно и СЕ' беше во најдобар ред.
Многу ми беше фрка, пошто прв пат, а само со confirmation number што го добив на мејл, а сепак сите 4 летови беа како да патувавме со 4 пати поскапи карти преку агенција.
Топло препорачувам на сите да потрошат малку повеќе време на само-аранжмани. Нас ептен ни се исплатеше. Наместо 1700 евра (2+дете), до Тенерифе стигнавме за помалку од 900 евра. Не е мала разлика.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Ми треба ефтина авионска карта од JFK New York до Софија или Белград (може и Скопје, ако е поефтино).

Поздрав !
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Најефтина карта за до JFK имаш со Air.bg , леташ од софија нема секој ден, мислам дека има 2-3пати во недела, зависи кога леташ . цената варира од 650 до 750евра повратна.
со Turkish airlines од Скопје, цената е 800eur секој ден. ако сакаш да заштедиш 50-100евра макс , и да идеш до софија па од таму да леташ ок. ако не и од скопје е ок цената.
за цени тие знам јас ако знае некој подобра нека каже :)
 

антонија

модел
Член од
22 август 2010
Мислења
144
Поени од реакции
6
Ние имаме скапи карти бидејки имаме најскап керозин во европа.
Туристичките агенции не имаат летови до мексико и до брзил само затоа што имаме мал аеродром не дека народот нема пари.
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
има ли некој што летал со wizz easyjet или било кој друг да знае дали онаа цена на карти (заедно со аеродромски такси што се содржат во неа) е всушност реалната цена и дали има некои давачки после тоа.
на страната на wizz има еден одгомен ценовник со давачки за чекин, за торба бла бла бла .....
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Може страна од компании кои имаат летови од Скопје и се фалат дека се најефтини? :)
 

Night Crawler

Fear of the dark
Член од
26 јануари 2007
Мислења
187
Поени од реакции
5
Mene me interesira dlai moze da mi kazete informacija za avionski let Skopje-Praga-Skopje jas preku czech airlines najdov karta za 260 evra....Ako ima nekoj poevtino neka kaze :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom