Евтини авионски карти

Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
скопје-москва да не знае некој од кај може да се земе карта и колку е цената???
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
100
Поени од реакции
13
@Rastignac:
Скопје - Прага - Москва (и назад) со Чек Ерлајнс кошта 300 евра, повратна. Сега проверив. Единствен проблем е што на враќање мораш да отседиш некои 12 часа во Прага на враќање. За одење немаш гајле - имаш точно еден час за трансфер Прага - Москва. Тамам.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Скопје-Буенос аирес колку се двизи цената одприлика??
 
Член од
6 септември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
moze nekoj da mi kaze za evtini avionski karti Skopje-Viena ili Skopje Linz
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
барам карта скопје-измир...........кој ке ми помогне......нешо скриени трошкови има ли, колку багаж......може и линк.........благодариме
 
A

Antigona

Гостин
Скопје-Буенос аирес колку се двизи цената одприлика??
Да ми беше дел од семејството (или да ми беше маж) ќе ти резервирав повратна карта Скопје- Буенос Аирес - Скопје за од прилика 200 до 300 евра, ама ништо.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Да ми беше дел од семејството (или да ми беше маж) ќе ти резервирав повратна карта Скопје- Буенос Аирес - Скопје за од прилика 200 до 300 евра, ама ништо.
Која цена се картите за Буенос Аирес?
-Ваљда не се 200-300 евра.......

И ако имаш или има некој информација колку е авионска карта за Бразил (Сао Паоло, Рио) ?
 
A

Antigona

Гостин
Која цена се картите за Буенос Аирес?
-Ваљда не се 200-300 евра.......

И ако имаш или има некој информација колку е авионска карта за Бразил (Сао Паоло, Рио) ?
Во ред, сигурно не си ме сфатил сериозно и покрај тоа што бев максимално искрена, па затоа ќе ти објаснам.

Јас работам во една авио компанија( не е битно која) и ние вработените имаме поспусти на сите авио карти насекаде во светот.

Освен за мене , попусти за авио билети имам за мајка ми, татко ми и сестра ми . Да бев мажена, ке имаше попуст и маж ми, ама не сум мажена сеуште :)

Е затоа кога те цитирав ти реков дека за ефтина цена можев да ти резервирам авио билет.

Можеби нема да ми веруваш , ама повратен билет до Њу Јорк ми е 200 долари :)

Да да, само 200 , па кога би имала слободни денови би можеа да идам на шопинг до Њу Јорк :)
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
67
Поени од реакции
11
Колку е најевтина карта Скопје-Франкфурт во една насока?
Колку е најевтина карта Приштина-Франкфурт во една насока и како можам да купам?
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Колку е најевтина карта Скопје-Франкфурт во една насока?
Колку е најевтина карта Приштина-Франкфурт во една насока и како можам да купам?
direktna linija od skopje do frankfurt nemas.najeftina karta ti je 180 euro so JAT preku belgrad
--- надополнето: Oct 5, 2011 12:46 AM ---
ke ima li vo bliska idnina direktni letovi do Copenhagen,zosto ovie sto se preku Vienna,Praga,budapest se mnogu skapi edna povratna karta te cini 600-650 evra
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
gledam karta povratna od venecija skopje venecija so edno dete do 14 godini e 69 ,99 evra
ne mi se veruva dali e mozno?????
preku wizz air gledav i ne mi se veruva deka e tolku pari mislam eftino
so taksi aerodromski so se????????
dali nekoj ima iskustvo da kaze kako odi za da zemam edna karta
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
gledam karta povratna od venecija skopje venecija so edno dete do 14 godini e 69 ,99 evra
ne mi se veruva dali e mozno?????
preku wizz air gledav i ne mi se veruva deka e tolku pari mislam eftino
so taksi aerodromski so se????????
dali nekoj ima iskustvo da kaze kako odi za da zemam edna karta
70 евра? Мислам може и поевтино да најдеш, се зависи од датумот...Инаку таа е цената. На wizzair.com можеш да ја купиш картата (преку кредитна/дебитна картичка)
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
70 евра? Мислам може и поевтино да најдеш, се зависи од датумот...Инаку таа е цената. На wizzair.com можеш да ја купиш картата (преку кредитна/дебитна картичка)
ne mora da imas kreditna
moze i da uplatis vo banka ke ti pratat na mail se i da uplatis vo banka
barem taka razbrav
u pravo si najdov za 50 evra
mene mnogu smesna cena mi e zatoa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom