Евтини авионски карти

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
peking...da vidime kultura kakva imaat
So air serbia + etihad preku beograd mada ke imas cekanje. Ova bi trebalo da ti e najevtina kombinacija. Druga kombinacija ako nekes mnogu da cekas ti e preku dubai ali ke treba sam da se organiziras Fly Dubai od SK + Air China ima direkten let od tamu. Bi trebalo da ima i so turkish nesto mada momentalno tie nitu se evtini nitu ti e premnogu sigurno od tamu so ogled deka non stop otkazuvaat letovi
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Минхен мислам дека ми е најдобра опција за тргање....Или Белград
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Парфем дали е дозволено да се носи во оној кабински багаж што е дозволен?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.369
Парфем дали е дозволено да се носи во оној кабински багаж што е дозволен?
Ако е купен на аеродром, и е спакуван во кеса, ке ти дозволат да го качиш во кабина на тој аеродром. Иначе у check-in
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Парфем дали е дозволено да се носи во оној кабински багаж што е дозволен?
Јас секогаш носам парфем со мене горе во зип-лок кеса во шишенце 50-75мл и никогаш не ми напрајле проблем.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
А има ли шанси да протнам еден од 100мл и еден од 50мл?
 
Член од
25 август 2011
Мислења
42
Поени од реакции
9
Здраво, имам проблем. Сакам да резервирам карти од Приштина до Женева со Easy Jet , се пополнувам како што треба и на крај кога одам да платам цело време ми дава дека бројот на картичката не ссодветствува со типот на картичката, па да сум проверел датум на истек и сл. Имам visa electron . Може ли некој да ми објасни што е проблемот ? Фала
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Кажете некоја друга авио компанија во стилот на Виз, кај што можам да си купам поефтини карти за Барселона (или друг град во Шпанија). Кои ми се опциите?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Кажете некоја друга авио компанија во стилот на Виз, кај што можам да си купам поефтини карти за Барселона (или друг град во Шпанија). Кои ми се опциите?
easyJet, Vueling.es, Ryanair
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Некој искуство со пререзервација на билет со Austrian Airlines?Се плаќаат ли казни или можда е бесплатно:)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom