Евтини авионски карти

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
Забораив да прашам...Колку пари е со такси од Скопје-центар до аеродромот?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
zavisi od taksi kompanijata od 800 do 900 denari

a onie sto se airport taxi se 20 ili 25 evra
 
B

Blade Torch

Гостин
Хмм .. 150 евра повратна Прага-Скопје. Не знам баш дали е ефтино, ама пак е подобро од со автобус за истите пари.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
Skapo be da gi ebam..
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Забораив да прашам...Колку пари е со такси од Скопје-центар до аеродромот?
Имаш автобусо од агенцијата Вардар-Експрес 170 денари во еден правец.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Најефтина карта од Скопје (или Солун, Софија, Белград) до Чикаго или Детроит, поѓање на 8 а враќање на 28 април, може плус минус некој ден?
 
Последно уредено:

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
Ај дечки ако може помош...Евтини авионски карти до Барселона од Скопје/Солун некаде во средина на јули?? Планирам одмор со друштво,па да видиме колку ќе се фати..
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Ај дечки ако може помош...Евтини авионски карти до Барселона од Скопје/Солун некаде во средина на јули?? Планирам одмор со друштво,па да видиме колку ќе се фати..
Дефинирај прво ти што за тебе е ефтино, ама во тој период скоро ништо нема да најдеш (со македонска дефиниција за ефтино). Бараш да одиш во шпиц сезоната за одмори и уште ефтино да поминеш тоа не иде баш едно со друго. Во еден од правците картата ќе ти биде ефтина 30-40 евра, ама во другиот правец ќе се искешираш минимум 150 евра.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Ги молам поискусните што летаат повеќе или оние што имаат слично искуство да споделат. Имено кога ја резервирав картата он лајн, сум ги сменила местата на името и презимето, значи на местото од презимето сум го пишала името и обратно. Не се грешно напишани во смисла буква промашено или нешто само им се сменети местата. Може ли да имам некаков проблем поради ова?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ги молам поискусните што летаат повеќе или оние што имаат слично искуство да споделат. Имено кога ја резервирав картата он лајн, сум ги сменила местата на името и презимето, значи на местото од презимето сум го пишала името и обратно. Не се грешно напишани во смисла буква промашено или нешто само им се сменети местата. Може ли да имам некаков проблем поради ова?
WizzAir? Влези во ЧПП, секција Резервации, имаш одговор на ова прашање.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Ги молам поискусните што летаат повеќе или оние што имаат слично искуство да споделат. Имено кога ја резервирав картата он лајн, сум ги сменила местата на името и презимето, значи на местото од презимето сум го пишала името и обратно. Не се грешно напишани во смисла буква промашено или нешто само им се сменети местата. Може ли да имам некаков проблем поради ова?
Нема страшно, Ич не му се секирај. Кога ќе те чекираат за boarding pass ќе го средат на аеродром. Сега ова ти е само резервација. Само гледај плаќањето да помине, затоа што резервацијата ти е сврзана со инфомациите и начинот за плаќање. :)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
WizzAir? Влези во ЧПП, секција Резервации, имаш одговор на ова прашање.

Sent from my E2105 using Tapatalk
Не се работи за Визз. Интернационален лет е од Скопје преку виена до Чикаго со аустриан[DOUBLEPOST=1456303000][/DOUBLEPOST]
Нема страшно, Ич не му се секирај. Кога ќе те чекираат за boarding pass ќе го средат на аеродром. Сега ова ти е само резервација. Само гледај плаќањето да помине, затоа што резервацијата ти е сврзана со инфомациите и начинот за плаќање. :)
Значи плаќањето помина и картата е издадена. Но наместо да стои Билјана Божиновска, стои Божиновска Билјана. На фрст наме сум го ставила презимето а на ласт наме името. Ми побараа и број на пасош, пишав се, пишуваше дека се е ОК. Само не знам дали на аеродром би можело да има некој проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom