Евтини авионски карти

G

Gjoksi

Гостин
Член од
5 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
3
Некоја маршута до Полска да не знае некој да ме упати?
Не е битно кој град, може повеќе варијанти...здравје да стигнам таму, па ќе се снаоѓам :)
Фала.
Види на wizz имаш од секој град шо имат линија од Скопје. Пример имаш од Malmo до Gdansk за ефтино
 
C

Creating.

Гостин
Луѓе, ваша препорака за авионско патување Скопје-Москва или пак некој близок град од каде би било поефтино да ми препорачате? Планирам да заминувам за Москва, па морам да ја изберам најевтината варијанта.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Луѓе, ваша препорака за авионско патување Скопје-Москва или пак некој близок град од каде би било поефтино да ми препорачате? Планирам да заминувам за Москва, па морам да ја изберам најевтината варијанта.
Најефтино ти е со Air Serbia имаш од Скопје или со Turkish Airlines. Други комбинации провери тука
http://www.skyscanner.net/
http://www.airserbia.com/
http://www.turkishairlines.com/en-mk/

или да комбинираш со Air Serbia до Белград и од таму имаш посебно со Aeroflot за Москва.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Луѓе, ваша препорака за авионско патување Скопје-Москва или пак некој близок град од каде би било поефтино да ми препорачате? Планирам да заминувам за Москва, па морам да ја изберам најевтината варијанта.
Turkish airlines okolu 300 evra ti e povratna, i so niv letav jas pred edna nedela. Najdobri ti se. Isto ako ne te mrzi da odis do Sofija moze i so Lufthansa preku Minhen ili Frankfurt. Kombinacija za niskobudzetna kompanija definitivno nemas za Moskva taka da pod 300 evra nema sansi da mines. Inaku Air Serbia i Aeroflot nikako ne gi preporacuvam, nikako.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Turkish airlines okolu 300 evra ti e povratna, i so niv letav jas pred edna nedela. Najdobri ti se. Isto ako ne te mrzi da odis do Sofija moze i so Lufthansa preku Minhen ili Frankfurt. Kombinacija za niskobudzetna kompanija definitivno nemas za Moskva taka da pod 300 evra nema sansi da mines. Inaku Air Serbia i Aeroflot nikako ne gi preporacuvam, nikako.
Aeroflot се баш ОК незнам зошто имаш лошо мислење....А што се однесува до Turkish нивната услуга е едноставно најдобра.Air Serbia се како ќе ти се погоди ако леташ со новите Ербас ок ако се старите авиони... НЕ :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Aeroflot се баш ОК незнам зошто имаш лошо мислење....А што се однесува до Turkish нивната услуга е едноставно најдобра.Air Serbia се како ќе ти се погоди ако леташ со новите Ербас ок ако се старите авиони... НЕ :D
Ok se, ama slusam muabeti od lugje shto letaat so niv deka se skapi. Lichno jas se drzam do star alliance poso imam miles&smiles karticka od niv.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Ok se, ama slusam muabeti od lugje shto letaat so niv deka se skapi. Lichno jas se drzam do star alliance poso imam miles&smiles karticka od niv.
Епа ти ја имаш картицата ја немаат сите. Јас проверив и со цени за Ер Србија и Аерофлот и исто пари е скоро 320 евра повратна.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Да посочи некој ефтина варијанта за летање до Њујорк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom