Европа не смее да ја изгуби Грција

$korpion

MusicProducer
Член од
14 април 2009
Мислења
252
Поени од реакции
90
Ne Smeat Da Ja izgubvat oti Turcija ke go zeme cel Balkan pod nivna kontrola , a na evropa krajno ne i odgovara toa oti posle ima da go cicat so cev4e ;)
A da kazes deka grcija e silna zemja treba da si golem RETARD I GEGEN , gabe go imat naoruzanjeto so mu go davat NATO koga nemat pari kursumi da si kupat :pos::pos::pos:
So krastavici izgleda ke gi pnat topovite , tenkovite i puskite , a da ne zboruvam pa za avioni helikopteri i sli4ni gluposti od Ameri4ko i Evropsko nekvalitetno i 3 veka zad ruskoto proizvodstvo :pos: :pos: :pos:
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Да ве потсетам уште еднаш дека ЕУ не смее да си игра со Грција..(y)
Abe Realen, ti u opste imas li mozok sto zboruvas?
--- надополнето: 1 мај 2012 во 02:12 ---
Како Турција ја произведе кризата во Грција?
Ova teza izleze od srbinot deka Turcija ja proizvede krizata vo Grcija... Pogledni go video klipceto, i ako sto jas ne veruvam da e dotolku,ovoj srbinot se poznava deka e pregolem nacionalist..:tapp: Uste malce i meteori da padne vo svetot toj ke misli deka e od Turcija..:icon_lol:

 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Самарас: Грција се претвора во енергетски центар во Југоисточна Европа
http://www.plusinfo.mk/vest/151461/Samaras-Grcija-se-pretvora-vo-energetski-centar-vo-Jugoistochna-Evropa
ајде де :facepalm:
се појавуваш на форумов секојпат кога треба да ја исплукаш МКД, а при тоа величејќи ја гејлада
јааааадно
ништо реално во тебе- освен никнејмот
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Синоќа гледав Миленко шоу
Имаше странец со шкотско потекло кој живее во Франција и јавно кажа дека НАТО & ЕУ не треба да постојат и не ни треба членство во нив.Тие постојат само на светско ниво сите проблеми да ги предизвикуваат.
Напомена дека Швајцарија,Исланд ,Норвешка не се во ниеден сојуз па се богати и дека ако Македонците се фатат да работат а не да чекаат од господ и погореспоменатите институции можат да го достигнат некој левел доволен за споредба со погоре споменатите држави.
Овој нашиов гомнар(Нано Ружин) почна одма со контра тези да сере дека тоа ќе било лошто за Македонија.................................................,не го ни дослушав сменив канал.
 
?

..........

Гостин
Siriza најверојатно според досегашните најави ги добила изборите.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Синоќа гледав Миленко шоу
Имаше странец со шкотско потекло кој живее во Франција и јавно кажа дека НАТО & ЕУ не треба да постојат и не ни треба членство во нив.Тие постојат само на светско ниво сите проблеми да ги предизвикуваат.
Напомена дека Швајцарија,Исланд ,Норвешка не се во ниеден сојуз па се богати и дека ако Македонците се фатат да работат а не да чекаат од господ и погореспоменатите институции можат да го достигнат некој левел доволен за споредба со погоре споменатите држави.
Овој нашиов гомнар(Нано Ружин) почна одма со контра тези да сере дека тоа ќе било лошто за Македонија.................................................,не го ни дослушав сменив канал.
Ама на македонците нешто не им се работи е работава
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
сириза тепа во грчка само дали со апсолутно мнозинство или со коалиција.... како и да е мала им е разликата - за 2 3 никогаш нема да им биде проблем.. кога ке бидат во прашање некои крупни реформи и прашања има начин да се среди се - ке ги поткупат некако и ке си завршат работа.... мерак ке ми биде само ако им речат на европа дека нема да им го враќаат долгот. е тогаш да ги видам гомнава европски што ке направат и дали ке ја избацат од еу зоната[DOUBLEPOST=1422238884][/DOUBLEPOST]сириза тепа во грчка само дали со апсолутно мнозинство или со коалиција.... како и да е мала им е разликата - за 2 3 никогаш нема да им биде проблем.. кога ке бидат во прашање некои крупни реформи и прашања има начин да се среди се - ке ги поткупат некако и ке си завршат работа.... мерак ке ми биде само ако им речат на европа дека нема да им го враќаат долгот. е тогаш да ги видам гомнава европски што ке направат и дали ке ја избацат од еу зоната
 
Последно уредено:
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
сириза тепа во грчка само дали со апсолутно мнозинство или со коалиција.... како и да е мала им е разликата - за 2 3 никогаш нема да им биде проблем.. кога ке бидат во прашање некои крупни реформи и прашања има начин да се среди се - ке ги поткупат некако и ке си завршат работа.... мерак ке ми биде само ако им речат на европа дека нема да им го враќаат долгот. е тогаш да ги видам гомнава европски што ке направат и дали ке ја избацат од еу зоната[DOUBLEPOST=1422238884][/DOUBLEPOST]сириза тепа во грчка само дали со апсолутно мнозинство или со коалиција.... како и да е мала им е разликата - за 2 3 никогаш нема да им биде проблем.. кога ке бидат во прашање некои крупни реформи и прашања има начин да се среди се - ке ги поткупат некако и ке си завршат работа.... мерак ке ми биде само ако им речат на европа дека нема да им го враќаат долгот. е тогаш да ги видам гомнава европски што ке направат и дали ке ја избацат од еу зоната
Чисто да си знаеш, денарот е врзан со еврото и моменталните варијации на еврото во однос на другите валути влијае на нашата економија, а тие варијации не се предизвикани од лоши економски мерки, туку од предизборни политички ветувања во Грција. Тие варијации влијаат и на каматните стапки на кредитите што ние како држава или граѓани ги имаме кон домашните или странските банки.
Најискрено, Грција требаше да излезе од Еврозоната уште на почетокот на кризата и сега ќе беше многу помирно, ама пусти политичари.
 

ʞönig

Миле... ми текна!
Член од
29 декември 2014
Мислења
131
Поени од реакции
614
21 век, Грција
Комунисти доаѓаат на власт :свиркам:

Иако сите навестуваат status quo во однос на спорот со името на Македонија, јас сум оптимист.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ципрас треба да е луд да извади Грциja от еврозоната и да врати драхмата. Тоа ке предизвика хиперинфлациja во Грциja и секи един на Балканот ке има градинар или иконом от Грциja,а за една плата ке седим на море во Грциja цела година.
Ципрас е повеке популиста. Тоj сам знае дека ако врати драхмата ке го обесот на првото дрво. Се е фарса за да натера кредиторите да опростат поне едно 150 милиарда евра от долговите на Грциja.
Ке ми интересно като иде во Берлин на посета на Меркел. :)
Сега ке гледаме проби за грчки финти и котешки каваци.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom