Другарка на сопругот

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од obicna&sexy, 4 септември 2013.

1. Ставрогин

Ставрогин

Член од:
    19 март 2011
    Мислења:
    8.196
    Допаѓања:
    11.277
    Ако се спријателам со жена ти, нема да ти смета да и го подопашам?

Мислам, заради продлабочување на пријателството...
    На Сладоледџија, Bonnie and Clyde, сончко и уште 12 други им се допаѓа ова.
  2. Lady.Q

Lady.Q

Член од:
    23 мај 2009
    Мислења:
    960
    Допаѓања:
    723
    Може да си прашам, што сте запнале околу тоа дали е реална личноста или ситуацијата...?
    Според советиве што фрчат на темава, најдобро би било да е целава работа измислена.
    Измислена или не, добра си е темата - потегнува многу прашања, највеќе оклу тоа -да се дигне или не...телефонот, де, коа ти ѕвони сто пути ;)
    На Bonnie and Clyde му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Divider

Divider Seraphim

Член од:
    24 февруари 2005
    Мислења:
    27.628
    Допаѓања:
    2.908
    A
    A da dojdes ednas konecno vo Skopje so devojka ti!?
    Da vidime cija majka crna volna prede od vlaknata na dundata nejzina i od devojka ti?
    Cisto za prijatelstvo da vidi i taa sto e prav maz-prijatel.
    На LetMeSea му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ставрогин

Ставрогин

Член од:
    19 март 2011
    Мислења:
    8.196
    Допаѓања:
    11.277
    Немој да се нервираш, лошо е тоа во твојата ситуација, ќе приумреш. И плус, не разбирам зошто се нервираш. Кажа дека не е лошо брачните партнери од време на време да се подебнуваат со некој свој пријател. Еве, батали ме мене, жена ти сигурно има некој пријател. Замисли си оди од време на време кај него, си се подебнуваат, нели е тоа добро за пријателството? Сам кажа дека нема ништо лошо во тоа.

Или сепак има?
    На Bonnie and Clyde му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ставрогин

Ставрогин

Член од:
    19 март 2011
    Мислења:
    8.196
    Допаѓања:
    11.277
    едит

Пак не ми одговори на прашањето. Дале е ОК со тебе жена ти од време на време да си се подебнува со некој свој пријател, чисто да го освежи пријателството?

Или за туѓите жени е ОК а за твојата не е ? Сто стапа по туќ грб не болат, нели? Секогаш кога ќе ги советуваш другите членови како да живеат, размисли дека и себе си си го советуваш истото.
    На Bonnie and Clyde, сончко, Muranyi и уште 7 други им се допаѓа ова.
  6. olaf

olaf

Член од:
    9 април 2009
    Мислења:
    3.183
    Допаѓања:
    3.825
    а оти вие 2-ца не си напрајте една групна, да видите како е, па споделете... плус, вукнете ја другарката од сопругот кој е тука споменат, да ја остави на раат авторката на темата :D
  7. langelina

langelina

Член од:
    6 јули 2011
    Мислења:
    2.989
    Допаѓања:
    6.029
    Имав дечко што исто се однесуваше.
    Кога првиот пат рече дека ќе се врати за два часа, а го немаше 5, јас излегов од памет, мислев дека се спичкал некаде и направил сообраќајка.
    Да биде бељата уште поголема, во меѓувреме се јави татко му и му кажав да с ејави после 2 часа,човекот се јави, реков дека уште не е дојден, се најдов во небрано и испадна како да лажам, а го загрижив и човекот...
    Муабетот на дечко ми беше дека заседнал со пријатели!? :rolleyes:
    Му кажав дека не е проблем што седел со пријатели, туку што не се јави, знае дке асум кај него и дека очекувам да дојде.
    Мислев дека тоа беше тогаш, јас како либерална цура сметав дека не е во ред да шутнеш некого зашто еднаш направил грешка.
    Но тоа се случи уште неколку пати, а кога дојде до кавга, ми рече дека тој никогаш и никому не давал отчет каде ќе оди.
    Не остануваше друго, освен да раскинеме, зашто само КОГА СИ САМ не мора никому да даваш отчет.
    Треба ли д акажам дека уште долго време не му беше јасно зошто сме раскинале. :facepalm:
    На tiger22, Lady.Q, Bonnie and Clyde и уште 7 други им се допаѓа ова.
  8. Prasko Karpozov

Prasko Karpozov

Член од:
    3 јуни 2013
    Мислења:
    329
    Допаѓања:
    217
    Другарка. :pos: Хетеро машко и женско другари. Дај не зафркавајте. Не постои такво нешто. И како другаруваат? си прават муабет за фустани, шминки, рецепти за торти и колачиња, за менување пелени и пуштање машини за перење :pos:
    На сончко и LetMeSea им се допаѓа ова.
  9. AnFem

AnFem Гостин

Политика, Праско, политика.
    На Prasko Karpozov му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LetMeSea

LetMeSea

Член од:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    3.612
    Допаѓања:
    6.005
    Да бе мајката стварно еве и до ден денес не можам да го разберам другарството меѓу жени и мажи, некако сосем неприродно и трендовски делува :confused:
  11. HoT IcE

HoT IcE

Член од:
    20 декември 2011
    Мислења:
    5.409
    Допаѓања:
    5.796
    Има име и опис за тоа другарство: Секс односно флертување and making fantasies come true. =)
  12. Сладоледџија

Сладоледџија Ванила & Чоколадо

Член од:
    8 декември 2009
    Мислења:
    4.585
    Допаѓања:
    1.966
    Ради вакви размислувања, немаш другари или те избегнуваат
  13. Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

Член од:
    12 декември 2010
    Мислења:
    2.516
    Допаѓања:
    1.833

не постои такво нешто :) секад едната страна сака повеќе ;)

Ставрогин го убииииииииииииииии Divider :D
    сепак за своето болело :)
  14. Сладоледџија

Сладоледџија Ванила & Чоколадо

Член од:
    8 декември 2009
    Мислења:
    4.585
    Допаѓања:
    1.966
    Имаш опција Silent на мобилниот, па ниту ѕвони ниту вибрира :D
    --- надополнето: 16 септември 2013 во 20:40 ---
    Еве јас имам хипотетичко гледиште на ситуацијава. Што ако мажот и на дотичната, ја лаже дека има другарка и ја лаже дека игра шах, а типацот дреме во Сенатор или Астра ? Па сака да заработи нешто екстра за бебето што ќе се роди, а не сака да и ја каже вистината дека дреме во коцкарница :P
  15. Kuklickaaa

Kuklickaaa

Член од:
    27 август 2012
    Мислења:
    982
    Допаѓања:
    2.276
    Другарка сум му јас и тоа надобра и не му треба ниедна друга:)..
    А оние другарки кои му требаат како такви, или ги има од детство ќе треба јасно да ми докаже и објасни и плус да увидам јас самата дека не го привлекува како девојка, нема ни трунка симпатии за неа и она за него, и дека нема никаква сексуална привлечност измеѓу нив. Ако нешто од ова има, може да му биде минато во истиот миг зашто нејќам да го делам со ниедна никако и не сакам некој да ме мафта.......
    А плус, добро познато ми е да пријателство помеѓу машко и женско е вистинска реткост, и скоро и да не постои. Зборам за право пријателство без некој од некого скриено и потајно го посакува и има желби неостварени. Има многу такви кои се влечат као другари со надеж да ке се деси нешто кога тогаш....Доказ за тоа е штом некој од нив ќе стапи во брак или озбилна врска,веднаш се губи тоа лажно пријателско дружење....

Сподели преку: