Другарка на сопругот

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Srcee пак е неразумно да седиш цел саат домa и да ѕвониш, а да се пораѓаш. Ќе фатиш такси, а после може и да го оставиш.
Јас типувам дека многу често и се има случувано ова, па затоа и он не го доживеал како итно.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Па пуштен е да одмара. Само знај да ја претера. Не знам дали си мажена. Ама ако не си, кога ќе се омажиш ќе се почешаш малку и ќе се подзамислиш како е кога си била слободна а како е кога си мажена :)
Нема врска ова, не значи дека штом тебе ти се случува веднаш е факт. Вчера правевме прва годишнина од свадба па ич не се замарам со вакви глупости. Но добро, сето тоа зависи до личноста, претпоставувам и до времето.
--- надополнето: 9 септември 2013 во 12:18 ---
Woman, и мене да ми ѕвони некој 50 пати по ред ќе го исклучам мобилниот! Што згрешил, што сака да подише малце човекот?
Ако ти кажал дека излегува што има да му се качуваш на глава? Overly attached wife, саде за на Џери Спрингер Шоу :eek:
Не ме сфаќај погрешно, ама сите врски во кои едниот партнер му се качува на глава на другиот и е опсесивно љубоморен, најчесто завршуваат така што малтретираниот на крај (ако има муда, that is) ќе го откачи отокот. Размисли малце, што толку му се качуваш на глава на човекот?
П.С. Пак, немој да ме сфатиш погрешно, ама мене што те читам ме нервира твојот однос, а камоли него што живее со тебе. Олабави го малце човекот...
Девојката е бремена, при крај е со бременоста. Нема тука "човекот сакал да подише". А да се пораѓала она?? А да умрел некој не дај Боже? Мене 50 повици не ме асоцираат на нешто небитно за да земам да дишам со другари.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Не, не би го направиле тоа сите. Јас би се исплашила да има некој околу мене што би ми ѕвонел повеќе од три пати во еден саат. И не, бременоста не е изговор за таков вид на паничен напад.
А верувам дека и е многу тешко со таков ментален склоп, што дури и ми е жал...
А зашто би се исплашила,па ако некој ти ѕвони повеќе од три пати,тоа значи дека четвртиот пат треба да се јавиш...;)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Џабе ултиматуми, ако пак затрудни пак ќе биде исто, оти сите мажи се неверни додека не можат да имаат секс во тој период.
Кој бе не може да има секс во тој период??
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
А зашто би се исплашила,па ако некој ти ѕвони повеќе од три пати,тоа значи дека четвртиот пат треба да се јавиш...;)
Да ме сфатеше, може и ќе продолжев да дебатирам. ;)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Srcee пак е неразумно да седиш цел саат домa и да ѕвониш, а да се пораѓаш. Ќе фатиш такси, а после може и да го оставиш.
Јас типувам дека многу често и се има случувано ова, па затоа и он не го доживеал како итно.

Ама може не седела дома, јас ваљда кога ќе се пораѓам и од такси ќе му ѕвонам и во болница кога ќе стигнам ќе заангажирам некому да му ѕвони.
А ако стварно често се случува да му ѕвони 50 пати за ништо, не знам што да речам, тој терсене, ама таа уште бетер.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Ама може не седела дома, јас ваљда кога ќе се пораѓам и од такси ќе му ѕвонам и во болница кога ќе стигнам ќе заангажирам некому да му ѕвони.
А ако стварно често се случува да му ѕвони 50 пати за ништо, не знам што да речам, тој терсене, ама таа уште бетер.
Она не е породена, на форумов е. :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Она не е породена, на форумов е. :)

Да, ама тој тогаш не знаел дека она во моментот не се пораѓа. Плус, постојат и лажни трудови, она да мисли дека ќе се породи а уствари нема. Мене ми е непростливо жена пред пораѓај да му ѕвони на сопругот 50 пати, а овој да не крене слушалица бидејќи бил со другари.

Значи иако ина не се пораѓала тогаш, тој не го знаел тоа.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Да, ама тој тогаш не знаел дека она во моментот не се пораѓа. Плус, постојат и лажни трудови, она да мисли дека ќе се породи а уствари нема. Мене ми е непростливо жена пред пораѓај да му ѕвони на сопругот 50 пати, а овој да не крене слушалица бидејќи бил со другари.

Значи иако ина не се пораѓала тогаш, тој не го знаел тоа.
Ќе отидеме во друга тема ама ако е со скот како што е претставен он во ситуацијава, требало да размисли пред да се мажи. Муабетот ми беше дека со нејзиното однесување, ништо нема да промени ниту пак ќе успее да се смири дека нема друга.
Очигледно треба да пишувам долги постови, вака како не сфатена останав. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Lea, 55 пати ѕвонење во еден саат не е поради итност, да не се лажеме. Не прави паралела со себе во ваков случај. :)
И јас сум од страната на Срце во муабетов. Жена пред пораѓај има, телефонот треба да му е во најмала рака пред очи. Ако свртам јас 50 пати во таква ситуација кога ќе си дојде телефонот у гз ќе му го начукам. Ич нека не иде ни на пораѓај, начисто го убив :)
--- надополнето: 9 септември 2013 во 12:45 ---
Ќе отидеме во друга тема ама ако е со скот како што е претставен он во ситуацијава, требало да размисли пред да се мажи. Муабетот ми беше дека со нејзиното однесување, ништо нема да промени ниту пак ќе успее да се смири дека нема друга.
Очигледно треба да пишувам долги постови, вака како не сфатена останав. :)
Нема да промени али има право да се лути и секако постои можност да се нервира. Мене ми несфатливо такво детско понашање, при таква ситуација. Си излегол и не крева телефон, јакиов штик. Заклучи му ја вратата и остави го пред врата нека дреме три дена, изнеси му ги и парталите преку прозор :D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
А добро, нели треба да има разговор ова она, има ли. Причина за некревање слушалка или што знам напразно ѕвонење... Мислам, тоа е нормален тек на нештата, муабет.
Маче, зш не се јавуваш ко те барам...
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
И јас сум од страната на Срце во муабетов. Женат пред пораѓај има, телефонот треба да му е во најмала рака пред очи. Ако свртам јас 50 пати во таква ситуација кога ќе си дојде телефонот у гз ќе му го начукам. Ич нека не иде ни на пораѓај, начисто го убив :)
--- надополнето: 9 септември 2013 во 12:45 ---

Нема да промени али има право да се лути и секако постои можност да се нервира. Мене ми несфатливо такво детско понашање, при таква ситуација. Си излегол и не крева телефон, јакиов штик. Заклучи му ја вратата и остави го пред врата нека дреме три дена, изнеси му ги и парталите преку прозор :D
Ај да ја затупиме троа. :)


И јас реков дека може и да го остави ако е таков скот постојано за се. Само сите приказнава си ја проектираме преку сопствени доживувања и ја знаеме нејзината страна :). Почна од нејзината недоверба за другарка која таа не може да ја прифати зошто мисли дека во брак тоа е недозволиво. И сега само затоа што е бремена излезе дека е нормално нејзиното параноично однесување. Што има постигнато со тоа? Мислиш кога ќе се породи, тоа ќе се промени? Тој пак ќе излегува и пак нема да и крева телефон зошто е навикнат таа по 50 пати да ѕвони, не зошто е бремена туку зошто нејзе и е тоа нормално , а тој не е созреан за да се посвети на неа како што таа очекува. Двајца во врска или брак треба да созреваат заедно, ако нејзе нешто не и е прифатливо постојат начини. Љубомората, забраните, паниката не се еден од нив инаку знаеме дека нема долго да трае т.е и двајцата ќе се постојано под стрес.
Се согласувам со Lurtz, за ова се разговара и е потребно и двајцата да се однесуваат сериозно зошто ги чека потежок дел од животот. Мене овде не ми изгледа дека девојката разбира што е компромис, инаку немаше да пријавува мислења што не и се допаѓаат.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ај да ја затупиме троа. :)


И јас реков дека може и да го остави ако е таков скот постојано за се. Само сите приказнава си ја проектираме преку сопствени доживувања и ја знаеме нејзината страна :). Почна од нејзината недоверба за другарка која таа не може да ја прифати зошто мисли дека во брак тоа е недозволиво. И сега само затоа што е бремена излезе дека е нормално нејзиното параноично однесување. Што има постигнато со тоа? Мислиш кога ќе се породи, тоа ќе се промени? Тој пак ќе излегува и пак нема да и крева телефон зошто е навикнат таа по 50 пати да ѕвони, не зошто е бремена туку зошто нејзе и е тоа нормално , а тој не е созреан за да се посвети на неа како што таа очекува. Двајца во врска или брак треба да созреваат заедно, ако нејзе нешто не и е прифатливо постојат начини. Љубомората, забраните, паниката не се еден од нив инаку знаеме дека нема долго да трае т.е и двајцата ќе се постојано под стрес.
Се согласувам со Lurtz, за ова се разговара и е потребно и двајцата да се однесуваат сериозно зошто ги чека потежок дел од животот. Мене овде не ми изгледа дека девојката разбира што е компромис, инаку немаше да пријавува мислења што не и се допаѓаат.
Да, не прифаќа компромис тоа е очигледно. Уште поочигледно е што се осеќа стега околу неговиот врат. Но она што е најочигледно во целава приказна е дека типот нешто е матен, поматен неможе да биде.

Се разбира само здрав муабет помага. А параноичното однесување очигледно се должи на мала недоверба која со хормоните достигнала највисоко ниво. Секако постои простор за сомнеж.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Да, не прифаќа компромис тоа е очигледно. Уште поочигледно е што се осеќа стега околу неговиот врат. Но она што е најочигледно во целава приказна е дека типот нешто е матен, поматен неможе да биде.

Се разбира само здрав муабет помага. А параноичното однесување очигледно се должи на мала недоверба која со хормоните достигнала највисоко ниво. Секако постои простор за сомнеж.
Кога реплицирав на темава зборував за нејзе, не за него. Зошто не гледам како она би го решила овој нејзин проблем со ѕвонење по 100 пати, баш затоа што постои сомнеж кој со вакво однесување само го продлабочува.
И баш ми е жал што бременоста ќе и биде во сеќавање со нервози.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кога реплицирав на темава зборував за нејзе, не за него. Зошто не гледам како она би го решила овој нејзин проблем со ѕвонење по 100 пати, баш затоа што постои сомнеж кој со вакво однесување само го продлабочува.
И баш ми е жал што бременоста ќе и биде во сеќавање со нервози.
Нема да го реши со ѕвонење, очигледно ни со муабет, затоа и се обратила на форум. Мене ме изненади темава, колку лесно сите ја направија гушач. А типот жртва, смешно дури. Во брак бремена жена пред пораѓај него го нема во 12.30 на телефон. Многу либерални станале форумџииве или слабо долги врски и бракови по дома:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom