Драг иден јас/Драга идна јас...

Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Драга идна јас

ако го читаш ова жива си и посилна од се.... денес е преломен ден во животот се што имаше лошо животот за нас мене ми дојде до денес, тебе нека ти дава животот само од добрите нешта, многу енергија слобода добри луѓе и работа што ја сакаш... и вреќа пари не дека е во тоа среќата ама ќе се најдат :)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Драга идна јас, не знам дали имаш деца ама ако имаш се надевам дека не си станала една од оние сафратични мајки кои сите ги избегаваат затоа што не знаат да зуцнат ништо друго, туку 24/7 смараат со нивните бебиња, колку се они цаканки, колку пати дневно какаат, каква боја било гомното, па како воспитачката во градинка рекла дека толку интелигентно дете нема никогаш видено и се надевам дека не ставаш по цел ден статуси од типот "Јадевме, какавме, сега ќе одиме во паркот да се шетаме, па ќе се бањкаме, па ќе си легнеме да нанкаме."
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Драг иден јас, ако ја преживееш 2013, БРАВО!
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Многу ретко ставам во кладилница али на МИНАТИОТ ЈАС би му пуштил една тетратка со спортски резултати ко за почеток (back to the future фора), после сам ќе се снајде.

А на ИДНИОТ ЈАС, пробај да успееш кретену без оглед на се, нема откажување и депримирање!
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Омекна пичко а? Ти падна газето? Знаеше дека не треба така, и шо напрај, ама зошто зошто бе гнасо настапи обратно сам си си крив ајван еден, Драг иден јас ајде крени се веќе еднаш знам дека можиш дај го максимумот, избори се со самиот себе дај покажи ги тие стари заби таа стара агресија, врати се назад назад онаков каков што беше и онака овај свет си ебал мајката!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Драга идна јас,

Памет во глава. Биди посилна, можеш да бидеш посилна.
Ослободи се од бубачките кои ги имаш во главата.
Се надевам дека нареден пат кога ќе го читаш ова, нема ни да се сеќаваш зошто денешната јас го напишала ова.
Искрено се надевам. За твое добро.

Те сака,
Денешната, а во времето кога ќе читаш - јас од минатото
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Иден јас.....
Да седнам да учам германски сериозно и да фатам магла од државава, да не се откажува и да пробам да стигнам до нешто вакво но малку во помала верзија, овa, но да пази што зема и како оти можи да го јади стапот ако се истрча по тие недозволените средства, како најбитно да се стегнам и да ги завршам постдипломските во тие 2 години зададени како рок. Да заеби то емоциите и да не се приврзува за луѓето оти секогаш наебува.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Драга идна ЈАС!
Искрено се надевам дека не си ја зебала работата.Искрено се надевам дека конечно си успеала!
Сети се како ми е мене,немој да ме извисиш!
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Драга Идна Јас.

Се надевам не ти опаѓала косата од премногу бојадисување:icon_lol:
Заеби тоа,до каде си со животот?Продолжи да превземаш ризици или остана онаа истата девојка која паничи?Дали се вработи?Дали ги исполни соништата и ако си како се чувствуваш после тоа?Задоволна од себе?Дали го реши проблемот кој те измачуваше заради немање доволно храброст во себе???
Искрено мислам дека премногу работи доживеа за краток временски период.
Време е да искулираш и да поставиш граници за некои работи кои те вадат од контрола и тебе и оние оние околу тебе.
Биди умна,сложувај се повеке со родителите..Запомни,тие ти го мислат најдоброто...
 
M

MIL

Гостин
Идниот Јас сакај си се каков што си све најбољи си , само малце помалце нервиркај си се и свиркај си :D
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
драг иден јас,
ќе го пребродиме овој период и коа ќе го читаш ова ќе бидеш НЕШТО во животот.
и може ќе се смееш ама верувај дека сега не ти е до смеење баш толку ;)
 
B

babsyy

Гостин
Која си ти? Се претвори во она по што најмногу плукаше. Каде ти е емпатијата, каде ти се чувствата? Стана бесчувствителен егоист кој гледа само за своите интереси и од корен се претвори во нешто кое никогаш не замислуваше дека ќе бидеш. Браво.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Драг иден јас, ете ги остајв цигарите конечно, па да не ми мрчиш многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom