Драга Кајгана

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Драга,

Во недела е легитимно правото да се биде смотан и глупавичок. Да се читаат секакви жолти списанија, да се пие кафе лезетски, а воедно и да се забаталат сите умни книги што собираат прав и сништа под креветот. Денес ништо не решавам. Ме мрзи и ме фаќа блага радост дека имам кому да му бакнам нос. Ќе правам мрзлива пита и ќе слушам валцери. На Andre Rieu сите од Абба.
Недела е за компир манџа, палачинки, џем од кајсија, греана ракија, собирање корките од мандарини од радијатори и ќебе на глава.
За филм кој бара паломи и боза.
За надеж, која ја губиме. За поштенските сандачиња, оние старите на ПТТ. За честитки со светкавци и дрвени лампиони премачкани со кармин црвена боја.
Недела, за да одмориме од себеси.
М.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Ни стаиле канта од општина пред влез за ситно ѓубре,ама еве не знам зошто е пуна ко контењер.Колку прост народ сме тоа е чудо.Кога се преселив овде првите 2 месеца луѓето низ тераса си го фрлаа ѓубрето позади зграда.:toe:
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.822
draga ke bide dolg mesecov uste 20 dena do plata do togas na vazduh ajjj
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
На прв братучед му побарав број од брат му. Преку фејсбук. Одговор беше само seen.
Факт: семејство ти е само она што го имаш дома. Се друго е она што го гледаш за свадби и погреби.
Како да му побарав пари ебаго.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Роднините на свадба и погреб се само колку да кажат дека присуствувале. Скоро и да не постојат оние кои навистина се радуваат и плачат на вакви моменти, повеќето од нив се само обични глумци.

Никогаш нема да го заборавам моментот кога почина братуечд ми. Сите собрани, а жена му во другата соба си ставаше слики на фејсбук. :tapp:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Лета меѓу нас нас таа душа
нè топли небото.
Станавме ловци
на невидливи зборови
истекувам.

Koj разбра шо како, од каде, разбра, кој не, нека е здрав и жив. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom