Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ема Стоун е жабец невиден и во суштина е грда.
НО
Прави многу добри гримаси, гестикулации, одлично глуми и затоа е таква, интересна.. иначе, поминала покрај убава.


Now why would you do that .. Thats just mean .. I didnt wanna know that .. COME ON!:cautious::confused::(
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

Можеби звучи контра интуитивно ама повеќе пријатели ќе направиш ако бараш помош отколку ако даваш помош.

П.С Нормално се со мера.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Е вака !
Пред некоја година бев сам, невработен, по/чнав да ме фаќа мала депресија, немав желба за ништо.
Терав некое време така и еден ден одлу/чив да си најдам песна, да си ја прогласам за "химна" и да си ја слушам секој ден со надеж дека ќе ми помогне некако, јбг сам бев.
Одлуката падна на оваја...хит беше тогаш.
Си ја ставив и на мобилен да ми звонит, и аларм и така...тргна некако работата, си дадов некоја надеж и ми тргна малце од малце животот, си по/чнав на вежбање, најдов работа, фатив женска и така....И сеа пак сум во некоја мала криза, само овај пат не сум сам, ама се осеќам како голем дел од мојот карактер да е потиснат од тој до ор дај однесување што го имав еден период, додека го добив тоа што го барав.
Сеа имам потреба да по/чнам да се изразувам природно и слободно, затоа што неможам ве/чно да глумам лудило, а допврва ако дајт горнион ќе изгледам како заминат со мозоков, немат врска.
Дојдов да кажам дека оваа година ќе си поставам тотем што ќе ми помогне да се изразувам послободно, само нема да биде животно, туку ќе биде.......ШИА ЛАБУФ.:icon_mrgr:


:свиркам:
Заебаниов ќе си го ставам на позадина, и пред да направам нешто ќе си ре/чам....Дали лудаков би го направил тоа ? Ако одговорот е ДА, тоаш
и јас го правам, па шо го :sekcza: сигурно е ова поубо од диазепами и лорани, мал сум за то.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Darkness is in reality the absence of light. Light we can study, but not darkness. In fact we can use Newton's prism to break white light into many colors and study the various wavelengths of each color. You cannot measure darkness. A simple ray of light can break into a world of darkness and illuminate it. How can you know how dark a certain space is? You measure the amount of light present. Isn't this correct? Darkness is a term used by man to describe what happens when there is no light present."
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.563
Људи мои истина је жива,
што полуде село, то је дрога крива,
пушила се трава, на реду је кока,
у мом селу брале, све се живо рокаааааа.

И ОДИМЕ!!!!!!!!

ЦЕЛО СЕЛО ШМРЧЕ БЕЛО ЈООООООООООООООООЈ
ЦЕЛО СЕЛО ШМРЧЕ БЕЛО ЈООООООООООООООООЈ
ПРОДАЈ СТОКУ, ДА КУПИМО КОКУ,
АЈ ДО БОГА УНИШТИ НАС ДРОГА ЈОООООЈ.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
35.254
25 години независна држава , куп телевизии , куп емисии со јавувања во живо , и уште не научија дека треба да го намалат звукот од телевизорот. :toe:
И мора да си ја кажат маката. Значи нема веза шо темата денес е за спортските случувања или сосем друго нешто , он мора да каже дека од ЕВН му прават проблеми за застарени сметки, или ќерката/синот ја малтретирале на шалтер на студентски.
Ништо не се почитува , ништо. Да државата е срање , али ние како дебилен народ и тоа како придонесуваме на очајната слика шо сите ја имаат за нас.
Уствари шо говорам за џабе , 80 % од нацијата не пушта жмигавец во сообраќај па шо останало за другото. Тепај ги таму тихо по тилот и по џебот , заслужуват. :pos:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Фирмичка си отвара фб страна за полесна комуникација со клиентите...им пишуваш за бизнис, сеен. Ок. Им ѕвониш на официјалниот телефон оставен на страната, цел ден не крева никој. Ок.
Им пишуваш пак на фб, ги критикуваш, ТИ ВРАЌААТ. Ок. Почитувана Елена..... Елена,Елена,Елена,Елена,Елена.... абе со олкави букви ми го пишува името на фб, еве не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom