Дојран

Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Hvala prijatelju!
--- надополнето: 3 февруари 2014 во 16:39 ---
Bilo je to davno,'83 godine.Ostalo mi je u lijepom sjećanju.Sjećam se kafane u selu,na izlazu prema karauli s lijeve strane,gazda nas je uvijek počastio....kako se ono zvao......?Jbt,Alzenhajmer napreduje.....

Имам другар/колега од Николич. Кога бев кај него на гости ме носеше на караулата, ама беше многу запуштено. Ќе го прашам случајно да не има слики па ќе ги прикачам.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Hvala prijatelju!
--- надополнето: 3 февруари 2014 во 16:39 ---
Bilo je to davno,'83 godine.Ostalo mi je u lijepom sjećanju.Sjećam se kafane u selu,na izlazu prema karauli s lijeve strane,gazda nas je uvijek počastio....kako se ono zvao......?Jbt,Alzenhajmer napreduje.....

Ако сакаш остави ми мејл и ќе ти ги пратам таму, овде оваа резолуција не ми ја прифаќа.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
7
Поени од реакции
3
zeljko.copak@gmail.com
Tko god ima fotografije,slobodno neka šalje.....
--- надополнето: 4 февруари 2014 во 18:18 ---
Имам другар/колега од Николич. Кога бев кај него на гости ме носеше на караулата, ама беше многу запуштено. Ќе го прашам случајно да не има слики па ќе ги прикачам.
Vjerujem kako je tako,ali svejedno,želio bih ju vidjeti...thank's!
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
7
Поени од реакции
3
Nema nitko koju sliku Karaule Nikolić,selo Nikolić,Dojransko jezero?
Baš mi je žao!!!!!!
 
Член од
2 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
15
Дали знае некој што бидна со хотелот Јака Радовиш? Дали постои уште, кој е сопственик сеа итн?
Постои.. Работи од мај па до крајот на сезоната , инаку за газда незнам точно кој е :)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Постои.. Работи од мај па до крајот на сезоната , инаку за газда незнам точно кој е :)
Супер хотелче. На времето го држеше човек Вангел ептен забеган човек во позитивна смисла.
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Според мене Дојран е нешто нај нај, за разлика од Дојран, Охрид по не ми се свиѓа...Еве слушам сега ќе реновирале плажите и се живо и диво таму, па се надевам дека ќе биде уште подобро доколку тоа се направи. ;);)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.236
Неколку прашања во врска со Дојран.

Колку чини сместување во Дојран? Приватни куќи?, Хотели?

Какви се цените во маркетите, пазарот? Пристојни или Охрид скапи?

Каква забава има во градот? Ноќни барови, кафани, кафичи, ресторани?

Има ли туристи повеќе, или на прсти се бројат во овој период ?

И има ли нешто да се посети интересно? Музеј во градот или нешто слично?
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Неколку прашања во врска со Дојран.

Колку чини сместување во Дојран? Приватни куќи?, Хотели?

Какви се цените во маркетите, пазарот? Пристојни или Охрид скапи?

Каква забава има во градот? Ноќни барови, кафани, кафичи, ресторани?

Има ли туристи повеќе, или на прсти се бројат во овој период ?

И има ли нешто да се посети интересно? Музеј во градот или нешто слично?
Сместување сум бил на приватно 350/400(400 во сезона т.е после 25 јули) во куќа веднаш до плажата.
Цените во маркетите исти како секаде, може со 2-3 денари, на пазар скоро се е исто.
Забава јас кога бев имаше на шанковите на плажата, тогаш беа 3 и имаше музика до 3-4 навечер.
Туристи највеќе има после 25 јули дури и премногу, гужви на плажа, гужви во вода, секаде гужви што мене не ми се допаѓа.
За музеи не знам.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
877
Поени од реакции
2.696
Пред 2-3 дена се вратив од Дојран, се работи за сезоната, луѓе има, се средува кејот, патеката, и уште некој работи, езерото е надојдено, плажи има одлично средени, нема алги и сл такви трави.. За нешто екстра ви препорачувам Романтик! Ноќниот живот има гледам многу млади луѓе но не е нешто фантастично, да напоменам не е започната сезоната! Ме радува тоа што се гради и се средува Дојран, тоа оди полека но сигурно оди напред! Ако сакате гужва и одлични забави крај на јули и почеток на август, само резервирајате си порано на добри места, бидејќи тогаш нема слободно луѓе спијат во коли! Поздрав до сите
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Неколку прашања во врска со Дојран.

Колку чини сместување во Дојран? Приватни куќи?, Хотели?

Какви се цените во маркетите, пазарот? Пристојни или Охрид скапи?

Каква забава има во градот? Ноќни барови, кафани, кафичи, ресторани?

Има ли туристи повеќе, или на прсти се бројат во овој период ?

И има ли нешто да се посети интересно? Музеј во градот или нешто слично?
За приватно сместување периодов можеш да најдеш за 250/300 од човек за хотели незнам.
Во маркетите не е поскапо,прифатливи цени како и сегде.
Сега за забави незнам колку се отворени кафичиве на плажа .Имаш ресторанчиња/кафани кај пазарчето,и стандард кафичот на автобуска.Од годинава гледам и базентот во Романтик е пуштен па очекувам таму да бидат главните дешафки годинава.
За луѓе незнам колку има периодов бидејки сезоната уште не е почната.
Музеј колку што памтам има одма спротив јаворите кај градска плажа али колку работи тоа незнам.
Имат на фб страна Дојранско Културно Лето лајкни си ја па вајда таму известуват што како ке се дешава годинава
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ако некој го интересира за сместување, нека ме контактира.:) До 15 јули ќе биде пуштена новата плажа. Таа ќе биде лудница.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom