Дојран

Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Во стар Дојран само кај Миле Ступар,дефинитивно старецот е цар,го дава кајчето за страствени риболовци....
Кај се наоѓа тој Миле Ступар ???

Друго..
Одам во Дојран 8 години по ред и го знам многу добро.... првите 2 години во апартман наспроти сегашниот хотел Prestige...После 2 години во Хотел Полин, после 2 години во автокамп Партизан (во Бунгаловите), потоа следната година немаше слободен бунгалов, па повторно бевме во Хотел Полин, лани пак немаше слободен бунгалов, па бевме во камп во Автокамп Партизан...Камповите не беа зачувани, ама нас ни ги даде третите два кампа (со пријатели бевме) и тие беа прилично во добра состојба, ама Вцињата беа за никаде... (5 вциња за 150 кампа, па кој побрзо) и имаше само 2 фрижидера за сите 150 кампа...Ама пак добро помина...
До сега најдобро сум поминувал во Автокампот Партизан...Плажата ти е на 10метра, Можеш колку сакаш да галамиш (никој нема да ти забрани) ама си имаше рок пример до 2 сатот сите кои лудуваат, пуштаат музика (во овие и јас спаѓам) ова она да запрат за другите да заспијат, имаш пред секој камп маса столици, а и дозволуваа колата кај сакаш да ја паркираш (ако сакаш и во камп) Продавница, интернет кафе, кафиќ, сендвичара има на 5 метри од камповите... А во хотел или апартман не ја имаш таа слобода да пушташ музика (ама ектремно јака), да викаш ова она...

За градот можам да кажам дека е нај убав во МК...Секогаш кога шетаме низ чаршијата, си земаме гирилци и си јадиме.
Некој да ми кажи кампови/бунгалови блиску до плажа освен Партизан дали има ???
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Кај се наоѓа тој Миле Ступар ???
Партизан кампот кај што е па едно 500 метри по улицата има табла од десна страна пишува Ступар карши има продавница,а едно 100-200 од кај Ступар имаш ресторан(не ми текнува како се вика има поглед кон езерото),дефинитивно најдобар крап има,едно лето прејадев од нив...инаку јас одамна немам идено таму,така незнам како е сега,луѓето што идат го фалат...
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Едно прашање - Превоз од Дојран за Велес има и кое време? Имам слушнато дека немало автобуска во Дојран, ама сигурно сообраќаат автобуси...
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
Д Фестивал ќе се одржи на 28-ми јули 2012 година, на просторот на паркингот Гранит во Дојран
Билетите за Д Фестивал 2012 можете да ги најдете во продажните салони на ONE (Куманово, Штип, Велес, Неготино, Кавадарци, Гевгелија, Струмица, Кочани), продажната мрежа на МКтикетс (Скопје: Југотон Рекордс, Кастом Паб, Круг Аеродром; Гевгелија: Кафе Корзо; Дојран: Сендвичара "Џина" и продажните мрежи на Tobacco и Together низ Македонија. Цената на билетите во претпродажба е 250 денари, а билетите кои ќе се продаваат на билетарата на Д Фестивал ќе чинат 300 денари pozz od Dojran;)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
da na vlezot na Star Dojran e .... ako odite natamu ke go viditee :P
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Темава некако замрена, еве да ја освежам. Ми треба контакт од некој што издава викендица во Стар Дојран за после 20 Јули за друштво од 8 луѓе(4м и 4ж така да барем 3 соби со по 3 кревета да има). Да е на оддалеченост не повеќе од 15 минути од плажата.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Темава некако замрена, еве да ја освежам. Ми треба контакт од некој што издава викендица во Стар Дојран за после 20 Јули за друштво од 8 луѓе(4м и 4ж така да барем 3 соби со по 3 кревета да има). Да е на оддалеченост не повеќе од 15 минути од плажата.
Не ме фаќај за збор но мислам дека во Ресторант Грамико издаваат соби на долниот спрат. Има доволно место јас бев таму (ако не сум грешка со името) пред 5 до 6 години за Нова Година и супер беше навистина доста комфорни соби, поглед на езерото со сопствена плажа (колку е употреблива плажата незнам зима беше) но знам дека од собите директно на плажата се излегува. Она што многу ми се допадна газдарица веднаш не пријави иако бевме само две ноќевања и ептен и беше професионален и ненаметливи односот.

Некој од дојран нека потврди дали зборам за Грамико. Значи горниот спрат е како мало ресторантче а доле има соби.
 
Член од
9 мај 2008
Мислења
184
Поени од реакции
7
Ke moze li nekoj da mi kaze za prevoz Skopje-Dojran dali ima i dali odi do Star ili Nov Dojran.

Kako dokolku ima samo do Nov Dojran pravoz bi stasal do Star (Taxi, Kombe, Lokalna avtobuska linija...)

Fala unapred :)
 
Член од
2 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
15
Ke moze li nekoj da mi kaze za prevoz Skopje-Dojran dali ima i dali odi do Star ili Nov Dojran.

Kako dokolku ima samo do Nov Dojran pravoz bi stasal do Star (Taxi, Kombe, Lokalna avtobuska linija...)

Fala unapred :)
http://dojran-info.com/index.php?option=com_content&view=article&id=203&Itemid=61&lang=mk
--- надополнето: 9 јули 2013 во 00:30 ---
Не ме фаќај за збор но мислам дека во Ресторант Грамико издаваат соби на долниот спрат. Има доволно место јас бев таму (ако не сум грешка со името) пред 5 до 6 години за Нова Година и супер беше навистина доста комфорни соби, поглед на езерото со сопствена плажа (колку е употреблива плажата незнам зима беше) но знам дека од собите директно на плажата се излегува. Она што многу ми се допадна газдарица веднаш не пријави иако бевме само две ноќевања и ептен и беше професионален и ненаметливи односот.

Некој од дојран нека потврди дали зборам за Грамико. Значи горниот спрат е како мало ресторантче а доле има соби.
Гранико* беше, сега е Томче Софка-гранико :) Мислам дека не издаваат веке соби на долниот спрат :))
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
поздрав од дојран дојран сега е супер има многу нови нешта и многу е поинтересен повелете уверете се секој кој бара смештај а нема да најде кога ке стигне во дојран ке оди во туриситчко биро на влезот од дојран секогаш има слободен смештај ке му најдат они...ступар миле е добар гранико не издава повеке...не заборавајте да ја посетите плашата елем (исот како во Ставрос 2) многу е добра ..поздрав некоја слика од неа
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
добро е во дојран ама фамилијарно да си појдеш, а инаку за со друштво патот под нозе и охрид заминувај.
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
поздрав од дојран дојран сега е супер има многу нови нешта и многу е поинтересен повелете уверете се секој кој бара смештај а нема да најде кога ке стигне во дојран ке оди во туриситчко биро на влезот од дојран секогаш има слободен смештај ке му најдат они...ступар миле е добар гранико не издава повеке...не заборавајте да ја посетите плашата елем (исот како во Ставрос 2) многу е добра ..поздрав некоја слика од неа
Ова е плажата после партизан, накај границата ???

добро е во дојран ама фамилијарно да си појдеш, а инаку за со друштво патот под нозе и охрид заминувај.
Хмм, не бива ова што викаш... Што се дешава во камповите партизан, друштво собрани, пијани, шетаат, пејат, викаат... Лудница е...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Kako se dvizat cenite vo Dojran vo privatni kuci ? Vo Ohrid e 300 den od lice ,znae li nekoj kako se dvizat ? I ako moze nekoj neka dade info dali ima avtobus do Dojran primer od Skopje :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom