Докажете дека Бог не постои!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
59
Темава е за сите атеисти. Еве овде можете да се докажувате, да си мудрувате, да си лечете комплекси......Ве молам, сакам релевантни докази дека Бог не постои, не докази кои не докажуваат ништо, плод на вашите фрустрации и комплекси.

Со години го проучувам атеизмот и едно нешто забележав: сите атеисти се емотивно преслаби луѓе кои не можат да се справат самите со себе па бараат утеха и одговори во атеизмот.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
хахах
ок...
јас да се држам до своето... не ме интересираат докази ниту имам потреба да знам зошто некој е нешто што не сум јас....
ама идејава за темава ме изнасмеа, не се имав слатко смеено од поодамна... фала
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.652
Лол, ти се емотивно преслаб бе, не можеш проблемите сам да си ги решиш и се молиш на некој замислен лик а.к.а Бог
 
Член од
8 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
59
хахах
ама идејава за темава ме изнасмеа, не се имав слатко смеено од поодамна... фала
Мило ми е...ја постигнав целта, мене ми е доволно и само еден да ја разбере поентата!
Ќе оставам сега да мудруваат.....
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Темава е за сите атеисти. Еве овде можете да се докажувате, да си мудрувате, да си лечете комплекси......Ве молам, сакам релевантни докази дека Бог не постои, не докази кои не докажуваат ништо, плод на вашите фрустрации и комплекси.

Со години го проучувам атеизмот и едно нешто забележав: сите атеисти се емотивно преслаби луѓе кои не можат да се справат самите со себе па бараат утеха и одговори во атеизмот.
Атеистите сакаат да веруваат дека Бог не постои.....докази не им требаат на такви луѓе.
Иначе доказот се крие кај сите тие што пробуваат да докажат. Самиот факт што некој бара докази е доказ сам по себе за непостоењето на Бог, ама тоа е многу сложено за верниците/неверниците.....како и да е.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Ednostavno e i slozeno e zasto e taka ? zatoa sto sme razlicni po svest i razmisluvanje toa ustvari go sozdal bog mislata za da se potprat na nesto i potrebata podocna za manipulacija i uceni kon grupi i poedinci lujge. Ne moze da se dokaze deka ne postoi normalno e toa pribidejki e dobro smislena zamka samo tolku ke kazam.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
ипси, не шпрехам енглески....ако имаш нешто да кажеш повели.
Цел живот фотокопир.
Па кажи си де, не е срамота да незнаеш, срамота е да лажеш, крадеш, лажно сведочиш(како одредени персони на форумов и надвор од него)...и тако даље и тако ближе.
Инаку линков се однесува на логичка констатација позната како Burden of proof или товар на докажување, преведено на македонски. Истово е прифатено и се ипотребува и во судството. Аргументот е дека не се докажува негација, на пример ако јас ти кажам дека ти треба да ми докажеш дека непостои летачки еднорог а самиот тврдам дека тој постои, моето барање до тебе не е аргумент.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Се заебувам у старт што влагам на темава. Ама го видел некој господ? Како тоа постој? Господ е еден, а секој во различен верува. Pics, или јадам гомна.

ps. Не сум атеист.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Negacija ne se dokazuva. Nema bog!
Јака ти е негацијава: според твојата затуцаност, доволно е да кажеш „нема„ и „нештото„ аутоматски го снемува...:icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom