Добитници на лотарија за САД

I

Immigration man

Гостин
оти вчера проверив и ми пишува "Session timed out" на мозила а на chrome not selected
 
Последно уредено од модератор:
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Може cache-от прави проблеми. Исчисти го на двата пребарувачи и провери пак.
 
I

Immigration man

Гостин
A ima nekoj dobiten od makedonija dosega


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Заина ли е или е грешка некоја оние на кои им се покажуваше sesion timeout нека си проверат сега треба да се добитни!

Честитики на оние кои добија и со среќа....

Јас.....not been selected! :(
Чекаме нов октомври!
Кај мене покажуваше sesion timeout и денес провервам и пази

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2016(October 1, 2015 to September 30, 2016). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available
Не ми се верува дека ме извлекле ова вистина ли е или е грешка некоја не можам да се соземам :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Кај мене покажуваше sesion timeout и денес провервам и пази

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2016(October 1, 2015 to September 30, 2016). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available
Не ми се верува дека ме извлекле ова вистина ли е или е грешка некоја не можам да се соземам :)
Aј аирлија, првиот среќен годинава. Само напред и со среќа со добро... Ако не си женет а имаш девојка земај закажувај матично да ја спасиш и неа од оваа мизерија и терајте со документи па здравје догодина од преку барата да ни пишиш :zloo:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Кај мене покажуваше sesion timeout и денес провервам и пази

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2016(October 1, 2015 to September 30, 2016). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available
Не ми се верува дека ме извлекле ова вистина ли е или е грешка некоја не можам да се соземам :)

Честитам....со среќа....:bravobe:
Сега пополека , без брзање пополнување на апликацијата и чекај интервју!
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Moze nekoj po PP sto se razbira da mi objasni kako da se aplicira koga? Koj moze? Na koja stranica? Blagodaram odnapred :)
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
Zdravo decki prasanjevo e malce nadvor od temata... sakam da prasam za turisticka viza vo usa jas imam rodnini prijateli amerikanci vo usa ednas bev kako j1 student godinava sakav pak no me odbija kako j1 sakam da apliciram za turisticka ili za au pair ovaa so e zA dadilki vo usa sto mislite dali imam sansi za viza deka ednas sum odbiena I sto dokumenti mi trebaat za turisticka? Dali ima nekoj iskustvo, situavija kako mojava?
POZDRAV
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Шанси секако имаш, ама сепак одлуката дали ќе добиеш или не е во дискреција на конзулот. Ја би ти препорачал за Au Pair да пробаш бидејќи сметам дека се поголеми шансите да ти одобрат виза.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Таму некаде во октомври ке биде аплицирањето за 2016 година.. Има време.
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
еве јас можам да се пофалам дека всушност сум добитник на лотаријата од DV, али имам некои прашања на кои ако можите ќе ви побарам помош да ми одговорите. Кога и каде се плаќа таксата од 330 $.. во која клиника треба да биди извршен прегледот и всушност кои други документи се потребни освен пасош, извод,потврда за неосудуван, диплома, 2 сликички. Воедно дали има некои луѓе што добиле на лотаријава, а на интервјуто не им била доделена виза т.е green card. Фала многу.
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
еве јас можам да се пофалам дека всушност сум добитник на лотаријата од DV, али имам некои прашања на кои ако можите ќе ви побарам помош да ми одговорите. Кога и каде се плаќа таксата од 330 $.. во која клиника треба да биди извршен прегледот и всушност кои други документи се потребни освен пасош, извод,потврда за неосудуван, диплома, 2 сликички. Воедно дали има некои луѓе што добиле на лотаријава, а на интервјуто не им била доделена виза т.е green card. Фала многу.
Пред сè, честитки!
Се плаќа во амбасада, на денот на интервјуто. Исто така, на страната на американската амбасада пишува во кои клиники можеш да извршиш преглед, а мислам дека една од нив е и Ремедика. Прегледот обично се врши 2-3 дена пред интервјуто, бидејќи визата ќе ти важи 6 месеци од датумот на прегледот. Документите се тие коишто ти ги наброја, меѓутоа можеш да им пишеш меил на американската амбасада за најсигурно. Одбиен до сега јас не сум слушнал дека имало (за Македонија зборам конкретно), бидејќи доколку ги исполнуваш сите услови, нема зошто да те одбијат.
P.S. можно е да ти побараат потврда од банковна состојба или affidavit of support како доказ дека таму нема да бидеш на грб на државата.

Поздрав.
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
affidavit of support е всушност гарантно писмо така? Поздрав и фала многу за информацииве ми одмали некои работи стварно само уште да те прашам дали во ремедика треба да се закажи однапред и колку би траела целата таа процедура за да добијаш термин. Уште еднаш фала па се надевам дека ќе се биди во ред. :D
Поздрав.
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
affidavit of support е всушност гарантно писмо така? Поздрав и фала многу за информацииве ми одмали некои работи стварно само уште да те прашам дали во ремедика треба да се закажи однапред и колку би траела целата таа процедура за да добијаш термин. Уште еднаш фала па се надевам дека ќе се биди во ред. :D
Поздрав.
Па да, така ќе му дојде во слободен превод. За во клиника се закажува кога ќе добиеш термин за интервју и обично за ден-два највеќе после тоа можеш да одиш на преглед, ама мислам дека е најдобро околу една недела пред интервјуто.
Ќе биде сè во ред, немај гајле. :)
Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom