Добивка

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Најселска,најклошарска,најникаква,најпроклета кладилница се овие Русиштата....
27 коеф имав на ливчето,се искасапија,разбирам мало намалување ОК,ама вакво касапање:ban:
А уплатено за 160 ебани денари.ај да уплатев 1000 ка намалувај,ама вака бе...
Прво планирав да играм барем со 500 денари на 5 утакмици(Веспрем,Ајакс,Тотнем,Атлетико и таа унгарската),и откако ми кажаа дека се е намалено од инает ги стегнав сите мали коеф на ливче,за ситни пари кои ги имав...
Ама пак да уплатев повеќе немаше да фатам...
Кои путани се овие,ем кинат разлики ненормално па уште и квотите пепел,мрш бе се да ви ебам,криминалци едни скапани...
ПРОКЛЕТО МЕСТО,ПРОКЛЕТО е оваа руската,нека затворат шо побрзо нека се гонат уТЛПМ...
Мрш таму бе...:tapp:
img061.jpg
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
@Tomasino
Пред да уплатиш,провери си ги коефициентите,хендикепите,тоталите на нивната страна.Тоа ти е најчиста работа.:)Како се променуваат тие работи на онлајн кладилницата,така и во локалната.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Арно си зел на крај и 9 карти :D
Тежок криминал се овие спортлајф како ги паѓаат квотите како од шала, налет шо паднаа за Швед и Љуљ, уште ко излезе додатокот одма ги паднаа од 1.9 на 1.60, незнам некој дали ги уплатиш воопшто на 1.90 ?? :pos:
После тоа паднати квотите беа и за Ајун, исто на 1.60 кај мене беше на тикет, ти си ја фатил на 1.80 :D
За Милер не ни треба да се чудиме и тој си падна на 1.80.
Ептен големи промени прават СЛ, мислам дека само Моцарт ги оставаат цело време исти, без промена ако не се лажам...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Одамна сум немал толку плоден викенд,и ќеиф ми е шо се со мали уплати сите ливчиња...
Не како на времето кога имав 5К уплата за викенд за да фатам 7,8....(не беа чести и тие викенди):boksix:
Само со мали уплати,тој е принципот по кој ќе си терам,доста е со глупости и уплаќања,секој викенд иста песна,фати 10 изгуби 8,па нареден викенд уплати 10 фати 7,итн......
Вака и да сум зијан,сум мал зијан,за разлика од времето кога товарев солени суми...
Овај листич е ортачки,3 ца,по 100 че учество...
img067.jpg
Будучност ако испуштеа таква предост(6 водеа на 15 мин до крај)палев колата и ќе одев до Подгорица и ќе ја спанковав Мајда Махмедовиќ...:drk::sekcza::sekcza::sekcza:
Шо ќе беше бе жени ејјј...ауууу,добро е шо голманката Ждериќ се повампири,иначе како и секогаш кога играм женски ракомет ќе си кинев ливчиња...
Сите други повеќе од лесно си влегоа...:bravobe:
img068.jpg
img070.jpg
И конечно,Кањелас,од 13та минута не даде гол,4имаше дотогаш,кога сака-сака....
Врати нешто за нервите кои ми ги искина на ЕП....
Да имав барем 10% среќа со тие стрелците на ЕП,ќе имав најмалку 200 евра плус во џеп,ама то е,јебига,комар е ова,некогаш земаш,некогаш губиш,ништо не е константно(освен за тие шо не се обични просечни кладионичари ко нас)...:bravobe:
img069.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom