Ди-Џеј Славе

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453

фото: Кристијан Теодоров

На форумов има малку теми за македонските диџеи, меѓутоа Славе сосема заслужува тема.

Славе е пред се скречер кој сака да експериментира со музичките правци и стилови. Иако негови омилени за пуштање се drum&bass и рап, секогаш знае среде сет да вметне нешто што ни на крај памет не би очекувал да го чуеш смиксано.
Порано беше член на Mosaique a сега е гостин ди-џеј на Суперхикс. Освен со нив има соработувано со уште еден куп други бендови, бидејќи не се ограничува самиот себе си во еден жанр.

Јас Славе прв пат го слушав на некои дешафки у Парк пред 7-8 години. Со текот на времето станува се подобар и подобар. Неделите во Кастро беа резервирани за Манџата која ја готвеше со Game Over и кои успеаја неделите во Кастро од обична ноќ да ги претворат во Must Attending Event.

На овогодинешниот Пиволенд му беше отстапен терминот на Рони Сајз. Знаев дека ќе изнапушта се и сешто, ама дека толку многу народ ќе остане од 4 часот да го слуша неговиот микс воопшто не претпоставував.

Големиот број пофални зборови и коментари на ФБ и Твитер се доказ дека Славе е Човекот!

За крај неговиот фан пејџ на ФБ.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Славе не беше со Пука Козметика едно време или јас сум грешка? Инаку баш прегеска праевме муабет со еден другар за типацов, дека е закон.
 
S

StormRage

Гостин
Јас го слушав годинава на пивофестот пред Суперхикс... пошо нели беше со нив ама нешо закаснаа и излезе да загрее малку... 10тина минути ама цела публика ја крена на нозе со 6-7 траки... супер е!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Славе е човекот за добра атмосфера... крева атмосфера ко Суперхикс... oh wait! :D

Можеби не е познат толку по сопствена продукција, ма да има и негови добри траки. Беше скоро непознат за јавноста, се „прослави“ со Суперхикс, и сеа важи за еден од најдобрите мк-диџеи, заслужено.

и како што пиша StormRage, тоа на охридскиот пивофест беше екстра,сите беа полуживи, овој не крена сите у вис со 5-6 песни. :vozbud:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Славе за преседател!

Кога он пушташе музика по приватни/андерграунд забави, и дешавки...другиве "јаки" фаци низ градот кои сега вртат музика, незнаеа што е плоча!
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
Славе е ѕвер :) На Big Up Festival беше со General Levy, а после тоа и сам и направи лом!
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Јас го знам од Мозаик... џст епик.


48ма секунда негде.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
неговата омилена :)))


За Славе искрено да чујам некој да има да кажи лош збор во билокој сегмент,нема да му верувам ни под разно! ДУША ЧОВЕК,онаква појава не може да не те расположи. На една собиранка во стан имаше свое шоу а.к.а Стенд Ап комеди....Не можев да престанам да се смеам саат време!!!

ЅВЕР ЅВЕР ЅВЕР! :D
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Славе е најдобар па шо сака нека зборат другите
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
А бе овај војнички му е на другар ми, Славе дали се сеќаваш :icon_lol:, ај не е за на форум :icon_lol:.
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Славе! Само еднаш у Струмица дојде и заеба работа... Ваљда така се имал договорено. Али у Кастро Манџата КРАЈ! Какви тракици вади... јао!
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Славе е човекот за добра атмосфера... крева атмосфера ко Суперхикс... oh wait! :D

Можеби не е познат толку по сопствена продукција, ма да има и негови добри траки. Беше скоро непознат за јавноста, се „прослави“ со Суперхикс, и сеа важи за еден од најдобрите мк-диџеи, заслужено.

и како што пиша StormRage, тоа на охридскиот пивофест беше екстра,сите беа полуживи, овој не крена сите у вис со 5-6 песни. :vozbud:
Значи тој беше крив во Охрид што неможев да се соземам два дена од играње? :)
Незнав дека бил тој, стварно е цар.
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Може да се најде негде сетот што го рокаше на пиволендов? :)
--- надополнето: Sep 5, 2011 5:36 PM ---
Ја ко шо глеам само една песна е. Olly Murs - Heart skips a beat.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.894
Поени од реакции
714
Може да се најде негде сетот што го рокаше на пиволендов? :)
--- надополнето: Sep 5, 2011 5:36 PM ---

Ја ко шо глеам само една песна е. Olly Murs - Heart skips a beat.
Има две Records 5 i 6 во линковите,а незнам и зашто ми се линкува и целиот текст што го имам напишано.Инаку фала :))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom