Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Велат будалиот памти, паметниот запишува, ете ти скрин шот слики, зачувани, запишани.
Твојата желба да најдеш несогласица меѓу верници од иста зедница, веќе е услишана: ти одговорив на истата.

Ме мрзи да ти барам линкови...
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Твојата желба да најдеш несогласица меѓу верници од иста зедница, веќе е услишана: ти одговорив на истата.

Ме мрзи да ти барам линкови...
Барај колку сакаш, ни дрогиран не би тресел глупости како ти што правиш секојдневно.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Барај колку сакаш, ни дрогиран не би тресел глупости како ти што правиш секојдневно.
...а веќе ме мрзи да возвраќам на твоиве небулози, чија противречност самиот не можеш да ја заприметиш.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Често вака си правиш дијалози како овој пред огледало?
Да, земам од тебе пример и се лажам дека некад ќе ги најдам вистинската вистина и чистата волја...
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Да земеше ти од мене пример немаше да забегаш вака.
На моја среќа, Црквата изобилува со примери за огледување. Надвор од Црквата, има поинаков тип од примери, кои не се „за пример„.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Один?....Кој уопште уште веруе у Одина?
Не реков Один, бај д веј има и тие кои веруваат во него, а кој па веруе у твојов трофазен, тоа е вистинско прашање.
Твојот е вистинскиот...жими мајка.
Колку што е и твоево на жими мајка, нит видел некој ни чул.
Постети ме кај имам напишано дека Бог Е творец на лагата, а имам миљон пати напишано кој е вистинскиот татко на лагата.
Ако твојов бог е творец на се', значи и на лагата е. А тој таткото на лагата (според тебе (читај црквата)), не е од твојот бог створен? Нешто ретерираш у став, не е творец на се'?
Се чини дека сите лажат, ама ти „пуцаш„ од вистина. Тоа е некоја твоја, демократска, за по дома?
Нема таков кој не лаже, кој повеќе кој помалку. Еве и твојов бог не имун на тоа.
На моја среќа, Црквата изобилува со примери за огледување.
Да де ептен ги имате, како “блажениот“ Серафим Пешков Роуз. :ROFLMAO:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
На моја среќа, Црквата изобилува со примери за огледување. Надвор од Црквата, има поинаков тип од примери, кои не се „за пример„.
Подобар пример од тебе здравје.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Не реков Один, бај д веј има и тие кои веруваат во него, а кој па веруе у твојов трофазен, тоа е вистинско прашање.
Дај посочи ја заедницата која го слави Одина-живо ме занима која е таа.

Во Троединиот Бог верува Црквата.[DOUBLEPOST=1484223651][/DOUBLEPOST]
Колку што е и твоево на жими мајка, нит видел некој ни чул.
Зборуваш за себе, кој не Го видел Бога?[DOUBLEPOST=1484223724][/DOUBLEPOST]
Ако твојов бог е творец на се', значи и на лагата е.
На телесниов заклучок, и Кант би му позавидел...„Логика„ е то‘, ами како![DOUBLEPOST=1484223809][/DOUBLEPOST]
А тој таткото на лагата (според тебе (читај црквата)), не е од твојот бог створен? Нешто ретерираш у став, не е творец на се'?
Татко на лагата е лукавиот, кој и самиот е створен и сам од себе нема ништо, освен извртување на постојните нешта.

Не ретерирам, туку ти не “копчаш„.[DOUBLEPOST=1484223860][/DOUBLEPOST]
Нема таков кој не лаже, кој повеќе кој помалку. Еве и твојов бог не имун на тоа.
Сакаш да кажеш дека се гледаш како референца за лажењето или нелажењето? Ај, не си ласкај...[DOUBLEPOST=1484223930][/DOUBLEPOST]
Да де ептен ги имате, како “блажениот“ Серафим Пешков Роуз. :ROFLMAO:
Блажениот Серафим е вброен меѓу Божјите угодници.

Ај обиди се да се самооцениш, кој си и што си во однос на Црквата. Ако ти е тешко, јави ми, јас ќе ти ја дадам точната квалификација...
 
Последно уредено:

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Дај посочи ја заедницата која го слави Одина-живо ме занима која е таа.
Такви има. Колку се, толку се. Тоа што ти не познаваш такви тоа е твој проблем.
Во Троединиот Бог верува Црквата.
Па да, секако. Црквата верува не и луѓето, освен некој ..... како тебе.

Зборуваш за себе, кој не Го видел Бога?
А ти демек го виде :pos:

На телесниов заклучок, и Кант би му позавидел...„Логика„ е то‘, ами како!
Логика ами како.
Татко на лагата е лукавиот, кој и самиот е створен и сам од себе нема ништо, освен извртување на постојните нешта.

Не ретерирам, туку ти не “копчаш„.
Сам од себе сворен? :pos: Значи паѓа прикаската дека бог створил се. Јас копчам ама ти копчиња немаш.

Сакаш да кажеш дека се гледаш како референца за лажењето или нелажењето? Ај, не си ласкај...
Учам од мајстори во ласкање како тебе, ама уште сто години да живеам, нема да те стигнам. Референца за лажење ми е црквата твоја, колку поголеми лаги кажува, толку повеќе луѓе веруваат.


Блажениот Серафим е вброен меѓу Божјите угодници.
Така де, пешковци за пример.
Ај обиди се да се самооцениш, кој си и што си во однос на Црквата. Ако ти е тешко, јави ми, јас ќе ти ја дадам точната квалификација...
Пробај ти сам да се самооцениш па кажи. Знам дека нема да можеш. А во однос на црквата нема што да се оценувам, тоа вие редовно го правите за сите останати и редовно грешите, без исклучок.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.882
Кеплер,

постов имаТ содржина која не е саодветна на твојата возраст, а може да ти биде и навреда за IQ-то...

Значи, како што чо‘ек може сам да се зафркне, никој друг тоа не може да му го стори.[DOUBLEPOST=1484211568][/DOUBLEPOST]

Занемарувањето на дадениот одговор не го прави одговорот бескорисен. Јасно е дека во посочените стихови стојат нешта кои те побиваат „у појам„.
Поголема навреда за IQ од верување во книга како Библијата не може да биде, тоа ти е исто како да ти дадат парче месо и камен и ти да го гризеш каменот.
Оди сеа помоли се да има дедото Стефан поубај бандажи на мерџото и кожа од ендемична газела од Кенија, плус масажер за кичмата и греачи за од ладново.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Поголема навреда за IQ од верување во книга како Библијата не може да биде, тоа ти е исто како да ти дадат парче месо и камен и ти да го гризеш каменот.
Оди сеа помоли се да има дедото Стефан поубај бандажи на мерџото и кожа од ендемична газела од Кенија, плус масажер за кичмата и греачи за од ладново.
Кон болдот, по редослед:

- Може-може; тоа е верувањето и прифаќањето на лагата наместо вистината.
- Не постои таква молитва во Црквата, освен ако ти ја знаеш а нејќиш да ја споделиш со Црквата.[DOUBLEPOST=1484225768][/DOUBLEPOST]
Такви има. Колку се, толку се. Тоа што ти не познаваш такви тоа е твој проблем.
Еве де, ти ги познаваш. Дај посочи ги.[DOUBLEPOST=1484225812][/DOUBLEPOST]
Па да, секако. Црквата верува не и луѓето, освен некој ..... како тебе.
...со што покажуваш апсолутно непознавање на Црквата.[DOUBLEPOST=1484225856][/DOUBLEPOST]
А ти демек го виде :pos:
Потсети ме на мој пост, во кој имам такво нешто напишано...[DOUBLEPOST=1484225888][/DOUBLEPOST]
Логика ами како.
То‘ мора бит‘ некоја логика, на која никој до сега не се сетил...[DOUBLEPOST=1484225926][/DOUBLEPOST]
Сам од себе сворен? :pos: Значи паѓа прикаската дека бог створил се. Јас копчам ама ти копчиња немаш.
Проблем со „копчањето„?...[DOUBLEPOST=1484225992][/DOUBLEPOST]
Учам од мајстори во ласкање како тебе, ама уште сто години да живеам, нема да те стигнам. Референца за лажење ми е црквата твоја, колку поголеми лаги кажува, толку повеќе луѓе веруваат.
Ај напиши една вистина, на која никој никад не се сетил. Ја‘ сум трпелив и ќе го причекам твојот одговор.[DOUBLEPOST=1484226108][/DOUBLEPOST]
Пробај ти сам да се самооцениш па кажи. Знам дека нема да можеш. А во однос на црквата нема што да се оценувам, тоа вие редовно го правите за сите останати и редовно грешите, без исклучок.
Пошто бегаш од одговорот, еве го мојот: за Црквата, ти и таквија како тебе, кои не веруваат во Христа, се: антихристи, Богоборци, Богомразци, лагољубци, и тако даље и томе слично.
 
Последно уредено:

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Еве де, ти ги познаваш. Дај посочи ги.
Јанус Нилсен; Бјорг Петерсен, Гунтер Јохансен.....итд.
Требе лични карти?
Потсети ме на мој пост, во кој имам такво нешто напишано...
Па шо мрчиш тогаш? Ко ќе го видиш дојди да расправаме за вистина. Дотогаш си лажго или следбеник на лагата.

Ај напиши една вистина, на која никој никад не се сетил. Ја‘ сум трпелив и ќе го причекам твојот одговор.
Милион пати ти е од мене напишана, апсолутна вистина, вистина над вистините. Нешто со памтењето имаш проблем или не ти се бендисуе?

Вистината е: Degustibus non est disputandum.

Научи и не прашувај повеќе.
Пошто бегаш од одговорот, еве го мојот: за Црквата, ти и таквија како тебе, кои не веруваат во Христа, се: антихристи, Богоборци, Богомразци, лагољубци, и тако даље и томе слично.
Ти кажав и претходно а и ти одговорив. Не ме занима твојата лажна црква што ќе мисли за мене. Поголем лажов од твојата таканаречена црква, ни имало, ни ќе има. Многу добро знам што е твојата црква. Пералница на пари.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Јанус Нилсен; Бјорг Петерсен, Гунтер Јохансен.....итд.
Требе лични карти?
Ги заборави: АББА, Роксет, Бјорн Борг, СААБ, САБА и томе слично...[DOUBLEPOST=1484230795][/DOUBLEPOST]
Па шо мрчиш тогаш? Ко ќе го видиш дојди да расправаме за вистина. Дотогаш си лажго или следбеник на лагата.
Со тебе да расправам за вистината?...:confused:[DOUBLEPOST=1484230830][/DOUBLEPOST]
Милион пати ти е од мене напишана, апсолутна вистина, вистина над вистините. Нешто со памтењето имаш проблем или не ти се бендисуе?

Вистината е: Degustibus non est disputandum.

Научи и не прашувај повеќе.
Да, за вистината, не за укусите.[DOUBLEPOST=1484230939][/DOUBLEPOST]
Ти кажав и претходно а и ти одговорив. Не ме занима твојата лажна црква што ќе мисли за мене. Поголем лажов од твојата таканаречена црква, ни имало, ни ќе има. Многу добро знам што е твојата црква. Пералница на пари.
Види сеа...Не дека Црквата нешто посебно размишља токму за тебе, туку Црквата си има квалификации за сите поединци и заедници, зависно од нивното идолоклонство.

Како и обично, ништо не знаеш за Црквата. Да знаеше, ќе кажеше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom