Диети и слабеење

Член од
24 ноември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
80
Imam edno prasane dali ima nekoj iskustvo so klukoman tableti za oslabnuvane
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Епа еве вака, не јадам леб веќе еден месец, на гладно наутро пијам млака вода со мед и лимон и ослабев 5 килограмиа во центиметри околу 10-15,инаку си пијам алкохол нормално како и секогаш заклучок, лебот е тоа што ни штети на исхраната, исфрлете го лебот и ќе ги видите резултатите :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Епа еве вака, не јадам леб веќе еден месец, на гладно наутро пијам млака вода со мед и лимон и ослабев 5 килограмиа во центиметри околу 10-15,инаку си пијам алкохол нормално како и секогаш заклучок, лебот е тоа што ни штети на исхраната, исфрлете го лебот и ќе ги видите резултатите :)
Само скроз без леб и појадок промашување со замена вода и мед?Постојано вака се истиве работи или за одреден период од диетата важи?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Само скроз без леб и појадок промашување со замена вода и мед?Постојано вака се истиве работи или за одреден период од диетата важи?
Постојано, почнав таков некој мој режим да си терам, а наутро зависи некогаш не јадам само медот со лимон и едно кафе, а понекогаш една житарка или една банана каснувам, или ако ептен сум гладна смоки со јогурт јадам на работа на пример или јајца варени и сл., за ручек тоа што имам дома без леб и вечера зависи мене ионака навечер не ми се јаде, а ако ми се пријади случајно можи некое залаче од ручекот онака од стоење или пак една чаша зелен чај и не ми се јаде веќе
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
имам 100 кг веќе трети ден сум на диета леб не јадам газирано не пијам благо не јадам преживувам со овошје малце месо, салати и енергетски чоколатца... за месец до два лесно ке симнам 20-25 кг потоа ке пробам да одржавам таа тежина. Само цврст карактер другари ... имам вака два пати ослабувано без многу мака... проблем ми е што неможам долго да одржувам килажата ја враќам за брз период
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
имам 100 кг веќе трети ден сум на диета леб не јадам газирано не пијам благо не јадам преживувам со овошје малце месо, салати и енергетски чоколатца... за месец до два лесно ке симнам 20-25 кг потоа ке пробам да одржавам таа тежина. Само цврст карактер другари ... имам вака два пати ослабувано без многу мака... проблем ми е што неможам долго да одржувам килажата ја враќам за брз период
A какви се тие енергетски чоколадца?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Витанова Српските Овие од Виталија 3-4 на ден таман и тие се дел од мојата строга диета...
аха....епа мое искуство со тие од Виталиа да ти кажам...купив солени житарки и кога ги отворив имав што да видам внатре мувла и црв:confused: а моја другарка пак во обичните има најдено пеперутка голема залепена ....повеќе од нивна фирма ништооооо, уште кога им сликав и рокот валиден и житарките мувлосани ми вратија одговор ако не ми чинело да не купувам од кај нив...ц ц ц ц
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
аха....епа мое искуство со тие од Виталиа да ти кажам...купив солени житарки и кога ги отворив имав што да видам внатре мувла и црв:confused: а моја другарка пак во обичните има најдено пеперутка голема залепена ....повеќе од нивна фирма ништооооо, уште кога им сликав и рокот валиден и житарките мувлосани ми вратија одговор ако не ми чинело да не купувам од кај нив...ц ц ц ц
Epa pa toa e pa segde niz svet vo takvata hrana cesto se pronaogja po nekoe bumbarce nisto strasno samo da ne e crna vdovica
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
имам 100 кг веќе трети ден сум на диета леб не јадам газирано не пијам благо не јадам преживувам со овошје малце месо, салати и енергетски чоколатца... за месец до два лесно ке симнам 20-25 кг потоа ке пробам да одржавам таа тежина. Само цврст карактер другари ... имам вака два пати ослабувано без многу мака... проблем ми е што неможам долго да одржувам килажата ја враќам за брз период
Obidi se potoa da odrzavas so hrono ishrana,ima za jadenje no programirano.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Вака дечки... За една година се здебелив 30 кг. Имав 50 сега имам можи поќе од 80. И наравно пуштив стомаче. Неќам да сум на диети од страв да не ослабам пак многу ама сакам да го немам стомакот. Значи, некој со слично искуство да ми кажи како до рамен (или ете немора скроз рамен) без да ослабам на друго место (раце, нозе)?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Вака дечки... За една година се здебелив 30 кг. Имав 50 сега имам можи поќе од 80. И наравно пуштив стомаче. Неќам да сум на диети од страв да не ослабам пак многу ама сакам да го немам стомакот. Значи, некој со слично искуство да ми кажи како до рамен (или ете немора скроз рамен) без да ослабам на друго место (раце, нозе)?
Трчање и здрава храна.
 
B

beaverknight

Гостин
Вака дечки... За една година се здебелив 30 кг. Имав 50 сега имам можи поќе од 80. И наравно пуштив стомаче. Неќам да сум на диети од страв да не ослабам пак многу ама сакам да го немам стомакот. Значи, некој со слично искуство да ми кажи како до рамен (или ете немора скроз рамен) без да ослабам на друго место (раце, нозе)?
Кардио вежби и исфрлање на џанк храната (сокови, грицки, брза храна, итн.), и поголема конзумација на вода, зеленчук, овошје. Сега ова со кардио вежбиве, доколку не сакаш да идеш по фитнес центри и да даваш пари, најдобро ти е возење на точак и трчање. Почни полека, биди уморен и константен.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Фала ви, дечки. Ќе возам и ќе трчам. Се надевам дека само стомакот ќе исчезни а останатото ќе остане горе долу исто. ;) Лани не ни сонував дека ќе поставам вакво прашање. Ххх
 

Kajgana Shop

На врв Bottom