1. Кајгана собиранка S10E02: На 14.03.2015 се собираат „Ѕвездите на Кајгана“! :)
  Пријавете го вашето присуство тука и обележете го датумот во вашиот календар.

Дежурна Ординација! #2

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Ѓорѓески, 3 мај 2011.

 1. Kadaif

  Kadaif M.D.

  Член од:
  21 јануари 2008
  Мислења:
  2.477
  Допаѓања:
  1.550
  Једини начин да ја затегнеш кожата е да натрупаш мускул на тоа место или хирургија, друго чаре нема...
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Гостин

  Kadaif
  Бев на Кожно во Воена Болница ми објаснија нешто. Се работи за Холинергична Уртикарија како и што мислев. Ми рекоа да не се нервирам и ми направи тест со пенкалото, ми помина на грбот и одма кожата ми поцрвене таму тоа било како тестирање за тоа. Ми рекоа да земам Лоратадин и Бедоксин. И ќе видиме во вторник на конторла што, како...
  Ми рекоа дека е периодична болест. Може да исчезне и да се појави пак, доколу имам стрес, подготовка за нешто или нешто друго поголемо.
  Исто така ми кажаа дека некој кој ја имал оваа болест, бил алергичен на баба му, па пиел некој апчиња и тие му помагале секогаш кога имал такво нешто :D. И да не заборавам, тешко можело да се открие од што било ова предизвикано бидејќи се е MADE IN BRAIN и затоа нервите на кожата ми биле такви. :D
 3. ТојодТаму

  ТојодТаму

  Член од:
  6 ноември 2008
  Мислења:
  1.072
  Допаѓања:
  1.302
  Имам фрка со палецот на левата рака, од време на време знае да почне да ми се грчи сам од себе, како да ми се заебани нервите... :mad:
 4. Sade_Adu

  Sade_Adu

  Член од:
  10 декември 2011
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  150
  Имам болка во десниот колк. Боли и некогаш долж ногата и нагоре до половината. Кога одам не ме боли, највеќе кога седам повеќе од 15тинаминути. Газниот мускул. Нешто вежби за тоа, лек?
 5. Gunner4ever

  Gunner4ever Vive la France

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  662
  Допаѓања:
  130
  Мислам дека нема везе со кила ја пред 5 месеци праев кила ама одмарав едно добри 4 месеци без да кренам повеке од килце или да трчам сеа неам проблем со трчање или пак со пиење вода па пак трчање тоа ке да ти е до желудецот ......
  На A.M. му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Пепси_

  Пепси_ европеец

  Член од:
  3 јули 2010
  Мислења:
  4.585
  Допаѓања:
  4.152
  Каде може да се испита дали има некои хормонални пореметтување бидејќи сумљам дека е такво нешто премногу сум влакнест секаде влакна ми изникнуваат ме пука нервоза веќе....а на нозете да не прајме муабет како мајмун сум
 7. |И.И|

  |И.И| Интерист

  Член од:
  24 јуни 2008
  Мислења:
  4.715
  Допаѓања:
  3.775
  Веке 4-5 месеца имам болки во кичма, станува збор за спортска повреда и неможам еден тренинг да напраам на раат.Сум се консултирал со повеке луге и ми препорачуваат жележничар. Се обидувам сам да ги намалам болките но тешко ми иде.

  Секој совет би бил добредојден
 8. Doc Holliday

  Doc Holliday Модератор

  Член од:
  5 ноември 2010
  Мислења:
  4.722
  Допаѓања:
  3.599
  Беше на ренген?
 9. Мaријa

  Мaријa Гостин

  Ќе го посетиш твојот матичен лекар, да ти даде упат и најверојатно ќе треба да отидеш на ендокринологија за да ти направат хормонален тест.


  Јас не би ти го препорачала истото, затоа што постои можност да се искомплицира уште повеќе. Tуку физикална терапија, според мене многу подобра алтернатива. Но, најпрво преглед од стручно лице. Еминентен доктор за таа област е ортопедот Крсте Стрезовски.
 10. NelTu

  NelTu Coffee addict

  Член од:
  1 август 2011
  Мислења:
  2.218
  Допаѓања:
  6.563
  Вчера ме чешаше десното око, сабајлево 2 те очи, ненормално ме чешаат, ставав облоги од камилица, ама не ми помина.
  Нешто друго?
  Само побрзо оти треба да се учи, а ја неможам очи да отворам. :(
 11. Луси_Лу

  Луси_Лу extreme

  Член од:
  17 септември 2008
  Мислења:
  3.761
  Допаѓања:
  6.613
  Пробај капки прокулин, или некоја маст за очи како хлорамфеникол што се става под окото, ќе ти помине брзо, алергија некоја ти е.. или си се инфицирала од нешто..
  На NelTu му/ѝ се допаѓа ова.
 12. NelTu

  NelTu Coffee addict

  Член од:
  1 август 2011
  Мислења:
  2.218
  Допаѓања:
  6.563
  Колку пари се прокулин капките?
 13. annaja01

  annaja01

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  1.339
  Допаѓања:
  973
  180 denari
  На NelTu му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hiperaktiv

  Hiperaktiv Султан :P

  Член од:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1.654
  Допаѓања:
  979
  DANTE Секоја вечер јади по 2 лажици варена пченица и проблем ќе немаш кожата ќе добие елан и ќе биде еластична и затегната!
 15. Riddler

  Riddler

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  3.716
  Допаѓања:
  4.635
  Дајте лек Грлово ме болит ме искина не можам да голтам

Сподели преку: