Дежурна Ординација! #2

Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.192
Пред некаде 1 год почнаа да ми се случуваат краткотрајни несвестици за некаде 1 сек ми се стемнуваше пред очи и како да добивав некоја болка во задниот дел на главата, се случуваа многу ретко затоа не му обрнав внимание ама сега почнаа почесто како некој да ме удрел силно по глава ама тоа е многу кратко не паѓам само може малку да ме занеси, и во последно од некој силен звук ги чуствувам истите несвестици/
Ти се случува ова кога ќе се исправиш наеднаш или,имаш ли низок притисок, си правел ли досега некакви испитувања?
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Ти се случува ова кога ќе се исправиш наеднаш или,имаш ли низок притисок, си правел ли досега некакви испитувања?
Не сум осетил при исправање наеднаш него при седење при лежење или при одење а и имам низок притисок во последно време, некогаш ми беше 100 со 50,
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Здраво. Мислам дека темава е соодветна за мојов проблем. Послт, апчињаедниов месец дена ми се дешава еден, два дена температура или омалаксаност, наредните 5, 6 дена ништо не ми е. Состојбава не секогаш е проследена со температура, најчесто е омалаксаност и исцрпеност. последниве 3 дена имам темп околу 37, 2, 3 ама скрос сум исцрпена. Матичната не беше сигурна ми даде амоксиклав и едни други капсули бели да ги пијам, ама се двоумеше. Каков чај да пијам, доколку има некоја инфекција ќе помини од чајот, апчињава да ги пијам не сакам.
И некој совет ве молам кој знае да ми биде подобро на грлово скрос ме боли.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Здраво. Почнав да ги пијам Амоксиклавот, а дома имам бе комплекс витамини од портокаловите кои се појаки и на нив пишува само по една таблета на ден. Амоксиклавот треба да ги пијам 2 пати на ден, е сега да пијам витамин веднаш по секое апче или само еднаш на ден?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.304
Поени од реакции
7.271
Здраво. Почнав да ги пијам Амоксиклавот, а дома имам бе комплекс витамини од портокаловите кои се појаки и на нив пишува само по една таблета на ден. Амоксиклавот треба да ги пијам 2 пати на ден, е сега да пијам витамин веднаш по секое апче или само еднаш на ден?
Па пиј како што ти пишува :eek:
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Imam problemi so nizok testosteron. Ima nekoj iskustvo ili sovet da spodeli?
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
како заклучи тоа ?? имаш резултати од испитувања...........

Da, 3 pati go meram vekje vo nekolku meseci i pak e nizok. Primav inekcii testosteron i mi beshe normalen/visok za vreme na terapijata - ama posle pagja.
Posle probav so pregnyl. Pak posle terapija padna...
 
Т

Триптико

Гостин
Da, 3 pati go meram vekje vo nekolku meseci i pak e nizok. Primav inekcii testosteron i mi beshe normalen/visok za vreme na terapijata - ama posle pagja.
Posle probav so pregnyl. Pak posle terapija padna...
Не постои начин со еднаш да го вратиш во нормала. Ќе примаш терапија како кај луѓе со висок притисок. Нема престанување. Само прашај дали мора со боцкање или има и друг начин.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Не постои начин со еднаш да го вратиш во нормала. Ќе примаш терапија како кај луѓе со висок притисок. Нема престанување. Само прашај дали мора со боцкање или има и друг начин.
Primav i od dvete terapii po 1 mesec. Doktorot misleshe ke se restartira i ke pocne teloto samo da si proizveduva... ama ne ja bidue rabotava.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Od koga mi najdoa dijabetis pocnaa problemite so testosteronot. Pravi poremetuvanja hormonski dijabetisot
значи ова е од дијабетисот,освен специјалист ова никој друг не може да ти помогни,не знам колку си во можност вежбањето го крева нивото на Т , внесувањето на цинк ,витамин Д, Е и Ц , холестеролот и секако сексот помага во одржувањето на здрав Т.........дали имаш проблеми со спермата исто треба да се испита..........сепак ова со дијабетисот е многу дисутабилно.........

http://acibademsistina.mk/index.php/mk/vesti/657-vesti-dr-cedomir-dimitrovski.html др. Чеде е доктор со голем стаж околу твоите проблеми,за жал префрлен е од државна на приватно а таму знаеш какви се трошоците изгор скапи,мислам вреди барем еднаш да пробаш кај него (преглед и консултација мислам дека е околу 1500 денари) да го разгледа твојот проблем можеби ќе ти најди чаре,човекот е навистина со големо искуство и е стручен во таа проблематика,сепак ќе повторам ова со дијабетисот сигурно многу ја усложнува работата за жал
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
значи ова е од дијабетисот,освен специјалист ова никој друг не може да ти помогни,не знам колку си во можност вежбањето го крева нивото на Т , внесувањето на цинк ,витамин Д, Е и Ц , холестеролот и секако сексот помага во одржувањето на здрав Т.........дали имаш проблеми со спермата исто треба да се испита..........сепак ова со дијабетисот е многу дисутабилно.........

http://acibademsistina.mk/index.php/mk/vesti/657-vesti-dr-cedomir-dimitrovski.html др. Чеде е доктор со голем стаж околу твоите проблеми,за жал префрлен е од државна на приватно а таму знаеш какви се трошоците изгор скапи,мислам вреди барем еднаш да пробаш кај него (преглед и консултација мислам дека е околу 1500 денари) да го разгледа твојот проблем можеби ќе ти најди чаре,човекот е навистина со големо искуство и е стручен во таа проблематика,сепак ќе повторам ова со дијабетисот сигурно многу ја усложнува работата за жал

Fala za odgovorot. Vezbam, probuvam da imam redoven seks ali neam zelba... radi niskiot testosteron, se hranam izuzetno dobro. Spermata ja nemam provereno.
Inace bash kaj Dr. Cedo odam. Sleden pregled mi e kaj Januar. Ama do sega nisto ne pomogna permanentno. Se sto citam na internet so treba da praam ili da jadam... 95 % praam i jadam. Neznam kako da go resham problemot :)
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Нешто за желудникот? Пиев апчиња некои Нолпаза и чај од нане, ама не ми поминува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom