Дежурна Ординација! #2

Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Luge pomos! Momentalno sum na odmor iii mi izgorea nozete osven crveniloto na zglobovite na nozete od vnatresna strana mi otekoa.Me bolat i edvaj gazam..Kazuvajte lek :(
Vednas na lekar[DOUBLEPOST=1408440263][/DOUBLEPOST]
дечки пред 3-4 саати почна да ме боли нешто под десното белодробно крило на крајот ке му дојде кај што заврсушва тука и ме боли коа ќе земам воздух како да ме сече да ме жега... и неможам да земам воздух до крај...што може да биде ? нешто жолча нешто таква ствар... да пукне ли нешто... помошш ме сече у пм.... се плашам.... :S
Lekarr.....
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Луѓе, три дена по ред ми солзи окото постојано. Тестирав дали шминката го иритира, не е тоа(а истата ја користам веќе некој период). Не ме боли, ниту пак чувствувам дека имам нешто внатре(освен првиот ден малку), али е страшно непријатно и луѓето ме гледаат чудно. :D

Имал некој овакво искуство?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Луѓе, три дена по ред ми солзи окото постојано. Тестирав дали шминката го иритира, не е тоа(а истата ја користам веќе некој период). Не ме боли, ниту пак чувствувам дека имам нешто внатре(освен првиот ден малку), али е страшно непријатно и луѓето ме гледаат чудно. :D

Имал некој овакво искуство?
Ke si zemes kapki za oci proculin i po dve kapki vo sekoe oko dva pati na den i ke ti pomine. Sigurno imas nekoja prasinka vlezeno,i taa go predizvikuva solzenjeto poso na toj nacin organizmot se obiduva da ja isfrli taa necistotija. So lesno:)
 
B

babsyy

Гостин
Последниве неколку дена ми протекува крв од доле. Изгуглав и во резултати ми дава хемороиди и рак на дебело црево.
Се испаничив, отидов до кај матичната да ми даде упат за понатаму, само ми рече дека сигурно ми пукнал некој крвен сад и да јадам течни ствари.
Што да правам, каде да одам, не можам раат да седам вака?
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
@Agda Beata Свари си чај од камилица(поповка) и на чисто марамче стави од чајот, па стави го врз окото. За око, нема ништо подобро од камилица.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Луѓе, три дена по ред ми солзи окото постојано. Тестирав дали шминката го иритира, не е тоа(а истата ја користам веќе некој период). Не ме боли, ниту пак чувствувам дека имам нешто внатре(освен првиот ден малку), али е страшно непријатно и луѓето ме гледаат чудно. :D

Имал некој овакво искуство?
пробај со камилица како што кажа @blue ladybug, ако не се смири може да е алергија на полен, многу луѓе имаат сличен проблем, кога цвета одредена трева им солзат очите....ако сепак продолжи оди на лекар, може да е некоја инфекција или страно тело
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Проблемов кој го имам се појави од пред неколку дена, во континуитет. Се јавувал и порано, меѓутоа привремено, некој саат и ќе го снема. чувствувам болка во левиот дел под градата. Во последните 3,4 дена се будам со болка во тој дел, тешко ми е да мрдам, бидејќи ме боли и чувствувам ко да не можам да вдишам целосно. Студирам програмирање и пред компјутер сум 12 часа (може и повеќе) дневно. Не спортувам ништо, а на стол често стојам во искривена положба.Не сум сигурна дали ме боли заради неправилно седење или би можело да е нешто друго....кога ме боли, се случува да ме боли и на задната страна, кај грбот и увото да реагира истовремево (се ов а од лева страна)..молам за мислење и совет. фала однапред, поздрав
 
Член од
15 август 2014
Мислења
28
Поени од реакции
30
Проблемов кој го имам се појави од пред неколку дена, во континуитет. Се јавувал и порано, меѓутоа привремено, некој саат и ќе го снема. чувствувам болка во левиот дел под градата. Во последните 3,4 дена се будам со болка во тој дел, тешко ми е да мрдам, бидејќи ме боли и чувствувам ко да не можам да вдишам целосно. Студирам програмирање и пред компјутер сум 12 часа (може и повеќе) дневно. Не спортувам ништо, а на стол често стојам во искривена положба.Не сум сигурна дали ме боли заради неправилно седење или би можело да е нешто друго....кога ме боли, се случува да ме боли и на задната страна, кај грбот и увото да реагира истовремево (се ов а од лева страна)..молам за мислење и совет. фала однапред, поздрав
Абе оди на лекар, од неправилно седење неам слушнато дека може да болат градите или пак увото? Јас мислам дека најправилно е да се тргнеш малце од компјутер, иди прошетај си се до лекарот. За твое добро ти зборувам.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Проблемов кој го имам се појави од пред неколку дена, во континуитет. Се јавувал и порано, меѓутоа привремено, некој саат и ќе го снема. чувствувам болка во левиот дел под градата. Во последните 3,4 дена се будам со болка во тој дел, тешко ми е да мрдам, бидејќи ме боли и чувствувам ко да не можам да вдишам целосно. Студирам програмирање и пред компјутер сум 12 часа (може и повеќе) дневно. Не спортувам ништо, а на стол често стојам во искривена положба.Не сум сигурна дали ме боли заради неправилно седење или би можело да е нешто друго....кога ме боли, се случува да ме боли и на задната страна, кај грбот и увото да реагира истовремево (се ов а од лева страна)..молам за мислење и совет. фала однапред, поздрав
Во право е @brownology бидејќи и порано овој проблем се јавувал не е лошо да идеш на лекар т.е. на кардиолог бидејки натаму ме влече. И јас вакви слични симптоми болки во левата предна страна, проблеми со вдишување, будење со болка, ми трнеше и левата рака и имав болки во плешката али се помина... Може тебе ти е и од замор али најдобро е да се обратиш кај соодветно лице. :)
 

Pro Femmina

Профеминче
Член од
7 мај 2014
Мислења
116
Поени од реакции
133
Последниве неколку дена ми протекува крв од доле. Изгуглав и во резултати ми дава хемороиди и рак на дебело црево.
Се испаничив, отидов до кај матичната да ми даде упат за понатаму, само ми рече дека сигурно ми пукнал некој крвен сад и да јадам течни ствари.
Што да правам, каде да одам, не можам раат да седам вака?
Убавице, жена си , па ајде да те посоветувам . Се надевам дека крварењето не ти е од некој маж што те принудувал на анален секс . Мажите често го прават тоа . Нејсе . Забележи какви нијанса е крвта. Ако е светла нема простор за паника, најверојатно е некој капилар или крвен сад . Ако е темна или црна обавезно да отидеш на преглед и да не ја занемаруваш работата.
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Пред извесно време ми се деси од ништо да ме боли стомак,али да ме боли да сакам да се самоубијам.. траеше тоа едно 45мин и отидовме да ми мавнат инекција за смирување, цела вечер имав болки полбави и два дена така па ми помина.. пошо вечерта јадев хамбургер ај демек од тоа било, отидов на матичен ми дае упат за интернист, тој крв ми провери и лабав: уживај момче од јдење ти е, уште еднаш ми се деси јако за да завршам со инекција и решив да идам на други испитувања али отидов на пат и забораив на тоа, а и ок бев 2-3 месеца и од тогаш до завчера ми се деси да ме боли уше едно 3-4 пати полабаво (коа викам полабаво мислам не ко првиот пат а и лабавово е неиздржливо).. сеа не се заебавам дефинитивно идам по лекари.. само ме интересира ваше мислење, што би можело да биде?

Sent from The Dark Side Of The City using Tapatalk
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
198
Поени од реакции
70
Мислам дека го избрав точното место за ова прашање, ме интересира зошто немам симетрична брада? Не се работи за на една страна поголема, на друга помала, туку на едната страна во определено место нема воопшто, како овде (аматерска слика знам, али мислам дека проблемот ќе го сфатите). Треба да бидам загрижен или со тек на време ќе се оформи?
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Веќе втор ден по ред ми се случува да имам толку силно дежа ву што почнува да ми се лоши, добивам нагон за повраќање и се препотувам и по некое време ми поминува. Дали има некој со слично искуство?
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ок, знам дека е глупост, ама четвртиот прст на левата рака ужасно ме боли кога го мрдам или виткам. Нема шанси да го допрам, многу ме боли.
Не се сеќавам да сум го удрила или свиткала некако, и не е модар. Не знам што може да му е.
Дајте совет, некоја маст да го мачкам. Не сакам да ме боли. :place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom