Даjте сериозно... Ви недостига ли Jугославиjа?

Член од
12 февруари 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
jas porasnav vo HRVATSKA...Posle pocna vojnata,padna vukovar i morav da se vratam.doduse mala sum bila,ne se sekavam na se..
mi nedostasuva hrvatska od toa vreme, pred 1991 ,koga nemase ustasi i cetnici...znaci,da ,mi fali jugoslavija
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
97
Поени од реакции
1
Јас не сум успеал да проживеам во Југославија, па ќе зборувам од тоа што сум прочитал или што ми кажувале. Значи вака: Во тоа време, Југославија била трета светска сила во светот (после Америка и Русија), убиства, грабежи и такви работи биле сведени на минимум, па дури и ги немало ( катинари и клучеви буквално не биле потребни), скоро цел народ работел (т.е. не работел туку само одел на работа и земал солидна плата).
И сега едно прашање до "патриотиве" наши:Што не ви беше убаво во тоа време? Зошто пишите дека ви било неубо?
Еве сега истиве ПАТРИОТИ сега трчаат да си земат бугарски пасош. Епа затоа стигнавме до ова ниво. Кога ќе стигне до бројката мислам дека беше 300 000 македонци со бугарски пасоши, е тогаш стварно јако сме се заебале. Ќе си имаат потполно право да си ги бараат истите права, како што прават сега албанците, да не ги набројувам сега.
П.С.:Се извинувам за оф топиков.
била трета светска сила во светот (после Америка и Русија),
Ti da nemash temperatura?
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Na golem del od zitelite na Makedonija se uste im se mota Jugoslavija vo glavite. Kako inaku ke go objasnime faktot sto nasekade eci jugoslovenska muzika a skoro site nasi peaci propeeja na srpsko-hrvatski??? Toa e sramno i kvazipatriotizam. Videte go samo nasiot Azis - BOKI 13 i negovata shund i kic emisija, ja zapocnuva i zavrsuva so srpski pesni i vo nezavisna Makedonija toj sozdava i pee pesni na srpski jazik. Uzas!!!
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Na golem del od zitelite na Makedonija se uste im se mota Jugoslavija vo glavite. Kako inaku ke go objasnime faktot sto nasekade eci jugoslovenska muzika a skoro site nasi peaci propeeja na srpsko-hrvatski??? Toa e sramno i kvazipatriotizam. Videte go samo nasiot Azis - BOKI 13 i negovata shund i kic emisija, ja zapocnuva i zavrsuva so srpski pesni i vo nezavisna Makedonija toj sozdava i pee pesni na srpski jazik. Uzas!!!
Комуњарски деца сто очекувааш од тотална некултура комуњарска ,освен да рипат на исламизиран српски турбофолк:smir: :pos2:
 

PIRRO

Walking away
Член од
25 ноември 2007
Мислења
561
Поени од реакции
7
НЕ. ...ми недостига мирот,редот во бивша југославија,морето,фудбалот,штафетата, се почитуваше законот мислам на економски и граѓански аспект, сепак имаше многу минуси од српска и хрватска страна во поглед на државното раководење,па почнаа проблеми иако удел во бившата држава имаа и помалите републики и покраини а добиваа само средства за недоволни развиени подрачја,има постари на форумот кои ги знаат подобро односите помеѓу републиките,покраините, народите и народностите...
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
Ne,ne mi nedostiga Jugoslavija...zasto bi mi falela,pa ova e moja zamja...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom