Да и помогнеме на Орнела Јордановска!

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ајде Кајганџии да бидеме хумани!
Се работи девојка која има 24 година и која веќе две години се бори со рак на лимфни жлезди!
Да бидеме хумани, се работи за живот! Споделувајте ја сликава по пријатели и социјални мрежи, сега е време да помогнеме некому!

 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Донирано, со лесно нека е. <3
 
M

Moon Child

Гостин
Andrea Pankovska

Почитувани пријатели,

За прв пат откако се дозна за болеста на Орнела ви се обраќам лично, со надеж дека ке допрам барем до еден дел од вас.
Ornela Jordanovska е мојата најдобра другарка, сестра, голем борец. Херој! Секогаш насмеана и позитивна, спремна секому безрезервно да помогне. Колку и да звучи како клише, Орнела е навистина таква. Сите вие што ја познавате сте ја почуствувате нејзината топлина со која што зрачи.
Мојата другарка херојски помина многу тежок период од две и пол години - голема борба со ракот на лимфни жлезди која сеуште трае.
Трансплантација на коскената срж и' беше извршена изминатиов месец, но сега е неопходно повторно да се нарачуваат дози од лекот Brentuximab за да биде успешна трансплантацијата.
Се прашувам како јас како индивидуа да и' помогнам сега кога помош и' е најпотребна, како да и' олеснам, што да направам...
Затоа одлучив да ви се обратам вам за помош мои драги пријатели, да ве замолам, кој колку може, да донираме.
Да се откажеме од некои мали работи за нас, кои се за Орнела од огромно значење.
Секој од нас сам не може значително да помогне, но заедно можеме животот да и' го смениме. ДА И' ДАДЕМЕ ШАНСА ЗА ЖИВОТ.
Парични средства може да се донираат на следниве телефонски броеви со еден повик кој чини 100 денари:
075 143 222 (ONE),
077 143 702 (VIP) ,
070 143 153 (T-mobile).
Ви благодарам на сите за досегашната поддршка и позитивна енергија.
Искрено ве поздравувам.

Aјде, откако прво вие ќе свртите на броевите, споделете!
Една младост зависи од нас!
Живот е во прашање!
Да помогнеме, другари!
Можемо ми то! heart emoticon
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Sakas li da i pomognes ???????? daj mi ja nejzinata e mail adresa pisi na privatna poraka
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
Нека почива во мир... тешка вест...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom