Дали поддржувате доење во јавност?

Дали поддржувате доење во јавност?


  • Вкупно гласачи
    185

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Страшно до кај дојде светов да е срамота детето да си го раниш.
Стварно еј, страшно до кај дојдовме. Пошто нели, од 10.000 години пред наша ера досега многу повеќе слобода имаше, па сеа овој поган 21ви век сите не сјеба.
 
G

Gosh

Гостин
Стварно еј, страшно до кај дојдовме. Пошто нели, од 10.000 години пред наша ера досега многу повеќе слобода имаше, па сеа овој поган 21ви век сите не сјеба.

Да, во право си. Гледаш како убаво се согласувме...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
Последно уредено:
G

Goldie

Гостин
За човек да делува модерно, вонсериски и "напредно", се ќе поддржи. И вакво нешто
http://novatv.mk/islandska-pratenichka-go-doeshe-bebeto-dodeka-zboreshe-na-govornitsa/
без грам размислување си игра играчки со човечки живот
:eek:

Чиј живот е загрозен со тоа што пратеничката го доела бебето додека зборувала на говорница ?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
:eek:

Чиј живот е загрозен со тоа што пратеничката го доела бебето додека зборувала на говорница ?
Нормален родител ако знае дека дете мора да се преслече или да спие или да цица во одреден период, тогаш знае и што му е потребно. Најмалку му е потребно зборење и плукање на неколку десетици возрасни во една просторија. Бесцелен "подвиг" без никаква употребна вредност.
 
Последно уредено:
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Па искрено, никоја жена не би ја извадила цицката на сред слава пред роднини на сред маса, туку би се повлекла во друга просторија. Муабетот е за на пример во парк, или на сред трговски центар или на шетање .И ќе повторам, жените и кога дојат јавно, се прекриваат, па пак ги гледаат ко голи - ете тука е неукоста и искомплексираноста.
Инаку, топлесот и доењето не се исто, а и ако можат мажите да шетаат топлес. зашто да не и ние жените?
Ако е стар постов морав да те цитирам и да ти кажам дека грешиш. Има секакви. Јас видов жена да си го дои големото дете (2-3 год значи детево си трчкаше) на свадба на маса со околу неа уште 8 луѓе седнати на истата маса. Не вкусно според мене.
Да се прекриеш и да доиш во парк на клупа ОК, али онака апла на свадбена весеба, на слава, во автобус....што знам мене не ми се допаѓа, не ми смета, но јас не би го направила.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Не,не оправдувам немора секој да и ги види
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Jaс подржувам доење на БЕБЕ во јавност, нормално со прекривка и такви ствари, али стварно да е БЕБЕ до кај 5-6 месеца, а не земале ДЕТЕ од 2-3 години кое трча трча во паркот, мајката седи на клупа и оп ја вади цицката и го вика да цицне 2-3 секунди.. Тоа да ти било ''здравo''... E да, тоа го видов пред некоја година во парк кога си го шетавме со женичката нашето БЕБЕ кое исто така цицаше, меѓутоа како права ДАМА рече дојди онде да го надојам нема никој, на никој нема да му пречиме и наравно со тетра-пелена се покри или како год се викаа таа една бела тенка скоро проѕирна како мало ќебенце..
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Jaс подржувам доење на БЕБЕ во јавност, нормално со прекривка и такви ствари, али стварно да е БЕБЕ до кај 5-6 месеца, а не земале ДЕТЕ од 2-3 години кое трча трча во паркот, мајката седи на клупа и оп ја вади цицката и го вика да цицне 2-3 секунди.. Тоа да ти било ''здравo''... E да, тоа го видов пред некоја година во парк кога си го шетавме со женичката нашето БЕБЕ кое исто така цицаше, меѓутоа како права ДАМА рече дојди онде да го надојам нема никој, на никој нема да му пречиме и наравно со тетра-пелена се покри или како год се викаа таа една бела тенка скоро проѕирна како мало ќебенце..
Кое дете од 2-3 години цица од цицка бе? :pos: :facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Кое дете од 2-3 години цица од цицка бе? :pos: :facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm::pos::facepalm:
Цицаат и до 4-5 години. Имам другарка со двегодишна ќерка, трча малата, и' ја влече блузата на мајка и' и си се послужува сама. Нема да коментирам, секоја мајка со своето...
Јас отсекогаш мислев дека ќе се прикривам. Не дека ми сметало некогаш некоја непокриена да дои, напротив, ама заплаче ли син ми, вадам цицката на мегдан да си го нахранам детето и ич не ми чуе каде сум и со кого сум. Вчера имавме гости и се повлеков во спалната соба да дојам, затоа што женската што ни беше на гости уз брецање ми посочи дека и' е непријатно да дојам пред дечко и'. Испочитував и се тргнав. Правам исклучоци во овакви случаеви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom