Дали има живот на Марс?

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Licno, mislam deka porano imalo zivot na Mars, a mozebi, nekogas, vo idninata, pak ke ima. Ova slikive sto se vrtat po internet, moze se nekoi vonzemjani, ama moze se obicni karpi, ili pak montaza. Iako veruvam vo NLO i vonzemjani (nemoze da sme sami vo univerzumov), nekako ne veruvam deka i da ima zivot na Mars, deka NASA bi go otkrila toa na javnosta, kojznae kakvi se raboti krijat od nas. Mislam deka bese kaj Milenko na emisija, kazuvase deka navodno na mesecinata imalo nekoi bazi ili taka neso koi NASA gi kriela od javnosta i gi brisela od slikite od mesecinata.
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Licno, mislam deka porano imalo zivot na Mars, a mozebi, nekogas, vo idninata, pak ke ima. Ova slikive sto se vrtat po internet, moze se nekoi vonzemjani, ama moze se obicni karpi, ili pak montaza. Iako veruvam vo NLO i vonzemjani (nemoze da sme sami vo univerzumov), nekako ne veruvam deka i da ima zivot na Mars, deka NASA bi go otkrila toa na javnosta, kojznae kakvi se raboti krijat od nas. Mislam deka bese kaj Milenko na emisija, kazuvase deka navodno na mesecinata imalo nekoi bazi ili taka neso koi NASA gi kriela od javnosta i gi brisela od slikite od mesecinata.
Toa so bazite zivi gluposti se. A za NLO MOZEBI ima, no ne sum siguren. Zosto ako bi imalo, zasto ne komuniciraat so nas, nie ne jademe vonzemjani.:toe:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Не верувам дека има.Но имам читано за претпоставки дека порано постоел живот и дека ние фактички сме нивни потомци и дека тие се населиле тука од кога марс веќе ги губел условите за живот.:pos2: Звучи смешно ама така прочитав,ама не верувам.И кога би било точно ова дарвиновата теорија ке ја изгуби нејзината смисла.А досега изгледа како точна.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Toa so bazite zivi gluposti se. A za NLO MOZEBI ima, no ne sum siguren. Zosto ako bi imalo, zasto ne komuniciraat so nas, nie ne jademe vonzemjani.:toe:
Зборај за себе.
I love them, little [SIZE=-1]crunchy tasty green things.[/SIZE]

Не верувам дека има.Но имам читано за претпоставки дека порано постоел живот и дека ние фактички сме нивни потомци и дека тие се населиле тука од кога марс веќе ги губел условите за живот.:pos2: Звучи смешно ама така прочитав,ама не верувам.И кога би било точно ова дарвиновата теорија ке ја изгуби нејзината смисла.А досега изгледа како точна.
Не, туку си го гледала филмот Mission to Mars.
Хм, сликата... можи да стави линк од каде ја најде, тој што ја постави на темава? Мене ми изгледа како едно досадно попладне на американски гик со фотошоп.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Има пронајдени бактерии кои опстојувале на примероците од камења донесени од Марс, значи на Марс има каква таква форма на живот.... но за поголеми - посовршени форми на живот мислам дека нема.
Апокалипто, до сега ако не се лажам се пратени само две сонди да направат слики и да земат примероци и на лице место да ги анализираат, однсносно со други зборови, ништо, ама буквално ништо не е земено од марс и донесено на земјата.

Тоа што го лгедате е сенка, од моја гледна точка, освен тоа не се направени две фотографии во одреден временски интервал за да се докаже дека тоа што наводно изгледа како човек дека се движи.
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Незнам дали точно на Марс има живот,но сигурна сум дека не сме сами во универзумот.Сигуно е тоа дека N.A.S.A има податоци за тоа но незнам што е причината што обичниот граганин нема можност да знае.
Што е таа толку голема тајна не можам да сватам.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.110
Се работи за неодамна објавената фотографија во весниците
Мене ми изгледа како едно досадно попладне на американски гик со фотошоп.
1.Зошто се сложувам со ова мислење???
2. Зошто марсовецот мора да изгледа антропоморфно? (со глава, труп, раце и нозе)
3. Зошто ова ми изгледа како некој вежба слалом на скијачка патека во sepia style фотографија.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Се работи за неодамна објавената фотографија во весниците


1.Зошто се сложувам со ова мислење???
2. Зошто марсовецот мора да изгледа антропоморфно? (со глава, труп, раце и нозе)
3. Зошто ова ми изгледа како некој вежба слалом на скијачка патека во sepia style фотографија.
А зошто не пробавте да ја најдете оригиналната фотографијавтор линк) од НАСА? Знаете што реакција ќе имаше до сега ако некој од таму си играл со Photoshop и ја поставил сликата од 12-и-кусур-илјади пиксели на официјалниот сајт?

Далеку од тоа дека е намерно додадена фигурата.

И да, како што пишал горе Гаго, треба да се направи барем уште една фотографија од истото место, а со различно осветлување.. колку да се види што-како.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Не бре Пи, дали ти делува разумно да се шета човеколико суштество т.е. какво човеколико, сенката илустрира чиста силуета на човек, и тоа на планета на која нема атмосфера?

Игра со сенки, оптичка илузија. Ништо повеќе.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не бре Пи, дали ти делува разумно да се шета човеколико суштество т.е. какво човеколико, сенката илустрира чиста силуета на човек, и тоа на планета на која нема атмосфера?
Игра со сенки, оптичка илузија. Ништо повеќе.
Е токму атмосферата е она чие што постоење треба да го скријат, ако се дознае дека има атмосфера макар и некоја која задоволува минимални услови истата ќе обезбеди и минимална форма на живот:toe:.
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
зашто на марс нема забава?! зашто немат атмосфера ! hahahahaha:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom