Дали ви влегол лилјак дома навечер ?

Дискусија во форумот 'Животни' започната од The Mad Doc, 19 август 2009.

1. The Mad Doc

The Mad Doc Алхемичар

Член од:
    16 март 2009
    Мислења:
    660
    Допаѓања:
    42
    Имате ли некое искуство,што треба да се направи ако ти влезе лилјак дома навечер?
    Како да се избрка?
    Мене ми влегол 2 пати.Првиот пат мавтав со крпа како ненормален и се исплаши па избега,а вториот пат ме извади од памет бидејќи гледав во компјутер па отидов да запалам светло да видам што е и само што запалив избега.
  2. Isak Keyten

Isak Keyten Луциден модератор

Член од:
    18 јуни 2008
    Мислења:
    11.715
    Допаѓања:
    5.375
    Лол...да ми се има десено...
    И го фатив со рака фино поштено, и го стаив у канче од кисело млеко, го тормозев и после го џитнав од седми и не летна !:Л
    На Liviu, TheQueen, Tемјан и уште 2 други им се допаѓа ова.
  3. Supervisor

Supervisor Мод.

Член од:
    28 јули 2008
    Мислења:
    10.788
    Допаѓања:
    3.494
    Зависи од просторија. Тој ќе кружи ако има светло во собата, не мораш да го бркаш најубаво да отвориш прозори кон надвор и да затвориш врати од други соби и сам ќе излезе можеш и светло да исклучиш, последна опција со крпа да го плеснеш. :salut:
  4. the Carpenter

the Carpenter Гостин

Ако ти влезит пак [трета мајка] не го бркај. Нека поседит малку..
    Дај му салама нека каснит тро. Со кечап, да не му е сомнително...

и сам ќе си ојт. Патник намерник, ко на приказнине

:pos2:
  5. Manga

Manga 1

Член од:
    21 април 2006
    Мислења:
    6.586
    Допаѓања:
    1.511
    Не го бркај ..фати го жив //:helou: ќе го купам ...
    На titaniumd65 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Stefi070

Stefi070 Гостин

kako si mozel be?
    greota e
    На That Someone Special :), SadGirl13 и TheQueen им се допаѓа ова.
  7. Vetrence

Vetrence ...belivue in yourself!

Член од:
    2 јули 2007
    Мислења:
    7.402
    Допаѓања:
    624
    Мене лично ми се нема десено,но кај мене у маало една вечер лето беше,едно пеесетина лилјаци се разлетаа низ зградата кај мене у маало што е и низ прозорците влегуваа у сите станови.Језиво беше.
    На Mr.HyPNoTiC му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Филозофка

Филозофка Amelie Poulain

Член од:
    21 јануари 2009
    Мислења:
    1.596
    Допаѓања:
    427
    Оуу па дали не ми се десило и мене два пати ми влезе лилјак:vozbud: еднаш додека спиев и ме разбуди некакво пафтање со крила и прво мислев дека е пеперутка некоја ама после тоа кога се расонив видов дека е преголемо за пеперутка па си реков врапче да не ми влегло у собава, ама кога запалив ламба шо да видам леташе како лудо на сите страни и многу брзо, црно ууу:ija::ija::ija: и се скрив под јорган вриштејќи и баба ми дојде па го ловеше со џемпер:pos2: и на крај го улови и го пушти надвор, а вториот пат ми влезе во соба додека си седев на компјутер и се бутна у мене, ама ко што бев релаксирана уплаф добив од ненадејно што ми дојде а немаше кај мене отворено прозор имаше у другата соба и тој замисли летал влегол од балконот па излегол од кујната летал преку ходникот и влегол кај мене за да се бутне у мене, а јас се превртив од стол како што си седев и после модрици имав 3 недели на ногата :kesa:а се разбира повторно врискав и баба ми дојде на помош:pos2: а од тогаш се почесто сонував лилјаци и мислам дека цело лето не можев да се смирам од шокот, а лилјак да ти влезе у собата значело дека ќе се мажиш па така сум чула :pos2::pos2:
    На MaRyJaNe-poison и Овердрајв им се допаѓа ова.
  9. Blackout

Blackout An emotional retard

Член од:
    14 мај 2009
    Мислења:
    1.700
    Допаѓања:
    465
    Уф да...
    Една вечер,минатото лето, џамот отворен и влета онака и кога почна да пишти и да ни лета над главите....со сестра ми не знаевме што да направиме,отворивме се ама не бе никако да испаднеа и не можеш да поминеш ниско лета мамето негово.И таман се преселивме у другата соба со постелите мангупот низ олукот испадна.Од сите прозори што ги имаше отворено + вратата тој најде низ олук....
  10. JOEY JORDISON

JOEY JORDISON Гостин

а како беше тоа демек ако фатиш љиљак ....(не ми текнува даље):pos:
  11. ex machina

ex machina сфинге раја

Член од:
    4 септември 2007
    Мислења:
    727
    Допаѓања:
    95
    Имав средба со лилјак, во подрум. Си спиеше превртен ко што си знае и ми даде шанса да го разгледам поубаво. Со собрани крила беше многу малечок, околу 4 сантима и ептен симпатичен. Нема шанси да се плашам од лилјаци веќе :)
  12. Near

Near Опинок

Член од:
    26 март 2009
    Мислења:
    2.565
    Допаѓања:
    1.542
    Ми влезе пред 2 лета...Спиев,го слушам мрда....и одма се гледа црна силуета,си помислив дека е врапче...кога ќе запалам светло овој кружи у место едно 5 минути и мене интересно и прво се лупна од ѕид :pos: па продолжи да лета у круг и излезе сам после
  13. Спенсер

Спенсер Гостин

да...пред некоја недела...тоа ти е,цела куќа отворена и си влегол...па ај у 2 саат насабајле мафтај со пешкири и крпи да го избркам..:vozbud:
  14. Apokalipto

Apokalipto (М)

Член од:
    4 март 2007
    Мислења:
    15.586
    Допаѓања:
    2.519
    Не ми влетал, ама ништо страшно... едно малечко обично страшливо глувче со крилја, ништо повеќе :D
    На G@rfielD му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ѓорче Бој

Ѓорче Бој

Член од:
    28 април 2009
    Мислења:
    1.832
    Допаѓања:
    241
    не ми влегол..

Сподели преку: