Дали ви влегол лилјак дома навечер ?

Дискусија во форумот 'Животни и миленици' започната од The Mad Doc, 19 август 2009.

 1. The Mad Doc

  The Mad Doc Алхемичар

  Член од:
  16 март 2009
  Мислења:
  660
  Допаѓања:
  43
  Имате ли некое искуство,што треба да се направи ако ти влезе лилјак дома навечер?
  Како да се избрка?
  Мене ми влегол 2 пати.Првиот пат мавтав со крпа како ненормален и се исплаши па избега,а вториот пат ме извади од памет бидејќи гледав во компјутер па отидов да запалам светло да видам што е и само што запалив избега.
 2. statusQuO

  statusQuO Онеиронаутичен полубог

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.036
  Допаѓања:
  6.129
  Лол...да ми се има десено...
  И го фатив со рака фино поштено, и го стаив у канче од кисело млеко, го тормозев и после го џитнав од седми и не летна !:Л
  На Беркут, TheQueen, Tемјан и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Supervisor

  Supervisor .

  Член од:
  28 јули 2008
  Мислења:
  10.794
  Допаѓања:
  3.511
  Зависи од просторија. Тој ќе кружи ако има светло во собата, не мораш да го бркаш најубаво да отвориш прозори кон надвор и да затвориш врати од други соби и сам ќе излезе можеш и светло да исклучиш, последна опција со крпа да го плеснеш. :salut:
 4. the Carpenter

  the Carpenter Гостин

  Ако ти влезит пак [трета мајка] не го бркај. Нека поседит малку..
  Дај му салама нека каснит тро. Со кечап, да не му е сомнително...

  и сам ќе си ојт. Патник намерник, ко на приказнине

  :pos2:
 5. Manga

  Manga

  Член од:
  21 април 2006
  Мислења:
  6.663
  Допаѓања:
  1.669
  Не го бркај ..фати го жив //:helou: ќе го купам ...
  На titaniumd65 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Stefi070

  Stefi070 Гостин


  kako si mozel be?
  greota e
  На That Someone Special :), SadGirl13 и TheQueen им се допаѓа ова.
 7. Vetrence

  Vetrence ...believe in yourself! :)

  Член од:
  2 јули 2007
  Мислења:
  7.405
  Допаѓања:
  628
  Мене лично ми се нема десено,но кај мене у маало една вечер лето беше,едно пеесетина лилјаци се разлетаа низ зградата кај мене у маало што е и низ прозорците влегуваа у сите станови.Језиво беше.
  На Mr.HyPNoTiC му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Филозофка

  Филозофка Amelie Poulain

  Член од:
  21 јануари 2009
  Мислења:
  1.620
  Допаѓања:
  453
  Оуу па дали не ми се десило и мене два пати ми влезе лилјак:vozbud: еднаш додека спиев и ме разбуди некакво пафтање со крила и прво мислев дека е пеперутка некоја ама после тоа кога се расонив видов дека е преголемо за пеперутка па си реков врапче да не ми влегло у собава, ама кога запалив ламба шо да видам леташе како лудо на сите страни и многу брзо, црно ууу:ija::ija::ija: и се скрив под јорган вриштејќи и баба ми дојде па го ловеше со џемпер:pos2: и на крај го улови и го пушти надвор, а вториот пат ми влезе во соба додека си седев на компјутер и се бутна у мене, ама ко што бев релаксирана уплаф добив од ненадејно што ми дојде а немаше кај мене отворено прозор имаше у другата соба и тој замисли летал влегол од балконот па излегол од кујната летал преку ходникот и влегол кај мене за да се бутне у мене, а јас се превртив од стол како што си седев и после модрици имав 3 недели на ногата :kesa:а се разбира повторно врискав и баба ми дојде на помош:pos2: а од тогаш се почесто сонував лилјаци и мислам дека цело лето не можев да се смирам од шокот, а лилјак да ти влезе у собата значело дека ќе се мажиш па така сум чула :pos2::pos2:
  На MaRyJaNe-poison и Овердрајв им се допаѓа ова.
 9. Blackout

  Blackout An emotional retard

  Член од:
  14 мај 2009
  Мислења:
  1.700
  Допаѓања:
  465
  Уф да...
  Една вечер,минатото лето, џамот отворен и влета онака и кога почна да пишти и да ни лета над главите....со сестра ми не знаевме што да направиме,отворивме се ама не бе никако да испаднеа и не можеш да поминеш ниско лета мамето негово.И таман се преселивме у другата соба со постелите мангупот низ олукот испадна.Од сите прозори што ги имаше отворено + вратата тој најде низ олук....
 10. JOEY JORDISON

  JOEY JORDISON Гостин

  а како беше тоа демек ако фатиш љиљак ....(не ми текнува даље):pos:
 11. ex machina

  ex machina сфинге раја

  Член од:
  4 септември 2007
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  96
  Имав средба со лилјак, во подрум. Си спиеше превртен ко што си знае и ми даде шанса да го разгледам поубаво. Со собрани крила беше многу малечок, околу 4 сантима и ептен симпатичен. Нема шанси да се плашам од лилјаци веќе :)
 12. Near

  Near Опинок

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  2.717
  Допаѓања:
  1.802
  Ми влезе пред 2 лета...Спиев,го слушам мрда....и одма се гледа црна силуета,си помислив дека е врапче...кога ќе запалам светло овој кружи у место едно 5 минути и мене интересно и прво се лупна од ѕид :pos: па продолжи да лета у круг и излезе сам после
 13. Спенсер

  Спенсер Гостин

  да...пред некоја недела...тоа ти е,цела куќа отворена и си влегол...па ај у 2 саат насабајле мафтај со пешкири и крпи да го избркам..:vozbud:
 14. Apokalipto

  Apokalipto (М)

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  15.620
  Допаѓања:
  2.557
  Не ми влетал, ама ништо страшно... едно малечко обично страшливо глувче со крилја, ништо повеќе :D
  На G@rfielD му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ѓорче Бој

  Ѓорче Бој

  Член од:
  28 април 2009
  Мислења:
  1.835
  Допаѓања:
  246
  не ми влегол..

Сподели преку: