ДНК

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Гледам скоро за сите музичари од Македонија има отворено тема, а за ДНК нема, епа ајде да видиме што мислете за нив ...:smir:

Eве ги најголемите хитови од ДНК...

Или нешто постаро ...

 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Една од моите омилени групи во Македонија,кои прават супер песнички кои станувааT хитови. Панчо и Андреј се дуо за одлични журки.

 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Интресно како од рап се префлија на некоја мешавина на поп, rnb и рап. Во секој случај се многу попознати(читај побогати) сеа,
"Благодам однапред" е интересно, симпатично песниче :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
“Благодарам однапред“ им е ептен стара песна и ептен ја сакав кога излезе, сигурно има едно три години. Тоа беше пред да направат пауза/разделат. Дечките не ми се нешто посебно, ок е што прават хитови на кои може барем да се денса, може да се пуштаат во дискотека и слично. Како и да е, не удираат на квалитет многу многу, ама барем прават хитови.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Нешто ново од нив,на последниот албум на Врчак.





Исто така химната за А1 и А2 телевизија е испеана од нив,со учество на повеке други македонски артисти.

 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Е ми текнува пред неколку години кога се појавија и кога можев да ги поднесам.
Сега после „Пази се од мене“ Се од нив ми иде на живци ... :)
Антипатични ми се и некреативни . Ама имаат сега пари (Панчо посебно) и можат да си дозволат добри битови (неколку крадени , неколку сеуште не фатено дали се крадени или нивни) на кој може да се игра како што напомена Крејзи ин Лав.
Да се средат малце и во текстовите и можеби дури и да се забавувам на нивна музика . Ама сега како идат , не ми се чини дека ќе се подобри.
А не ми е јасно зашо Врчак не го примат у ДНК пошо очигледно со него обожаваат да прават песни . И ако сте приметиле скоро на секоја песна со Врчак се спомнува „Полна месечина“ .
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сите песни што им се со Врчак (читај сите песни) им се украдени т.е. битовите. Али коа ке преслушаш абе боље ги праат него оригиналите. Поигриви ги праат. Секоја песна хит. Барем не се филмат дека се улица и ха-це...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Лајк :pipi:
Панчо го поштувам како диџеј, има историја на одлично организирани журчиња..He knows how to set my mood :)
Андреј ми е малку антипатичен, некако ми се напиња додека `рапува` :) ама ок е, има специфичен глас.
Ми беа слатки со Франц порано (Тнт) :icon_lol:


Днк ко Днк ми се омилена мак група. Имаат доста успешни хитови, Мои фаворити се : Навлечен на тебе (со одличниот спот беше најголем хит минатото лето), Пази се од мене, Полна Месечина и Препушти се на мене :wink:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
е и овие ми се крајно безвеза...и во што вид на музика припаѓаат...рап? поп?...
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Единствена песна од нив која ми се допаднала е оваа:
Се друго од нив ми е еднолично.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Сосем солидни за нашата естарада. Прават хитовски песни (за жал некои им се крадени, како тие со Врчак), но ако ништо друго знаат да направат добра журка. Омилена песна од нив ми е "Навлечен на тебе" или "Feel the steam" :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Беа во Select синоќа, карши мене седеа. Им знам само 2-3 песни од што ги пуштаат по дискотеки, не знам ни колку имаат.

Ме интересира само, како рапери се декларираат?
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
Ma deckive se extraaa....sorabotkata so Rade im e suuuper...bas se vklopuvaat!!!! Pesnite im se hitovi...a nmv deka vo site pesni na rade se spomnuva polna mesecina, samo vo edna od noviot album i tolku!!!:smir::smir::smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom