Гола девојка

Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Me pottikna postot na @kazioX vo DK:
Кајги, да пиеш безалкохолно пиво е исто како женска да се соблече гола пред тебе и ти само да ја гледаш.
a i reakciite na moite drugari, dodeka drugarka mi mu go pokazuvase dekolteto na eden od drugarite i go prasuvase dali e izgrebana i on mrtov laden so prstot i pokazuva "tuka malku si" a drugive ko hieni "kade kade?".

Temava e:
Za momcite:
Dali gola devojka predizvikuva nekakva reakcija kaj vas? Ima nekoi odma ke se vozbudat, nekoi nema ni da pomislat bilo sto seks-povrzano, nekoi ke se zasramat...koja e vasata reakcija?
Dali seksualno ve predizvikuva gledanjeto na golo zensko telo? Dali ve predizvikuva na prv pogled ili posle podolgo gledanje?
I za site:
Sto mislite dali goloto telo e isprakjanje na seksualna poraka t.e. ako nekoj se soblece gol pred vas saka seksualno da ve drazni? Dali smetate deka e normalno ako maz pogledne gola devojka "da se napali"? I zosto e (ne)normalno?

Temava moze i so promena na polovite da vazi, devojki, sto bi pravele ako maz se soblece gol pred vas? Koja e vasata reakcija? Itn.
 
Последно уредено:
D

Daedalus

Гостин
Секако дека гола девојка е закон и сексуљаво, а не па дали е нормално. Али позакон е (бар за мене) кога е „полусоблечена“, има некој шљиф у ствари кои делумно се гледаат али ти дозволува да фантазираш како би изгледале доколку би била скрос гола.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Секако дека гола девојка е закон и сексуљаво. Али позакон е (бар за мене) кога е „полусоблечена“, има некој шљиф у ствари кои делумно се гледаат али ти дозволува да фантазираш како би изгледале доколку би била скрос гола.
Dali mn devojki ti se sexy dodeka si na plaza? Poso tamu site se polusobleceni... Te vozbuduvaat?
Bi odel li na nudisticka plaza, sto reakcija bi imal (ili mozda veke si bil)?
 
D

Daedalus

Гостин
Dali mn devojki ti se sexy dodeka si na plaza? Poso tamu site se polusobleceni...
Реално, првенствено зависи од тоа дали е секси или не е (бар по мои критериуми). Ова ми е секундарен фактор, дали е „полуоблечена“. Секако, има различни облеки кои можат да ја напраат „полуоблечена“, зависи од тоа што е скриено, а што не. Купачи ти се рамни на прслук/гаќи. Али има комбинации ко халина/искината маичка/само маичка да носи, па чат пат нешто се глеа, нешто не, тој муабет. :X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom