Гинеколошки прегледи

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Треба да одиш на гинеколог, најверојатно со мајка ти, ама се плашиш да не откријат дека си скината?
Несо што си таква пророчица, одговори му на девојчето. :)
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Несо што си таква пророчица, одговори му на девојчето. :)
:)
Ako ne e vaginalen pregled ne mozat da otkrijat, no lekarot prasuva. E sega ako e seljak kako mojot prv ginekolog ke te prasa pred majka ti Nevina li si? Dobro bese sto majka mi znaese deka ne sum,inaku epten neprijatna situacija. Dodeka na klinika vo Skopje, lekarot me trgna na strana i mi go postavi istoto prasanje bez nikoj da slusne :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
дали гинекологот може преку ехо на стомакот да види дали си невина ?
Може како неможе да види со ехо дали си невина...
Ти кажа и Неса може да те праша за да не ти брцне вагинално ехо, а инаку химени со ехо преку стомак незнам дал некој видел до сега...(n)
 
Член од
2 декември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
4
тоа значи дека само ако јас му кажам на гинекологот ќе знае
преку ехо на стомакот нема да може да се примети ?

тоа ме плаши бидејќи ми кажаа дека девојче кое не е невино, го излажала гинекологот дека е невина, он и направил ехо на стомакот ама ја открил дека не е невина ..
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
тоа значи дека само ако јас му кажам на гинекологот ќе знае
преку ехо на стомакот нема да може да се примети ?

тоа ме плаши бидејќи ми кажаа дека девојче кое не е невино, го излажала гинекологот дека е невина, он и направил ехо на стомакот ама ја открил дека не е невина ..

А од што ти е страв, па мора да лажеш?
Ако веќе одиш и не си невина, бар нека те прегледа ко што треба.
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
тоа значи дека само ако јас му кажам на гинекологот ќе знае
преку ехо на стомакот нема да може да се примети ?

тоа ме плаши бидејќи ми кажаа дека девојче кое не е невино, го излажала гинекологот дека е невина, он и направил ехо на стомакот ама ја открил дека не е невина ..

А зошто мора мајка ти да присуствува на прегледот? Или те носи со цел да провери дали си невина :confused:
 
Член од
2 декември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
4
едноставно не сакам да знае она..
може да ми одговорите конкретно на прашањето?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Член од
5 декември 2013
Мислења
32
Поени од реакции
8
Дечки ми треба гинеколог(спец.) ама некој кој има навистина големо знаење и искуство (со несекојдневни случаи). Доколку имате информации за таков во Македонија плс пишете ми

Поздрав за вас и посакувам вашата грижа да ви се оттргне од секојдневието. По што барате специјалист кој е познат и признат како таков во Македонија, веројатно сте слушнале за др. Таше во Битола?
Инаку до сега не сум слушнала ни еден негативен коментар за него или за болницата Плодност каде работи. Човекот му донесол надеж и исполнети желби на мнооооогу парови со разни проблеми поврзани со гинекологија и деца од целава ни држава.
Распрашајте се и стапете во контакт со нив - па се надевам на ваше задоволство (http://www.plodnost.com.mk/portal/mk)
 
Член од
18 декември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
11
Здраво кајганци....на форумот сум ептен тазе па се надевам ке имаме добра дружба и одговор на сите прашања....И јас сакам да се надополнам на погоре наведениот коментар за Др.Таше од Плодност како и за цел негов тим посто и јас редовно одам на прегледи кај нив и немам никакви замерки,било за односот пациент-доктор,дружливост,љубезност и се што треба за успешна соработка и без страм да одиш на гинеколог,да се оттргнат сите стравови и страмови;)
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
epa vaka dimitarc, i maski idat na ginekolog,od nekolku pricini,prvo da receme imas seriozna vrska i normalno odnosi so devojkata,(neli bez kondom,so drugi koncetraceptivni sredstva)bidejki kako masko si samo prenositel na bakterija kaj tebe ne se manifestira,si ja zakacil nekade i neznaes za toa, sto znaci ja imas i i ja prenesuvas nejze,zatoa ides na ginekolog ti prepisuvaat antibiotici i se sreduva toa, za konstanto da ne i ja prenesuvas nejze,zs kaj nejze moze da napravi golemi problemi.
Druga rabota zosto ides na ginekolog cisto da se proveris da ne si zakacil nesto kao sifilis,herpes ili sto ti uste nema:)
машките одат на уролог


Sent from my iPhone by Tapatalk
 

gil

Член од
28 мај 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
dali nekoj moze da mi dade sovet od iskustvo sto da pravam ,osven sto moram odma da odam na lekar, i najdoa na zenska mi CIN2 lekarot i rekol sigurno jas go imam preneseno HPV virusot, sto treba da prezemam kakvi se posledicite od toa kaj maskite? blagodaram odnapred!
 
Член од
5 декември 2013
Мислења
32
Поени од реакции
8
dali nekoj moze da mi dade sovet od iskustvo sto da pravam ,osven sto moram odma da odam na lekar, i najdoa na zenska mi CIN2 lekarot i rekol sigurno jas go imam preneseno HPV virusot, sto treba da prezemam kakvi se posledicite od toa kaj maskite? blagodaram odnapred!

не знам многу, но мислам дека тоа значи само го пренесуваш но нема последици врз тебе. Колку што сум информирана, ќе треба и двата да пиете некоја соодветна терапија препорачана од стручно лице. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom