Гафови на "коментатори"

Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Од стално сум сакал да ги ругам спортските новинари кај нас. Неписмењаци. Па тоа Бошко легендата, син му негов.. од МТВ плејада новинари и новинарки во последно време, и да не ги набројувам веќе. Сакам тука постепено да им ги собираме гревовите :D

Јас едно време му водев записник на Игор Трпевски, еве две утакмици му имам запишано. Еве ги во целост..


Депортиво Ла Коруња – Реал Мадрид
(26.02.2005)

- Како стојат работите по се изгледа Луис Фиго ќе се пресели на
англискиот полуостров
- Онака, фудбалски, нашки кажано “исплива во празно“
- Која беше само идејата на Луке односно Виктор
- Не бадијала старите рекле “нападот е најдобра одбрана“ (?!?!)
- 35 година има Хуан Фран, во Јуни ке полни 37
- Како стојат работите Реал Мадрид ќе за јабележи својата.. четврти пораз

Забелешка. Игор има чудна навика секоја своја грешка да ја исправа со односно. Јас не сум некој лингвистичар опасен ама мислам дека кога ќе згрешиш нешто се вика „се извиниувам, тоа беше Виктор“ на пр. а не да се исправаш со „односно„


Реал Мадрид – Атлетик Билбао 0-2 (во исто време се игра Барселона – Мајорка)
Недела, 20 Фебруари 2005
- Во оваа минута се десија многу работи и во Мадрид и во Атлетикодносно Барселона..
- …Реал Мадрид и Атлетико (Атлетик-Атлетико исто му е)
- Овој пат има самодоверба во неговите нозе
- Ќе го почекаме крајот на натрпеварот (во 44та минута од прво полувреме на Барселона – Мајорка) …односно на полувремето..
- Сигурно не слуша радио, тоа е повеќе од сигурно (Луксембурго со бубачка во уво)
- Кој ли би бил сега на телефон на Флорентино Перез? Сигурно тоа не е претседателот на Барселона (Перез збори на мобилен)
- Ечеберија и носи предност на екипата на Реал Мадрид односно Атлетик
- Дејвид Бекам…. (тишина) …англичаните едноставно би рекеле „no coment” (лелелелелее...)
- Ако следиме нијанси кој е подобар, е сега колку подобар, мое мислење е дека Фиго е подобар, а има и жолт картон само да видиме за кого... (реченица на Игор)
- Ууууу.... тројна замена на Луксембурго, досега вакво нешто немам видено
- ...со оглед на грешката во првото полувреме, доколку не му ја земеме на душа (се мисли на главниот судија)
- ...ииии Декоо води со два спре... односно Барселона води со два спрема нула.
- Она што не му го важеа во 17тата минута сега мора да му го важат (му поништија гол па истиот фудбалер пак даде)
- Човекот си славеше сент Валентајн во Париз (Роналдо)
- ...вечерва навистина не се знае кој каде игра (анализа на Игор за играта на реал)

И на крај. Капата доле за Љубомир Николовски
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Ова не е ништо, Крсте Галевски-Кики од Канал 5 е закон, не верувам дека има некој што го слушал а не се газел од смеење
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
хахаха лелее ми текнува, да да да заборавив на него..

една утакмица пази што кажа: публиката од ноу камп тражеше пенал?!?! после кога запна пак тражеа пенал па тражеа пенал.. прснав од смеење.

Па што сакаш од човекот. Пред да стане коментатор знаеш што беше? Видеотекар.. без заебанција :D :D
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Се сеќавате ли лани на Милан - Ла Коруња?

Тој стариот ќелавиот од МТВ коментираше. Нели имаше еден момент кога Шевченко промаши нафрлена топка којашто ја фати Молина. Во наредниот напад имаше речиси иста ситуација, само што овојпат Инзаги ја промаши нафрлената топка. И овој ќелавково рече “За еден момент помислив дека станува збор за репетиција“,

На истиот натпревар имаше гужва во шеснаесетникот, и коментаторов рече “лавиринт од нозе во шеснаесетникот на Депортиво“.

Ова сум го запамтил, инаку ако почнеш да го запишуваш секој гаф...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Ама не можам да му оддолеам на Игор Трпевски. Не можам!! Секоја утакмица му е приказна сама за себе..

Леле и тој Михајлов е легенда.

Абе, а Табак, на последнава трка не рече за Раиконен „си иба мамата“ јас не го слушнав така ми кажаа..

имаше и изјави од типот „сега во мекларен им се тресат гаќите“, „магаре или змија“.. глуми лудило типот. Глуми британец..
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Остај го, многу е уфилман со ова Формулава. :D
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Се сеќавате ли кога Камчев и Делчо му беа гости на Бошко Трпевски во емисија. Јас такво лудило немам гледано. Не ми се веруваше што гледам.

Не знам со кој збор да го опишам тоа што го глеав и слушав. Бошко во улога на судија му вика на Делчо “ти дадоа ли пари или не“, овој му одговара нешто сосема трето, Боле пак “ама ти дадоа или не“ “ама ти дадоа или не“ ..у позадина Камчев умира од смеење, и Делчо му вика на Бошко “а јас тебе бе лани не ти дадов 2000 евра за да го запишеш син ти на студии во Белград“ ц ц ц ц ц... што се дешаваше ејјј! Некој што не гледал ќе мисли дека лажам и претерувам..

Кај да го најдам тоа!!!
...ее да го има некој снимано тоа..
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
gerard напиша:
Се сеќавате ли кога Камчев и Делчо му беа гости на Бошко Трпевски во емисија. Јас такво лудило немам гледано. Не ми се веруваше што гледам.

Не знам со кој збор да го опишам тоа што го глеав и слушав. Бошко во улога на судија му вика на Делчо “ти дадоа ли пари или не“, овој му одговара нешто сосема трето, Боле пак “ама ти дадоа или не“ “ама ти дадоа или не“ ..у позадина Камчев умира од смеење, и Делчо му вика на Бошко “а јас тебе бе лани не ти дадов 2000 евра за да го запишеш син ти на студии во Белград“ ц ц ц ц ц... што се дешаваше ејјј! Некој што не гледал ќе мисли дека лажам и претерувам..

Кај да го најдам тоа!!!
...ее да го има некој снимано тоа..

:D :D :D :D тоа беше права комедија, онака седнавме фамилијарно да го гледаме, и умревме од смеење
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
Зоран Видевски:“Ова не е за две минути исклучување.Ова е за две години затвор„(при еден старт над Кастратович)
Игор Трпески:“се е во знакот на бројот еден; уште една минута до крајот, два-еден на семафорот...„

Ако ми свирне некој “кикс„ од српските коментатори ќе ви пишам!!!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Срѓан, ортакот на Табак! ЃОН!

Какви мисли.. какви заклучоци извлекува..
Другата трка ќе му издовјам нешто
 
Член од
11 јули 2005
Мислења
12
Поени од реакции
1
Onoj od A1 vestite, ne e bas gaf ama mene e smeshno:

Mile Krstev se dobro namesti ,no "strelashe vo oblacite" . :D
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Мене најкрш од сите ми е Денис Шабани.
Човекот е права легенда, мислам...ја озбилно немам зборови да го опишам. Верујте или не, понекогаш кога имало фудбалски натпревар иако не сум бил заинтересиран за истиот сум пуштал телевизија за да го следам што ломоти. Хумор до јаја е тоа, жими се.
Па тоа грешки на имиња на фудбалери, па развлечен акцент...па топката влезена во гол тој уште ја опишува акцијата, мислам озбилно немам зборови.
=)))
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Мене најкрш од сите ми е Денис Шабани.
Прв пат слушам за него.
Ама знам како ти е.. како сега на некој што не го знае Бошко Трпевски да треба да му го објасниш. Не иде :D
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Jas ne znam nieden od deckive sto gi spomnavte. Ajde potrudi se da go opises toj Bosko. :wink: Da ne e na nivoto na "sad mu je mater" ili polosho? :lol:
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Мене убедливо најбољи коментатор е ЗЛАТКО КАЛИНСКИ ....

Имено истиот коментатор на европско првенство во Португалија ... збореше за милан барош и за тоа како дава голови ...

и пази шо истреска : Почитувани гледачи погледнете го милан барош како компјутер е како ХАКЕР за противничката одбрана! :lol:

Почеток на Челзи - Манчестер и еве го

Почитувани гледачи ова е натпревар помеѓу два титана .. гиганти помеѓу два хероја како во компјутерските игри ... :lol: :lol: :lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom