Гатачи и видовити луѓе

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Секако дека има луѓе помоќни и попаметни од нас просечните, но има и нечовечки ентитети со, за нас, натприродни и несфатливи способности. Таквите ентитети се среќаваат низ езотеријата, библијата, окултните книги, под разни имиња. Некои од нив се добри, а некои лоши. Некои доаѓаат од небото, а некои од под земја.
Луѓето кои комуницираат со овие ентитети, можат да си припишат натприродни и магијски способности, но тоа не ги прави волшебници.
Разликата меѓу магионичар и волшебник е во тоа што: магионичарите се преправаат дека прават магии, а волшебниците имаат вистински, за нас, натприродни способности. За да бидеш добар магионичар треба да направиш договор со овие ентитети.

Јас, како приврзаник на теоријата на шуплива земја, би спомнал за подземните ентитети. Нај интелигентните, најмоќните, лидерите во подземјето (и на површината) се џиновски рептили, со закржлавени крилја, кои први дошле и ја населиле оваа планета и ја сметаат за своја. Тие имаат технологија илјади години по напредна од нашата, со која можат да манипулираат со времето, просторот, материјата, гравитацијата... Можат да се дематеријализираат и материјализираат.

Според Дејвид Ајк и лидерите на површинскиот свет, (благородници со сина крв) се хибриди на луѓе и овие рептили, и имаат спсобност да си ја менуваат формата (шејпшифтинг).

Основачката на Врил: Марија Орсич од Хрватска, била медиум (посредник) со натприродни способности. Таа тврдела дека ја користела својата долга коса како антена за комуникација со вонземјани и добивала кодирани пораки од нив, но вистината е дека вонземјаните најчесто доаѓаат од под земја.
Да видите само како изгледала:



Некој гледал фринџ, sci-fi, пафкал прскана трева или пак побегнал од ментална институција, ова го заклучив со моите вонземски подземски способности кои ми доаѓаат од крлушестата опашка.
Исто и гугл не снима со сателит туку вонземјаните прелетуваат со крилјата над земјава и снимките што ги гледаат ги печатат и лап сателитски снимки со фиш ај леќи за да изгледа топка.
 
P

psychostasia

Гостин
Некој гледал фринџ, sci-fi, пафкал прскана трева или пак побегнал од ментална институција, ова го заклучив со моите вонземски подземски способности кои ми доаѓаат од крлушестата опашка.
Исто и гугл не снима со сателит туку вонземјаните прелетуваат со крилјата над земјава и снимките што ги гледаат ги печатат и лап сателитски снимки со фиш ај леќи за да изгледа топка.
Гугл и наса ве лажат со сликите од сателитите. Тоа е сѐ само за замајување на рајата и оттргнување од реалноста. Ако откријат ваква тајна нема да може да контролираат со светот затоа подобро е да се чуваат вакви работи во тајност. Вие што не верувате сте само со испран мозок од тоа што ви го сервира мејнстрим науката и медиумите кои се контролирани за да не се дознае сето ова и не можете да размислувате со своја глава.
Човечкото тело и нашиот мозок се многу помоќни отколку тоа што замислуваме ама со ваквите спреги кои што ни ги создаваат уште од мали на училиште не ни дозволуваат да ги користиме со цел потенцијал и да откриеме колку можеме да направиме.
 
I

INFECTED

Гостин
Дечки темава мислам дека не е за да си играме ташак, да сакав хејт ќе барав на друго место. Темава е за видовити луѓе во Македонија.
 

Mr.Bear

"The prince of darkness is a gentleman!"
Член од
14 декември 2010
Мислења
128
Поени од реакции
118
Дечки темава мислам дека не е за да си играме ташак, да сакав хејт ќе барав на друго место. Темава е за видовити луѓе во Македонија.
Ти да не ги склапаш Македонските авенџери?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Неколку рептили:



Тој нигеро мене повеќе ми личи на човек луд човек отколку на нешто со голема моќ, нека голтни од стаклото некое поголемо парче да видиме рептилскиот желудник како ќе го стопи.
Мој совет ти е да не забегуваш по овие теориите на заговор оти ќе ти биде страв да одиш по улица, кафето што го пиеш наутро е одгледано од некој црн рептил што се печел на плантажи на +55степени во Етиопија, Бразил, Индија, Индонезија, Виетнам, Колумбија...

Гугл и наса ве лажат со сликите од сателитите. Тоа е сѐ само за замајување на рајата и оттргнување од реалноста. Ако откријат ваква тајна нема да може да контролираат со светот затоа подобро е да се чуваат вакви работи во тајност. Вие што не верувате сте само со испран мозок од тоа што ви го сервира мејнстрим науката и медиумите кои се контролирани за да не се дознае сето ова и не можете да размислувате со своја глава.
Човечкото тело и нашиот мозок се многу помоќни отколку тоа што замислуваме ама со ваквите спреги кои што ни ги создаваат уште од мали на училиште не ни дозволуваат да ги користиме со цел потенцијал и да откриеме колку можеме да направиме.
Да се здрави и живи рептилите од гугл и да ги поживеј госпо, ако не беа тие ќе бевме многу назад како планета, ако некогаш почнам да работам таму ќе ти пратам слика од рептилскиот директор ;)
Мозокот на човекот е премногу моќен ако некој го користи правилно, ако седи и чита теории на заговор залудно ќе го потроши целиот и нема да биде од никаква корист за човештвото, еве ти како слободоумен човек седни и смисли некоја нова револуционерна работа за човештвото и ослободи не од таа мејнстрим наука.
 
I

INFECTED

Гостин
Тој нигеро мене повеќе ми личи на човек луд човек отколку на нешто со голема моќ, нека голтни од стаклото некое поголемо парче да видиме рептилскиот желудник како ќе го стопи.
Мој совет ти е да не забегуваш по овие теориите на заговор оти ќе ти биде страв да одиш по улица, кафето што го пиеш наутро е одгледано од некој црн рептил што се печел на плантажи на +55степени во Етиопија, Бразил, Индија, Индонезија, Виетнам, Колумбија...


Да се здрави и живи рептилите од гугл и да ги поживеј госпо, ако не беа тие ќе бевме многу назад како планета, ако некогаш почнам да работам таму ќе ти пратам слика од рептилскиот директор ;)
Мозокот на човекот е премногу моќен ако некој го користи правилно, ако седи и чита теории на заговор залудно ќе го потроши целиот и нема да биде од никаква корист за човештвото, еве ти како слободоумен човек седни и смисли некоја нова револуционерна работа за човештвото и ослободи не од таа мејнстрим наука.
Не знае дека Дејвид Ајк е ирец што лобира против британските идиоти.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Не знае дека Дејвид Ајк е ирец што лобира против британските идиоти.
Не знам и јас оти и Дејвид не ме знае мене, од шо мака јас да се интересирам кој е дејвид ајк и што ќе ми подобри во секојдневниот живот дури орам со џондирот?
Ако бев политичар можи да си најмев гатачка, или ако решам да барам некоја ќерка на тајкун, па гатачката да иа напрај магија за да ме засака :D
 
I

INFECTED

Гостин
Не знам и јас оти и Дејвид не ме знае мене, од шо мака јас да се интересирам кој е дејвид ајк и што ќе ми подобри во секојдневниот живот дури орам со џондирот?
Ако бев политичар можи да си најмев гатачка, или ако решам да барам некоја ќерка на тајкун, па гатачката да иа напрај магија за да ме засака :D
Нели толку редови си напишал како одговор на неговиот пост за рептилите измислени од Дејвид Ајк?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Нели толку редови си напишал како одговор на неговиот пост за рептилите измислени од Дејвид Ајк?
Пишав на што ми личат тие на видеото, а не конретно за Дејвид.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
636
Поени од реакции
366
дека системот не контролира и ни го пери мозокот, за да му бидиме робови да, ама за рептилите што менуваат форми и натприродни моќи е тоа е сега пат за бардовци

I have a reptile that change its form on explicit content, in 2 seconds goes from snail to full sized anaconda
 
Последно уредено:
I

Immigration man

Гостин
Да не знаете тел број од гатач во кравари битола

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Не знае дека Дејвид Ајк е ирец што лобира против британските идиоти.
Нели толку редови си напишал како одговор на неговиот пост за рептилите измислени од Дејвид Ајк?
Дејвид Ајк истражувал на оваа тема повеќе од 20 години. На почетокот (по издавањето на „Најголемата Тајна“), бил исмеван толку многу, што неможел ни по улица да оди слободно, но денес истиот тој Дејвид Ајк, има многу приврзаници и е меѓу лидерите на Њу Ејџ движењето.

Ако истражувате и вие на оваа тема, ако погледнете во библијата или во античката историја, сигурно ќе наидете на интелигентни рептили, кои можат да зборуваат. Ви текнува?


 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
10
Поени од реакции
7
Сум била на гледачка и многу ми погоди ,само едно да ви кажам ако не сакате и лошо и добро да знаете не одете ,барем не неподготвени да чуете било што лошо , поготово
 

Kajgana Shop

На врв Bottom