Во која земја е најдобро за млад брачен пар да работи?

Во која земја е најдобро да се замине?

  • Дубаи

    Гласови: 9 9,0%
  • Америка

    Гласови: 19 19,0%
  • Канада

    Гласови: 60 60,0%
  • Словенија

    Гласови: 12 12,0%

  • Вкупно гласачи
    100
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Инаку јас и жена ми сме по 21 година јас имам заврсено средно информатика а жена ми високо медицинско -физиотерпевт..Сакаме да замионеме некаде на страна бидејки како сто гледаме тука нема перспектива за работа и кариера бидејки се е веке политика,па затоа ајде казете некој места и како мзое да се замине или писувајте за васи искуства,а исто така ако има некој сто може да ни помогне или да не упати за заминување.поздрав
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Шведска, Канада или пак Америка.:helou:
 
М

Мартин`

Гостин
Според мене најдобро ти е Канада или пак Германија, батали Дубаи и Словенија.
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Според мене најдобро ти е Канада или пак Германија, батали Дубаи и Словенија.
Добро значи Канада или Германија ајде сега ако знает кажете како е најдобро и најсигурно да се замине легално?
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
што подалеку од македонија. ако имаш шанси да заминеш подалеку од земјава, немој нешто да те излажало за да останеш тука


на пр. германија, америка, италија, шведска...
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Канада мислам најсигурно е
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Инаку јас и жена ми сме по 21 година јас имам заврсено средно информатика а жена ми високо медицинско -физиотерпевт..Сакаме да замионеме некаде на страна бидејки како сто гледаме тука нема перспектива за работа и кариера бидејки се е веке политика,па затоа ајде казете некој места и како мзое да се замине или писувајте за васи искуства,а исто така ако има некој сто може да ни помогне или да не упати за заминување.поздрав
Малце ми е чудна темава... Прво, женет си на 21 година. Второ, немаш факултет туку само средно за информатика и очекуваш да се вработиш. Трето, зошто мислиш дека ако отидеш во друга држава без факултет ќе те примат со отворени раце?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Со факултети луѓе по други земји работат ко перачи на садови а не па со средно. Работење по струка во странство малo морген :smir:
 
T

the Carpenter

Гостин
Ain't it like in the movies at all.
Порано беше Америка „замја снова“, ама сега гледам конкуренција се набила. Па дури и Словенија ја стигна. Мило ми е!

Оди во странство, само не очекувај за комшии да ги имаш Кели, Брендон и Бренда, Дилан и останати.
Што вика Миле Рупчич во драмата „Пит и то је Америка“ ... поинакво е сонцето на стариот крај.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Со факултети луѓе по други земји работат ко перачи на садови а не па со средно. Работење по струка во странство малo морген :smir:
Нека сонуваат :) еден пријател работеше со економски факултет во банка. Отиде во Канада и се вработи во некоја фабрика, како општ работник. Проблем беше што отиде на поодминати (мои) години, а да се навикнеш допрва од фотеља на физичка работа, не да е тешко ... :)
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Germanija , Finska , Norveska , Danska ili Svedska .
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Криза е у светот, седи дома нема да најдеш работа сеа , земи заврши факултет па после мисли ја.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.725
Поени од реакции
9.837
Дубаи земја..:tapp: Дај бе образовајте се малце пред да отворите ГЛУПА тема
 

Kajgana Shop

На врв Bottom