Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Имам неопишлива желба да го удрам маж ти. Онака крвнички , да му разнесам носната шуплина. Многу луѓе ми се антипатични и ме нервираат у животот , али само двајца мразам. Него оти беше доволно паметен , и сам себе оти бев глуп како кур.

И таман ќе заборавиш некој , нема да се разнежиш цела година и ќе ти дојде некој ебен сон шо ќе те врати назад. :mad::mad::mad:
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Си ги кажавме најболните работи што може да си ги кажат маж на жена и обратно... т.е добро де, ти ми ги кажа мене. Јас ќутев како и секогаш, чисто оти знам дека залудно би бладал... и ме болеше цел ден ама не признав, ќутев и патев во себе за сето тоа да ескалира во едно конечно раскинување. И знам дека ти е тешко што вечерва си легна без да ти се јавам... но подобро да се навикнеме на тоа и двајцата... Те сакам и не ми се верува дека дојде до ова.. и да, бескрајно сум благодарен на силата што ја имам во себе да не се тревожам толку во врска со ова... се надевам дека и ти ќе бидеш во ред...

П.С душичка си... не сум лут на тебе колку што сум лут на ситуацијата во која што се наоѓавме. Збогум!! ♥
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Ради тебе (добро де и ради несоницава што ме натера да го отворам форумов) го пишувам овде мојот прв пост после долго време.
Кога ми поклонуваш тишина изгледа не си свесен колку таа боли.
Како да не приметуваш дека таа само ќе не оддалечи, ништо добро нема да донесе.
Не знаев колку можело да биде тешко, а мислев дека со тебе ќе плачам само од радост.
Можда и преувеличувам и знам да претерам, ама со причина!
Верувај дека ако ме изгубиш ќе ме бараш во секоја, ама јас ако еднаш си заминам од твојот живот, никогаш нема да се вратам назад.
Барем се увери дека сум човек од збор и дека секогаш го исполнувам ветеното.
А, само сакам да се уверам дека вреди да се остане, ако не вреди да не си го губиме времето еден на друг....
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Замина и ти... замина што подалеку од мене.

Проклет сум го знам тоа.

:place:
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
preku kurof so toj fudbal, PREKU KUR! neka ti dae mesi :kuracc:ili koj igra tamu nz...
izglea ne e mit toa deka muskive fudbal sto gledaat se popedercuvale :D tolkava satisfakcija u 90+ minuten voajerizam na izvajani maski tela da imas is questionable thing ;):gjavol:
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.941
Фала ти што ме разбираш колку ми значат тие 90+ минути на еуфорија и оргазмични реакции при секој постигнат гол на мојот тим. Фала ти што не се понашаш како луда тинејџерка и да правиш драми.
А јас? После еден таков натпревар, не можев да замислам што подобро можеше да ми се случи денес.. :vozbud:
Се додека...не ме изненади со сликичка дека си се подновила, и што ме очекува вечерва. :gjavol:
И после се прашуваш зошто ти?! Затоа што ме правиш најсреќен. :love:
Wait for me, I'm coming. :smirce:
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
На место да се мразиш себе си за тоа што не знаеше како да „раскиниш“, патетично се обиде да ме мразиш мене заради тоа што сум јас, своја сопственост која не дозволува да биди манипулирана од поединец (од тебе) или од мнозинството.

И да, друг пат кога ќе му кажеш на некое машко, мислам дека... нема веќе „хемија“ меѓу нас, гледај барем 2 дена претходно да не му имаш рикано како магарица и да се препотуваш свршувајќи по 3-4 пати, пошто драга моја лицемерна партнерке, таквиот нема да ти верува на привидниот обид да си го сочуваш „образот“.

Луѓето одамна живеат во страв да не делат од мноштвото, како и во страв од тоа да сакаат и да бидат сакани. Гледај само да не се сопниш враќајќи се назадгазум или да не оцапаш некои гомненца пошто нема да ти биде пријатно да си признаеш самата пред себе дека згреши што тргна по тој пат. Обично тоа е и најтешкиот дел, а знае добро да удри или рано наутро или доцна навечер ;)

Сексот беше подобар дури и од оној што го имавме кога бевме заедно пред 3 години, мора да ти фалев цело ова време, но ги разбирам луѓето налик на тебе... сепак кукавичлукот е одлука на оние кои го живеат животот со опашката меѓу нозе.
ајде, бркај муви.

да си бидиш слободна, еманцепирана, вработена и не знам каква уште не жена... качувај му се на глава и прави му филмови на тие што би биле расположени да чекаат ред за да дојдат до твојот долен веш, а кога повторно ќе налеташ на некој од мојата сорта или пак ќе се одлучиш да крениш телефон, имам само едно да ти кажам...

нема веќе „хемија“ мај диар.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Љубовта е кучка во светот на кучињата
Во сварноста моја таа е жена мила
Мојот памет е тажен а милата моја е твоја
Јас општам со пивото а кучката со куче бесно
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Вака срцке, вистинскиот фраер се познава во тешки времиња. Јас тешкото одамна го искусив, ништо не може да ме помести. Пробај. Со цела твоја сила. Те молам. Направи дупка во мене, за да истече љубов.
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
За Ејзи

7:43. Сонот стана мисловна именка.
Несреќата има убав вкус.
И изглед.
Ти не. Ти имаш вкус на 55 степенска ракија.
Можеби те отвара, ама грлото го прави сол.
Имаш мирис на баник во недела сабајле.
И лаги во сабота навечер.
Имаш допир на катастрофа. Скопје '63та.
А ништо немаш.
Празен како мојата сексуална желба од кога те видов. Чудно знам.
Кажувај, уште ли си гладен? Ненаситен?
Ненаситен, а толку ситен. Во душата.
Ќе си простам ли себеси? Некогаш можеби.
Ќе си простам ли себеси што бев толку грешка за изговорот од човек што си? Не во скоро време.
Ќе ме боли ли после пет години? Секако.
Посебно затоа што ти нема да си го најдиш лекот. Си го изгубил пред пет години.
А си го држел во раци. Едно време.
А после дојде друго време.
Повредувај ме, уште малку.
Не се откажувај толку брзо.
Јас сум ништо без таа болка. Не сум жива.
Не сум жива ако нема некој што прави да умирам секој ден по малку.

Остани е премногу. Замини е излишно.
А во средината сум предолго.
Измачувањето е вон сериско.
Границите се поминати уште пред да има почеток.

Знак. За да си одам или да се борам.
Не за нас. Никогаш не ја сакав множината, прво лице.
За тебе. За човекот. Што не сакам да мислам дека беше привидение.
На моите мисли за секоја една сличност наша.
Знак. Ејзи да не останиш само во воздухот.

А сеуште сакам да си единото нешто шо нема да фаќа прашина во мојот живот.
Будала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom