Во Студеничани инспекторите на УЈП и полицијата биле избркани со камења

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Која сметка, таа у Швицарска? Парите они директно у џеб си ги ставаат или ги праќаат у странство.
Не баш...со блокирана сметка не можеш ни пензија да земеш како што треба ни ништо. Да има голем дел работат со Швајцарија и странство ама за да отвориш продавница ти треба сметка, башка се одговоара и кривичноза некои работи и тн. Извршителите секојдневно се расправаат со албанци и блокирани сметки. Е сеа има некои мафијаши тие сигурно не ги закачаат со блокирани сметки:) ама "обичниве" чувствуваат затоа и вака реагираат. Да им е сеедно ќе се смееа.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
затоа наплатата на казните од сметката и нејзино блокирање вршат многу работа..........

и зошто да ги оправдам “мавачите со камења“ кога не се активисти за промена на законот,ами само штитеници на сопственото дувло.............
Во Прилеп тоа да се случи, пример два дуќани, еден до друг, ако го затвораат едниот, газдата на другиот ќе им помогне на УЈП да го затворат. Гледај на тоа како менталитет.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Во Прилеп тоа да се случи, пример два дуќани, еден до друг, ако го затвораат едниот, газдата на другиот ќе им помогне на УЈП да го затворат. Гледај на тоа како менталитет.
И сега не разбирам дали си против Прилепскиот или против Студеничанскиот менталитет?
 

Lil Lamb

Сакам да се родам одново.
Член од
7 април 2014
Мислења
258
Поени од реакции
282
Е, јас ко велам не уништил Гујо, вие по мене со камења фрлате. Па ќе фрлаат со камења бре, премногу им дозволивте. Сметководител во Арачиново не смее да влезе, зашто? Затоа што исто е прогонуван и искаменуван.Гујо, наместо малце да ги стегне, да ги фати во негови раце, тој гачки на нас ни праи, наместо да се сврти да види како да ги избрка, тој ни вели трето дете да родиме, за пари и тоа за бедни осум иљадарчиња. За да можеме поише да бидеме. Не е фер, не. :( На секој шалтер Албанец да има, втор јазик Албанскиот да биде. Не втор, за 20 години и прв ќе стане. :):notworthy:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Е сега следен пат ако имате некаков бизнис, пречекајте ги УЈП со кафе и локум, помогнете им побрзо да го пребродат стресот.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Eve edna od retkite raboti koi mozeme nie Makedoncite, da gi naucime i usvoime od Albancite i vo idnina na ist ili slicen nacin da ja tretirame produzenata raka na Vladata koja mu ja ispi i taa malku voda sto ostana vo ocite na makedonskiot narod, policijata. Pa mameto vase, malku vi e ova, a sega mavnete po samarot za da ispolnite kvotata koja treba da se slee vo budzetot. Tesko nas so vakvi aramii, bezrbetnici, penisopusaci.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Eve edna od retkite raboti koi mozeme nie Makedoncite, da gi naucime i usvoime od Albancite i vo idnina na ist ili slicen nacin da ja tretirame produzenata raka na Vladata koja mu ja ispi i taa malku voda sto ostana vo ocite na makedonskiot narod, policijata. Pa mameto vase, malku vi e ova, a sega mavnete po samarot za da ispolnite kvotata koja treba da se slee vo budzetot. Tesko nas so vakvi aramii, bezrbetnici, penisopusaci.
Така е, пичка им матерна! Они нас данок ќе ни наплаќаат. :mad:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Lol, ne e toa poentata, ali aj. Plakaj ti za tebe i Ljuljzim, radi mir u kuka. A ako Ljuljzim kaze da se napucis, nemoj da go nerviras, se vo ime na sozivotot.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.277
Поени од реакции
78.927
И сега не разбирам дали си против Прилепскиот или против Студеничанскиот менталитет?
Против глупиот предавнички менталитет, кој налага еднаш у живот да има инспекција на УЈП во Студеничани (која, патем на клоци е избркана), а од друга страна секој ебан месец - во македонските делови (која и влакната во коса им ги брои на Македонците).
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Јас за Студеничани знам дека е село на ДПА, а и да е и да не е, утре сабајле најкасно, пломбите летаат и отвараат пак.
Како и да е, браво, целта е постигната, на сите што не излегле од дома и не знаат 2 и 2 да соберат сега им е “ ете виде владата, нема попуштање нема лабаво, им влегле и на шипците “.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Јас за Студеничани знам дека е село на ДПА, а и да е и да не е, утре сабајле најкасно, пломбите летаат и отвараат пак.
Како и да е, браво, целта е постигната, на сите што не излегле од дома и не знаат 2 и 2 да соберат сега им е “ ете виде владата, нема попуштање нема лабаво, им влегле и на шипците “.
Пошто ти си секој ден во студеничани и знаеш како функционира се.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Монтиран случај во соработка си србските тајни служби
 
Член од
1 март 2014
Мислења
283
Поени од реакции
73
Ako vladata odi vo studenicani samo da zatvori, uapsi i kazni nasproti da izgradi nesto ubavo im napravile.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom