Воведување на "такса влез" во супермаркети и продавници како и во Трговските центри

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Не е моја идејава. Јас су од село
Не најак момент е кога викаш дека со 5 денари такса се плаќаат чистачките. Ти дали си мислиш дека сите тие продавници во моловите бесплатно им е да си отворат продавница затоа што се бред? Во мојовите се плаќа кирија од 2000-3000 евра па нагоре, сето тоа одржување на молот е од компанијата која го поседува, колку повеќе луѓе привлекува молот толку повисока кирија. Значи ако молот стави такса а другиот мол каде што се 90 % исти продавници нема такса и има бесплатен паркинг, многу промоции и тест продукти кој што ги земаш за беспари, плус наградни игри и многу други занимливости. Ти во кој мој ќе одиш во тој што се плаќа такса 30 денари или во тој што е бесплатно и добиваш многу повеќе?

Безврска ти е муабетот и идејата.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Не најак момент е кога викаш дека со 5 денари такса се плаќаат чистачките. Ти дали си мислиш дека сите тие продавници во моловите бесплатно им е да си отворат продавница затоа што се бред? Во мојовите се плаќа кирија од 2000-3000 евра па нагоре, сето тоа одржување на молот е од компанијата која го поседува, колку повеќе луѓе привлекува молот толку повисока кирија. Значи ако молот стави такса а другиот мол каде што се 90 % исти продавници нема такса и има бесплатен паркинг, многу промоции и тест продукти кој што ги земаш за беспари, плус наградни игри и многу други занимливости. Ти во кој мој ќе одиш во тој што се плаќа такса 30 денари или во тој што е бесплатно и добиваш многу повеќе?

Безврска ти е муабетот и идејата.
Не се секирај луѓето сакаат да плаќаат
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
тргни бе од себе. Мастурбираш на плаќање.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Ако не сакаш со убаво има и поинакви начини.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ако не сакаш со убаво има и поинакви начини.
Не ти ја разбирам поентата, ако не плаќа некој за глупости треба да го натепаат и да му ги украдат? :tapp::tapp:
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Не ти ја разбирам поентата, ако не плаќа некој за глупости треба да го натепаат и да му ги украдат? :tapp::tapp:
??? Има начини ќе те принудат де. Ако имаш пари и време значи ќе си платиш и влез
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Идејата е топ. Затоа има интернет и можеш да си видиш на интернет карактеристики за телефонот. И постои телефон од секој салон и ќе се јавиш и прашаш. Наскоро ќе ја воведат.
хаххахахахаха каква појава си ти дечко :LOL:[DOUBLEPOST=1408322439][/DOUBLEPOST]а уствари овај ќељав ве дупи сите на темава
а и јас се фатив малце на "муабетот" али после му ја сфатив фората :)
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Друже кај ја најде оваа информација во 15 држави сум бил во ЕУ никаде такса во трговски не сум платил. Секој ден се затвараат продавници па уште такса да бараат со пазар од два милиони и 50 % сиромашни не зафркавај. Скопски сам го пропадна новогодишниот панаѓур со таа 50 ден карта
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Друже кај ја најде оваа информација во 15 држави сум бил во ЕУ никаде такса во трговски не сум платил. Секој ден се затвараат продавници па уште такса да бараат со пазар од два милиони и 50 % сиромашни не зафркавај. Скопски сам го пропадна новогодишниот панаѓур со таа 50 ден карта
...ме потсети нешто..., кога оние лажни словеначки преваранти со име ЕРА, ќе го вратат саемон и целиот тој простор..во сопственост на градот???
Тие лоповчуги го добија за ситна пара, плус локација ко дваесет фудбалски стадиона со лажно ветување дека ќе го направат белосветски саем, па ќе изградат уште незнам што..мислам дека и светски трговски центар со нешто ко Таџ Махал у средина беше во пописот.
Ништо од тоа..дури и еден селски панаѓур е поатрактивен од нивните манифестации.
Не ми е јасно што праат овие задолжени за тоа у влада, спијат или се задавиле од словеначки шумски мед.., па не можат да гукнат?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom