Влатко и Морал повторно во "акција"

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Вокалот на скопскиот хард-рок состав "Морал", Влатко Илиевски, од неодамна е со нов имиџ. Ја потстрижал долгата коса, која години наназад му беше заштитен знак. Освен нова фризура, тој, задно со момците од групата, работи и на песните за нивниот најнов албум, кој наскоро треба да се појави на домашниот музичкиот пазар.
Покрај обврските околу албумот, тој деновиве наголемо работи и на својот соло-проект, за кој најавува возбудлива музика во негов стил, која допрва треба да ја промовира.
[/FONT]




[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]извор
[/FONT]
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Koжата почнува да ми иритира од неговите песни...скопје е селооооооооооооооооооооооооооооооооооо......џрк есс. Од скопски панк рок хард како и да му бил неговиот „стил„ стана скопско кремчиште ПУ
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
му се може бе,башка нема толку лош глас,понашањето е друга работа
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Влатко нема сопствен стил. Сака да го емитира Бон Џови ама не му успева се што добива е исмејување од Македонската рок публика.
Морал како група имаат неколку интересни песни кој што влатко со својот иритирачки глас што на моменти наликува на бесрбетњакот аксл роус успева да ги упсропасти.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам зашто ама органски неможам да го поднесувам човеков.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Сакав да го гледам зошто ме потсетуваше на Бон Џови и има интересен вокал. А ми се свиѓаше една песна од него "Панично те сакам". Ама однесување не да нема...срамови е кога ќе се појави да каже нешто.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Уште косата на комшијата не можам да ја преболам :place:сеа треба и неговата да ја жалам......зошто се ишишал бе мх! "Кога се шеташ ти по скопски улици на штикли високи по црни чорапи....." шо им фали бе таман се за вежбање математика :icon_bigg Почна учебнава година идат писмени математика, нов албум од Морал мх мх.... :)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
добро е барем заличи на човек, претходно со тоа шарените панталони и косата изгледаше како кловн.
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
ma fejk e ovoj be kuropecash za pari.Mi se prai nekoja alternativa, pa sviri za pari pa sea mu doshlo na ku*ot pak da pee.ma daj
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Уште косата на комшијата не можам да ја преболам :place:сеа треба и неговата да ја жалам......зошто се ишишал бе мх! "Кога се шеташ ти по скопски улици на штикли високи по црни чорапи....." шо им фали бе таман се за вежбање математика :icon_bigg Почна учебнава година идат писмени математика, нов албум од Морал мх мх.... :)
Колешке нов албум на морал мх:nerv: ти текнуе она лошото мх:pos:
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Кога патуваааааам
Јас бегааам од Мораааааал.......

Искрено не е тој пеач тој е за бркање чавки по ливади.
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
јас не ги знам морал но би сакал да видам што музика свират. Ако може некој(преку пп) да ми прати линк или нешто за да слушнам некоја песна од нив. Сакам да ги ислушам бидејќи се знам со гитаристот од таа група па сакам да слушнам што музика свири :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom