Влатко Лозановски

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Гореименуваниот лик е уште еден од новите бајати дечки на нашава естрада. Човек кој што нема свој карактер и ни малку оригиналност туку одеднаш после смртта на Тоше се појави пеејки ги неговите песни и копирајки се што може да се ископира од Тоше па дури и неговите движења и гримаси.

Во животот се знае дека копиите секогаш пропагале, се паметат само оригиналите!
Влатко засрами се!

П.с Не најдов ваква тема модератори средете ако треба да се среди!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Бесилка за ваквите! ПозЗ многу убав аси дајм сн поз поз.

Чоекот само еден спот има снимено, не е малце пребрзо за осудување?
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
koj е вај? е сеа баш ке го слушнам на мак фест хихи... коинциденција
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ти по спотовите ги судиш пеачите?
Прошетај до ЈуТјуб запознај се со дечкото.

И прекини со иронијата и комуницирај како што треба.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
не знам за дечкото нишо, али прекрасно отпеа..
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
каков народ сме значи ц ц ц
секогаш по нашето плукаме

човеков има квалитети, има убави песни и може да успее
место да го бодриме вие го копирал Тоше... да првпат се појави во шоуто на драган и пееше песни на Тоше зошто има глас многу сличен со нашата легенда и му одговараат тој вид песни

искрено јас го обожавам Влатко
сеа го гледам на МТВ и горда сум што сеуште имаме таленти во оваа мала земја но сепак имаме и народ што никогаш нема да почне да си ги сака своите пејачи се додека не заминат од овој свет
срамота:nesvest:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
каков народ сме значи ц ц ц
секогаш по нашето плукаме

човеков има квалитети, има убави песни и може да успее
место да го бодриме вие го копирал Тоше... да првпат се појави во шоуто на драган и пееше песни на Тоше зошто има глас многу сличен со нашата легенда и му одговараат тој вид песни

искрено јас го обожавам Влатко
сеа го гледам на МТВ и горда сум што сеуште имаме таленти во оваа мала земја но сепак имаме и народ што никогаш нема да почне да си ги сака своите пејачи се додека не заминат од овој свет
срамота:nesvest:
Чекај сеа малце стопирај!
Прво го нарекуваш пеач, дечкото ова му е втора песна ако не се лажам!
Друга работа јас не викам дека нема убав глас туку начинот на кој што го промовира тоа не е соодветен.

И ако му одговараат песните на Тоше треба стрикно само тие да ги пее по настапи а? Дека му лежат на гласот... ц ц ц
Тоа е поентата ако е стварно квалитет треба да пее се.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
да ... во квалитетот и бојата на гласот = тоше.. а движење и сл нишо, баш беше симпатичен и пристоен
Во бојата да, квалитетот далеку од тоа дека е сличен, а за копирањето глеј го клипот погоре.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
И што е проблемот, не смее да ги пее песните на Тоше?
Го имитира, нормално. И Елвис го имитираат некои 4832502345 луѓе низ светот.

Му лежат највеќе песните на Тоше, затоа ги пее. Гласот му е „тошевски“. Факт е дека иде предалеку, дури во границите на сељачизмот. Ако е паметен ќе почне да си пее свои песни и ќе смени имиџ. Поголема иднина му претстои така, отколку како имитатор на Тоше. Вака, поголем дел од публиката ќе мисли дека сака да „профитира“ од смртта на Тоше. Ај, ваљда ќе се оправи...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.358
Се има свртено муабетов и порано овде.Иначе не знам немам јасен став за момаков ја,не верувам да е толку глуп и неотесан и сходно на тоа да си иде у зијан со “копирање’’.
Поише сум на тоа дека е во грешно место на погрешно време и дека му треба некоја топтан смена на се за да успее некако,од глас до држење до изјави за да не ни потесеќа ич на Тоше,иначе ке иде у ендек.
И тоа не дека можда не вреди или не знае да пее,него дека му е пуштен муабет и глас дека копира па куртонаријава наша ке го бојкотира дека е плагијатор,ама на драго срце ке ги слушаат Елвир и Џеј Џеј оти они оргинал се нели...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Според мене дечкото има талент, ама и дефинитивно сака да го имитира Тоше. Гласот му е сличен на Тоше само кога се труди да му биде сличен, инаку ако обично пее, не се баш толку слични. Немам мислење за дечково, ни позитивно, ни негативно, има он уште многу леб да јаде за да стане ѕвезда, а лично мене не ме воодушевува, туку е само уште еден од низата просечни пејачи. Едноставно нема некоја харизма, нема нешто карактеристично по што би го запамтила.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
И што е проблемот, не смее да ги пее песните на Тоше?
Го имитира, нормално. И Елвис го имитираат некои 4832502345 луѓе низ светот.

Му лежат највеќе песните на Тоше, затоа ги пее. Гласот му е „тошевски“. Факт е дека иде предалеку, дури во границите на сељачизмот. Ако е паметен ќе почне да си пее свои песни и ќе смени имиџ. Поголема иднина му претстои така, отколку како имитатор на Тоше. Вака, поголем дел од публиката ќе мисли дека сака да „профитира“ од смртта на Тоше. Ај, ваљда ќе се оправи...
Далеку од тоа дека не смее да ги пее песните од Тоше фала богу...
Ама проблемот е што он у старт така се "прослави'' и така се промовираше пеејки ги тие песни.
Ако некој ми каже Чапо дали мислиш дека си емитација на Брус Вилис и јас кажам не не не таман работа нема везе и одма следниот ден се појавувам ишишан кељав и пробувам да се смеам како Вилис?
Ти текнува на што мислам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom