Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
@kolethemanАко тебе ти се деси нешо лошо ти си малер а не он xD логика.

The reality is одбиваш да поверуваш во незгодите што те снаоѓаат па наоѓаш причинители за тоа што ти се случува а ни на крај памет не ти доаѓа дека уствари ти сам си одговорен за работите кои ти се случуваат, човекот по природа секогаш сака да ја префрли вината на друг за незгодите у животот зашто така е полесно наместо да се посвети и поработи на себе за да му тргне.
ахам, а ти природно си глуп или пак на спремање одиш, или пак ти си како него се пронајде и сега сакаш да се тешиш дека до другите е, прочита нешто од тоа што го напишав или тропаш глупости од памет, не барам од тебе совет серко еден, не мора да одговараш и да ме замараш да се повторувам

како што напишав погоре неговите другари, комшии и школските му го извадија прекарот малер, не јас, сите го избегават, сега се дружи со луѓе помали и постари што не го познаваат многу, макар и тие многу пати говорат за неговата дарба во различни ситуации какви дејствија се дешаваат на местата и на луѓето каде што оди, сум бил сведок на цела кладилница полна и само што влегува он сите наеднаш излегуваат во секунда, ама сепак одредена група на луѓе сепак не му замеруваат и се навикнале на него, не е тоа што е малер колку она што пренесва негативна енергија при физички контакт
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
ахам, а ти природно си глуп или пак на спремање одиш, или пак ти си како него се пронајде и сега сакаш да се тешиш дека до другите е, прочита нешто од тоа што го напишав или тропаш глупости од памет, не барам од тебе совет серко еден, не мора да одговараш и да ме замараш да се повторувам

како што напишав погоре неговите другари, комшии и школските му го извадија прекарот малер, не јас, сите го избегават, сега се дружи со луѓе помали и постари што не го познаваат многу, макар и тие многу пати говорат за неговата дарба во различни ситуации какви дејствија се дешаваат на местата и на луѓето каде што оди, сум бил сведок на цела кладилница полна и само што влегува он сите наеднаш излегуваат во секунда, ама сепак одредена група на луѓе сепак не му замеруваат и се навикнале на него, не е тоа што е малер колку она што пренесва негативна енергија при физички контакт
Decko ti si glup ko tocak, ni kriv ni duzen kje go tepal covekot za sranjata tebe sto ti se desavaat idi leci se, paranoidna sizofrenia ete imas i medicinski termin za dijagnoznata tvoja, ako se leci navremeno moze i da se kontroliraat simptomite, najdobronameren sovet ;)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
ахам, а ти природно си глуп или пак на спремање одиш, или пак ти си како него се пронајде и сега сакаш да се тешиш дека до другите е, прочита нешто од тоа што го напишав или тропаш глупости од памет, не барам од тебе совет серко еден, не мора да одговараш и да ме замараш да се повторувам

како што напишав погоре неговите другари, комшии и школските му го извадија прекарот малер, не јас, сите го избегават, сега се дружи со луѓе помали и постари што не го познаваат многу, макар и тие многу пати говорат за неговата дарба во различни ситуации какви дејствија се дешаваат на местата и на луѓето каде што оди, сум бил сведок на цела кладилница полна и само што влегува он сите наеднаш излегуваат во секунда, ама сепак одредена група на луѓе сепак не му замеруваат и се навикнале на него, не е тоа што е малер колку она што пренесва негативна енергија при физички контакт
суеверен си, поради тоа што го викаат него малер мислиш тебе нешто ти се случува ради него, како она црна мачка кога ќе ти го пресече патот:icon_lol: натприродни работи не постојат, се е во главата.
 
D

Daedalus

Гостин
Decko ti si glup ko tocak, ni kriv ni duzen kje go tepal covekot za sranjata tebe sto ti se desavaat idi leci se, paranoidna sizofrenia ete imas i medicinski termin za dijagnoznata tvoja, ako se leci navremeno moze i da se kontroliraat simptomite, najdobronameren sovet ;)
Па и ти имаш параноидна шизофренија и очигледно, не можеш да ги контролираш симптомите.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Еве една интересна и вистинита случка :)
- Пред некоја година дома имавме куќна слава, па така откако заврши попот со пеењето седнавме сите да вечераме со попот кој беше и наш куќен пријател... И така во муабет од татко ми ја слушнав една од најмистичните случки досеа. Пред да почнам да раскажувам сакам да напоменам дека моите родители се многу побожни и скромни луѓе. Така во муабет тато зеде да раскажува за пред 20-30 години... Кога биле млади татко ми и мајка ми со кајче биле на кампување отидени на една од дивите плажи после Градиште во Охрид.... Пополека сонцето заоѓало , а мама и тато разговарале за шаторот каде да го стават , како ке ја поминат ноќта и слично... Во тој момент кога скоро било зајдено сонцето на плажата од нигде никаде се појавил еден старец, кој со најфини зборови им се обратил на моите со следниве зборови: Еј деца, вие сте млади и убави , немој да спиете на плажата тука навечер од карпите слегуваат змии... Тогаш тато се свртел кон мама и и рекол демек во право е човеков ке се укотвиме во вода и ке спиеме во кајчето:D. Само шо се свртил татко за неколку секунди го снемало старецот, двајцата се зачудиле каде исчезнал.... Се вретеле по плажата го барале но од него ни трага ни глас. Интересно е шо на овие плажи освен со кајче,бродче или друг пловен објект не може да се стигне. Ова го знам затоа што ги имам посетувано овие плажи многу често, дури и скоро коа бев се уверив повторно. Од горе за да слезиш е невозможно затоа што е многу високо преку 20-30 м, дури и професионални алпинисти со опрема за качување не би слегле затоа што карпите се обраснати со густа вегетација. Како се појавил старецот тука е најголема мистерија за мене досега што ја имам слушнато......:):):) Само да напоменам татко ми не конзумира алкохол и не пуши и никогаш не пушел цигари за да има коментари од типот биле надувани,биле дрогирани итн..... Споделете ако имате некое интересно видување или пак интересна случка .
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
130
Поени од реакции
18
Еве една интересна и вистинита случка :)
- Пред некоја година дома имавме куќна слава, па така откако заврши попот со пеењето седнавме сите да вечераме со попот кој беше и наш куќен пријател... И така во муабет од татко ми ја слушнав една од најмистичните случки досеа. Пред да почнам да раскажувам сакам да напоменам дека моите родители се многу побожни и скромни луѓе. Така во муабет тато зеде да раскажува за пред 20-30 години... Кога биле млади татко ми и мајка ми со кајче биле на кампување отидени на една од дивите плажи после Градиште во Охрид.... Пополека сонцето заоѓало , а мама и тато разговарале за шаторот каде да го стават , како ке ја поминат ноќта и слично... Во тој момент кога скоро било зајдено сонцето на плажата од нигде никаде се појавил еден старец, кој со најфини зборови им се обратил на моите со следниве зборови: Еј деца, вие сте млади и убави , немој да спиете на плажата тука навечер од карпите слегуваат змии... Тогаш тато се свртел кон мама и и рекол демек во право е човеков ке се укотвиме во вода и ке спиеме во кајчето:D. Само шо се свртил татко за неколку секунди го снемало старецот, двајцата се зачудиле каде исчезнал.... Се вретеле по плажата го барале но од него ни трага ни глас. Интересно е шо на овие плажи освен со кајче,бродче или друг пловен објект не може да се стигне. Ова го знам затоа што ги имам посетувано овие плажи многу често, дури и скоро коа бев се уверив повторно. Од горе за да слезиш е невозможно затоа што е многу високо преку 20-30 м, дури и професионални алпинисти со опрема за качување не би слегле затоа што карпите се обраснати со густа вегетација. Како се појавил старецот тука е најголема мистерија за мене досега што ја имам слушнато......:):):) Само да напоменам татко ми не конзумира алкохол и не пуши и никогаш не пушел цигари за да има коментари од типот биле надувани,биле дрогирани итн..... Споделете ако имате некое интересно видување или пак интересна случка .
Браво интересно (Y)
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Еве една интересна и вистинита случка :)
- Пред некоја година дома имавме куќна слава, па така откако заврши попот со пеењето седнавме сите да вечераме со попот кој беше и наш куќен пријател... И така во муабет од татко ми ја слушнав една од најмистичните случки досеа. Пред да почнам да раскажувам сакам да напоменам дека моите родители се многу побожни и скромни луѓе. Така во муабет тато зеде да раскажува за пред 20-30 години... Кога биле млади татко ми и мајка ми со кајче биле на кампување отидени на една од дивите плажи после Градиште во Охрид.... Пополека сонцето заоѓало , а мама и тато разговарале за шаторот каде да го стават , како ке ја поминат ноќта и слично... Во тој момент кога скоро било зајдено сонцето на плажата од нигде никаде се појавил еден старец, кој со најфини зборови им се обратил на моите со следниве зборови: Еј деца, вие сте млади и убави , немој да спиете на плажата тука навечер од карпите слегуваат змии... Тогаш тато се свртел кон мама и и рекол демек во право е човеков ке се укотвиме во вода и ке спиеме во кајчето:D. Само шо се свртил татко за неколку секунди го снемало старецот, двајцата се зачудиле каде исчезнал.... Се вретеле по плажата го барале но од него ни трага ни глас. Интересно е шо на овие плажи освен со кајче,бродче или друг пловен објект не може да се стигне. Ова го знам затоа што ги имам посетувано овие плажи многу често, дури и скоро коа бев се уверив повторно. Од горе за да слезиш е невозможно затоа што е многу високо преку 20-30 м, дури и професионални алпинисти со опрема за качување не би слегле затоа што карпите се обраснати со густа вегетација. Како се појавил старецот тука е најголема мистерија за мене досега што ја имам слушнато......:):):) Само да напоменам татко ми не конзумира алкохол и не пуши и никогаш не пушел цигари за да има коментари од типот биле надувани,биле дрогирани итн..... Споделете ако имате некое интересно видување или пак интересна случка .
A kako ne im bilo cudno od samiot pocetok kako toa od nigde nikade se pojavil?
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
ми се случи вчера, на мојот јутуб канал. Вчера влегов у хистори и гледам некој гледал видеа кои прв пат ги глеам, бев фрапиран, прегледав све дали ми влегол некој друг на акаунтот но ништо, дали е можно да е дух?
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Сабајлево одам да се сликам за пасош, и одам пред врата и гледам нема никој, тропам и влагам се сликам и излегувам за 5 мин. по надприродно од ова не верувам да им во македонија.
 
Член од
18 септември 2013
Мислења
16
Поени од реакции
33
Како мал многу се дружев со едни комшии, двајца браќа, живеевме во ист влез. Пред 10-12, тие се преселија во Австралија и нормално контактите ни се намалија. Со излегувањето на Фејзбукот, таму негде 2008-09, започнавме да контактираме, но престанавме со допишување и 6-7 години, немав ама баш никаков контакт со ниту еден од браќата. Пред 3-4 вечери, сонувам дека се дојдени, седнати сме на кафе. Утредента се будам, гледам телефонот, на Фејзбук имам порака од едниот, дојдени се во Македонија, кога ќе се вратам Битола да се видиме...

Чудно ми е што толку години немаме никаков контакт, ги сонувам, а и кој знае колку време не сум помислил на нив (зашто нели, тоа што го сонуваме или тие личности што ги сонуваме, треба да помислиме на нив во текот на денот.). Ајде тоа некако, но уште повеќе ме зачуди што утрото имав порака од едниот дека се тука.
 
Член од
7 јули 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ja mislam deka nema da preziveam ovaa nok... Izlegov so drugarki da prosetame malku niz carsija bevme na kafe se bese super i sea ja se vrakam nakaj doma i slusam nekoj go vika moeto ime onaka tivko a ziv covek nema na ulicata i ja pocnav da panicam a edno 5-6 minuti imam za odenje i pocnav brgu da odam i od daleku slusam kako me vika nekoj i se nablizuva pocnav da trckam a vo megjuvreme gledav postojano nazad da ne ima nekoj i da se zavrtam napred vidov nekoja senka pred mene i nesto mnogu silno me turna padnav i pocnav da vristam sreka komsivkata dojde pa mi dade seker i voda eve se uste ne mozam da se smiram a sto e uste pocudno imam edni ogromni izgrebanici okolu 4-5 krvavi a majcata ne mi e iscepana ni nisto..
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Ja mislam deka nema da preziveam ovaa nok... Izlegov so drugarki da prosetame malku niz carsija bevme na kafe se bese super i sea ja se vrakam nakaj doma i slusam nekoj go vika moeto ime onaka tivko a ziv covek nema na ulicata i ja pocnav da panicam a edno 5-6 minuti imam za odenje i pocnav brgu da odam i od daleku slusam kako me vika nekoj i se nablizuva pocnav da trckam a vo megjuvreme gledav postojano nazad da ne ima nekoj i da se zavrtam napred vidov nekoja senka pred mene i nesto mnogu silno me turna padnav i pocnav da vristam sreka komsivkata dojde pa mi dade seker i voda eve se uste ne mozam da se smiram a sto e uste pocudno imam edni ogromni izgrebanici okolu 4-5 krvavi a majcata ne mi e iscepana ni nisto..
Смири се не паничи. Мавни еден туш и утре ко ќе се разбудиш не станувај нагло ќе те боли глава, виното е многу грдо коа ќе се препиеш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
?

..........

Гостин
Ja mislam deka nema da preziveam ovaa nok... Izlegov so drugarki da prosetame malku niz carsija bevme na kafe se bese super i sea ja se vrakam nakaj doma i slusam nekoj go vika moeto ime onaka tivko a ziv covek nema na ulicata i ja pocnav da panicam a edno 5-6 minuti imam za odenje i pocnav brgu da odam i od daleku slusam kako me vika nekoj i se nablizuva pocnav da trckam a vo megjuvreme gledav postojano nazad da ne ima nekoj i da se zavrtam napred vidov nekoja senka pred mene i nesto mnogu silno me turna padnav i pocnav da vristam sreka komsivkata dojde pa mi dade seker i voda eve se uste ne mozam da se smiram a sto e uste pocudno imam edni ogromni izgrebanici okolu 4-5 krvavi a majcata ne mi e iscepana ni nisto..
pictures or didn't happen
 

Ѕид на плачот

Намќорка
Член од
7 септември 2016
Мислења
143
Поени од реакции
68
Јас ќе ви раскажам на сестра ми шо и се дешавало. Она исто на форумов доаѓаше. Ама не беше баш многу мирна, пред некои три години.
Се`се случувало кога тетин ми починал, тетка ни плачеше многу и сестра ми пошто не го сакала многу човекот, почна да и зборува дека бил многу лош, не беше за неа, добро е дека починал, се спасила...
И се некои такви муабети, кога наеднаш тенџерињата шо беа во кујна се стркалаа кон неа (сестрами). од чиста мира, тоа беше првиот случај, вториот, го чувме како се одгласува тетин-овиот глас три пати, извикувајќи го на сестра ми името. Сите бевме присутни, ама пак зборевме од него дека немаше добра душа. Ова од ко починал да речеме, после три дена.

Друг случај, повторно сестра ми, имаме викендица, отидовме летен период, се собравме сите деца таму. Братучеди, братучетки, што ни дојдоа од странство. Имаше смееќе, музика, кој пее, кој свири, кој игра... Коа се стаивме да легнеме, (во спална сме спиеле ја, братучед ни и сестра ми, во другите соби, други), сме заспале. Одеднаш почна братучет ми да ми вика зошто сестра ми го удира. Го мавна ми рече коа станал наутро од спиење, толку силно по плешки што помислил дека некој петсто ножеви да му збрцал. А пак сестра ми истата ноќ, после некој час, сонливо му рече на братучед ми да си ги собере рацете од под нејзината перница и да не и ја крева. Кога станавме насабајле од спиење, прокоментиравме за она шо им се десило и невозможно беше тоа, братучед ми инаку со модрици станал, ко да го тепале десет души, да го мавале по телото.

А не инаку, не сме биле пијани, не сме пиеле ние, при свест сме биле и редум. И немаше тепачки.

Потоа, сестра ми го видела татко ни како си седи на столче, со рацете потпрени на маса, накај 12 ипол сато, после полноќ, излегла на тераса на цигара, коа дошла внатре сета растреперена, срцето и чукаше ненормално лудо, пошто знаеме дека татко ни е внатре и спие, да не знаевме, немаше ни толку да се исплаши. Ќе си мислеше тој е. И доста ситуации имаше такви, сенки, гребатинки по телото, еднашка се разбудила со двете раце од дланка до кај лактот со големи гребаници.
А истата ноќ, она си мислеше дека сонуваше и коа станала видно исплашена ми го раскажа сонот, како некој да скочил врз неа, се стапосала, не можела да испушти глас, ни да викне, ни да пушти сјалица, ја давел, не можеше чисто да го види...
Ама кога и ги видов гребаниците, као што си го пиевме капучиното буквално од нос го извадивме од страв. И така, има уште многу чудни ствари... Шо и се дешавале, али веќе не... Неколку години по ред, не и се случува апсолутно ништо:) Не ја закачаат :icon_lol:
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
3
Поени од реакции
8
Ne me biduva vo pishuvanje i opishuvanje ama veruvajte se ova sto ke vi go pisham e iskreno i vistinito,koj sto saka neka si misli nekoj ke kaze deka lazam nekoj ke kaze deka sum lud i sizmisluvam ama jas od ovie raboti dogurav do Psihijatri ,I za toa imam dokaz deka sum pshihicki zdrav ,bidejki gi imam site psihijatri i psiholozi drzavni privatni poseteno niz Makedonija se dodeka edna poznata doktorka psihijatar ne mi kaza otvoreno (Dete iskreno ti ne si za da odish na doktori i psihijatri da se trues so sekakvi lekovi ,odi baraj nekade drugo reshenie CHARE). prv pat ke se otvoram i ke go raskazam moeto iskustvo so paranormalni raboti.Ke vi raskazam za mojata prva slucka od edno dvaesetina sto mi se imaat sluceno u mojot zivot t na koja den denes se secavam.
Imav okolu 8 9 godini ziveev vo edna stara Turska Kuca, vo centarot na gradot koja mojot Dedo i Baba ja imaa Kupeno od nekoi Turci uste 190? godina koga Turcite begale od Makedonija.kucata beshe Karapich (Od kamen gradena) zidovite bea po eden metar debeli atomska bomba ne mozeshe da ja butne,beshe na dva kata,na prviot kat imashe golem hodnik kujna dnevna i Spajs(soba za ostava) golem dvor ograden so visoki zidovi po 3 metra i kupatiloto Wc beshe vo dvorot a dvorot beshe cel od stara kaltrma(od kamenja) i skali za drugiot kat od kucata .Kucata beshe nekako mracna sekogash koga odev preku noc vo WC to nekoj odeshe so mene bidejki me beshe strav da odam sam sekogash gledav nekoi senki niz dvorot,po nekogash ke kazev na nekoj od moite deka ima nekoj vodvorot a tie ke mise posmevaa , pocnav da go sobiram i krijam vo sebe koga ke zabelezam takvo neshto sekogash si molcev.Na drugiot kat imashe isto golem hodnik i dve sobi kade spievme vo ednata soba jas i bratmi i vo drugata soba tatkomi i majkami.Vo sobata kaj sto spievme jas i bratmi imashe Dva kreveta regal dve fotelji i edno malo astalce.Nad mojot krevet imashe dva golemi prozora kade svetlinata sto doadjashe od ulicnite svetilki i od mesecinata se gledaa onaka dobro site raboti koi se naodjaa vo sobata.Beshe kasno sigurno e bilo posle polnoc bidejki site vo kucata spievme.Me razbudi edno cudno kikotenje ,koga gi otvoriv ocite prvo sto zdogledav na plafonot ,go vidov dedomi (slika so bela pozadina) kade mi se smee.(A dedomi beshe ziv) ,se uplashiv skokanv od kreveto za da izbegam kaj majkami i tatko mi vo drugata sobata, i vo edna fotelja koja se naodjashe zalepena do zidot blizu do vratata koja sekogash beshe otvorena vidov zena vo crno so crna shamija koja pleteshe.Pvro shto pomisliv deka e Majkami i ja prashav Mamo shto pravish tuka zoshto pletesh vo temnica .Taa prestana da plete se ponashase kako golema lutka na baterii, a jas stanav od krevetot pojdov nakaj nea za da sednam i da vidam zosto e tuka zoshto ne spie, od ednash ja snema vo foteljata kako da foteljata ja ushmuka ja vovlece vo neja.Poglednav nakaj vratata za da istracm kaj moite togash me fati uste pogolem strav i se piknav kaj bratmi u krevet se pokriv so kebeto ,ostaviv mala zvirka za da gledam nakaj foteljata i taka sum zaspal.Koga se razbudiv sabajleto bev umocan u krevet i bratmi me ritashe i vikashe po mene zosto sum legnal kaj nego vo krevet takov mokar.... A ajs bev tolku zbunet i uplashen sto isto taka toa go sobrav vo mene i go precutav od strav....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom