Виза за америка - лага или вистина

Член од
15 јуни 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
Пред 2-3 дена имам отворено пазар3 и најдов оглас за некоја жена што издава визи за Канада,Америка и ЕУ.

Имам завртено на жената и по нејзино кажување годините не биле важни за апликацијата и самата апликација ке ме чини 170 евра и по апликацијата имам избор:
- ако сам најдам работа треба да платам веднаш 1200 евра за да можам да почнам со работа.
- а ако таа(или нејзината агенција претпоставувам) ми најде работа ми одбива по 600 евра од 2 плати.

едит: 170 евра ги бараше однапред.

Сега моето прашање е дали е лага или вистина иако и самиот сум убеден дека е лага но сепак сакам да верувам дека не е.

Линк од огласот: Работни Визи за ЕУ,Канада и Америка


Би ве замолил за сериозни одговори и кое е вашето мислење за ова?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
100% laga

Sent from my Vodafone Smart II using Tapatalk 2
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
Благодарам за брзиот одговор.

Иако и самиот бев убеден дека е лага сепак сакав да проверам што другите мислат.

Оваа полесно би било да би имале comment систем на пазар3 -.-
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Замисли мене пак еден ми дојде ми вика одоколу као демек бил од Англија и можел да ми направи да одам таму да работам а треба на почеток да му дадам 300 евра со тоа што треба пополнам документи и потоа откако ќе ми одобреле врска немам што беше треба уште 600 евра да му дадам и на крај уште 1200 евра пред да заминам и 100% гаранција. Вакви лажговци ги има многу не паѓајте на вакви финти не е он некое премногу јако лице па да може тоа да го направи. Како и да е ќе дадете пари и на крај со прстот во уста ќе останете а од него ни трага ни глас.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Сериозна работа а за контакт при пејд број,веднаш ми мириса на измама.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
Поради економската криза луѓето се доведени да направат се од очај.
Луѓето кои ги нудат овие услуги го знаат тоа и го употребуваат против нас,а ние затоашто можеби сонот сакаме да си го исполниме или затоашто сакаме да ја смениме околината сме доведени да веруваме и во нивните лаги иако тоа може да е само некоја илузија,а потоа го скршат целиот свет на тие што им веруваат и што всушност платиле.

Благодарам за брзите одговори и се согласувам со тебе Sky.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Ja ova ti go kazuvam od iskustvo na tatko mi on trazese viza za USA i oni mu trazea pari sto ti ja znam nesto okolu 2000 evra od lice i tatko mi im kaza koga ke sredat togas oni dobro ocekuvajte nas povik ova ona i cekase edno 2-3 nedeli i gi barase a brojot ne postoese.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Поради економската криза луѓето се доведени да направат се од очај.
Луѓето кои ги нудат овие услуги го знаат тоа и го употребуваат против нас,а ние затоашто можеби сонот сакаме да си го исполниме или затоашто сакаме да ја смениме околината сме доведени да веруваме и во нивните лаги иако тоа може да е само некоја илузија,а потоа го скршат целиот свет на тие што им веруваат и што всушност платиле.

Благодарам за брзите одговори и се согласувам со тебе Sky.
За џабе старите не рекле сиромавиот тро дупло плаќа така и за ова. Колку и да си очаен на вакво нешто не можеш да се согласиш, незнам колку глуп треба дa e човек па да падне на вакво нешто бидејќи ова од авион се гледа дека измама само прашање е на време ваков човек кога ќе замине зад решетки или пак негде во црна вреќа.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Пријави ги во полиција, ќе ја намалиш шансата некој да се заебе.
 
K

kicodarker

Гостин
Визи за америка издава само Американската Амбасада во америка,и конзулатите што ги има надвор од USA.Не е ова компанија која “визата“ ја гледа како продукт па како орифлем да наоѓа препородавачи и што повеќе визи да продава. Сепак,и такви како тебе постојат,за такви како НЕА да заработат нешто во животот.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Визи за америка издава само Американската Амбасада во америка,и конзулатите што ги има надвор од USA.Не е ова компанија која “визата“ ја гледа како продукт па како орифлем да наоѓа препородавачи и што повеќе визи да продава. Сепак,и такви како тебе постојат,за такви како НЕА да заработат нешто во животот.
:)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Визи за америка издава само Американската Амбасада во америка,и конзулатите што ги има надвор од USA.Не е ова компанија која “визата“ ја гледа како продукт па како орифлем да наоѓа препородавачи и што повеќе визи да продава. Сепак,и такви како тебе постојат,за такви како НЕА да заработат нешто во животот.
(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom