Вие vs. Вашето работно место

S

Sinisa123

Гостин
Собери храброст, врзи му една шамарница на хејтерот ако си женско, или тупаница ако си машко и замини си од фирмата. Ќе ти се стабилизира притисокот. Очигледно дека ти немаш иднина во таа фирма. Ова им успеа на двајца другари.
Masko e. Ama se odnesuva kako zena i ne e samo toa da go udram so tupanica ako pocnam da go tepam treba da go istepam do smrt. Taka da koga tepam nekoj ne mozam da se kontroliram a i ne vredi da odam vo zatvor za nego xaxaxaxaxa
 
C

cige

Гостин
Masko e. Ama se odnesuva kako zena i ne e samo toa da go udram so tupanica ako pocnam da go tepam treba da go istepam do smrt. Taka da koga tepam nekoj ne mozam da se kontroliram a i ne vredi da odam vo zatvor za nego xaxaxaxaxa
Еден другар работеше во фабриката за електронски плочки во Орешани, и имаше тројца над глава. Сменоводител, шеф на погон и набљудувач. Организацијата им беше катастрофа, сите командаат на свој начин и нервозата ја истураат врз работниците. Еден ден другаров се реши, си ги зема алиштата од соблекувалка, тупаница на тој прв што му излегол на праг и си замина, му остана последната плата не земена, ама барем психички се помири.
 
S

Sinisa123

Гостин
Dobro vecher ljuge. Vaka sea da dobijam edno mislenje. Vraboten sum vo edna firma u Shtip, i ima eden magacioner shto e prav shpion, se kazuva gore u kancelarija na shefot i na direktorot se shto se desava i koj shto kazuva. Deneska rabotevme so nekoi vreki i oti ima uste eden kolega Sinisa shto se vika kako mene, i magacionerot mi vika ne gi treskaj kutiite na zemjata posteli neshto da ne se valkat i ja go poglednav i niso ne mu kazav, mislev na drugiot kolega zboruva i si premolchev i na vtorata kutija mi se razvika i sfativ deka misleshe na mene i mu vikam "e dobro de shto morash da se deresh kazi popoleka ne si mi shef da mi se deresh" i mi vika mi ja ti kazav na tebe ti se napravi kako da ne me slusna, i mu velam mislev na drugiot kolega mu kazuvash ne na mene, dvajca sme shto treba da napravam sea jas, i mi veli deka kje me kazal na direktorot utre koga kje dojdel na rabota deka ne sum go slushal magacionerot i deka ne sum primal naredbi od nego i sum mu vikal deka on ne mi e shef na mene. I deka sum kazal shto mi e gajle za kutitte deka kje se izvalele, kje mu kazal da me sovetuva direktorot. Znachi na mene kako shto mi e stoe tamu koj moze i koj ne moze nareduva, odi ovde, odi tamu, odi vamu, i samo treba da se molche. Oti samo jas sum opsht rabotnik site mi komandat na mene, a ja na nikoj ne mozam da davam komandi. I vchera rekoa deka kje se raboti do 14 h oti bilo Vodici, i imav so eden kolega prevoz do doma za da ne chekam avtobus za Strumica i si otidov so nego i ne kazav na nikoj deka kje si odam u 13:30 h i kolegata mi se javi deka ide da me zeme i eve go magacionerot trchal gore da me kaze zasho sum si otisol u 13:30 h da se bune, i direktorot mi se javuva po telefon i mu kazav deka magacionerot reche deka se rabotelo do 14 h i deka nemav avtobus u 14 h zatoa si otidov i me prasa dali sum kazal na nekoj deka kje si odam i mu rekov deka ne sum kazal i mi reche dobro i samo glavata ja zamavna i si zamina. Spored vas shto mislete za ova kakva kazna kje se dodeli oti sum si otishol porano vchera od rabota?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom