Вечерва овде, без тебе...

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Вечерва онде, со тебе, мислам дека почнав да ја сфаќам мојата епизодна улога во твојот живот. Јасно ми сега што мислеше под екстра. Статист.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Вечерва овде без тебе, мислам кој се слика дома со капа и со елек? o_O
 
P

puppete dolly

Гостин
Ми фалиш премногу... Ми текнува на сите вечери кога заспивав во твојата соба, секогаш внимаваше да не ми дува, ми го местеше ќебето... Кога ќе се разбудев ќе ме погалеше и ќе ме тргнеше во твоите прегратки... Ми фали се... Ама наеднаш ми текнува дека во сите тие моменти додека ме гледаше во очи си ме лажел, а јас верував во тебе... Успеваше да ме натераш да поверувам во се. Ја злоупотреби мојата наивност, љубов, доверба, слепило... Ја злоупотреби мојата сигурност во тебе! Секогаш кога ќе ме стегнеше во прегратка без да ти кажам на глас, сам чувствуваше колку сигурно и непобедливо се чувствувам, сам без да ти кажам знаеше дека тоа е прегратката во која сакам да останам до крајот... А ти ме лажеше.. А ти ме понижи... А ти ме уништи... И се мразам што и после се што ми направи ми фалиш..и ќе ми фалиш... И не знам уште колку вечери вакви ќе ми поминуваат. Ама знам дека ако сега дојдам во твојата соба и ме гушниш нема да ме стоплиш како што знаеше да ме стоплиш... Затоа што сега лагите ми ја тресат душата. Ми студи
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Вечерва овде, без тебе...Не, не...Вечерва овде, поради тебе!
Не знам дали и тебе ти се обраќам со постов, ама ете ај да си кажам.

Вечерва овде, поради тебе седам сама пијам чај, гледам серии и јадам благо...демек да ми помине горчината.
Да ти го кажев ова тебе ќе прашаше од каде таа горчина, зошто ја чувствувам?
Па, затоа што еве скоро две години после тебе уште си седам сама. После тебе, рестриктивност до максимум! Човек не дозволив да допре до мене. Мраз. Камен.

И сега кога сакам да го променам тоа, не знам како...не знам што...не знам зошто...не знам со кого.
Лутам, онака со мислите, со реакциите и со постапките.
Чист апсурд е во постов што ти се обратив тебе...Батали.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Vecerva ovde bez tebe, so lugje a sama.Gi gledam konturite na nivnite silueti i otvoranje na ustite no nisto nitu razbiram nitu slusham. Si mislam kakva budala sum da ti poveruvam i da mislam deka prethodno bese samo greshka vo prevodot , nedorazbiranje.Istoto povtorno mi se sluci.Iscezna bez objasnuvanje so tolku prashalnici vo mene. I uste lut demek ti nemas vreme ni za muabet...Sto mislis nafta pijam. Do sega sekogas barav opravduvanja ima trista sozaluvanja za tvojata sudbina, gledav niz prsti , se gazev sebesi kako nikogash dosega. Go gledav sekogas najubavoto vo sekoj den vo sekoj covek. Nokva bez tebe, teshka e priznavam.Bolish .Odamna me bolelo vaka. Boli molkot i tishinata , boli nedorecenoto, toa boli.Ne boli vistinata. Ako nema ljubov vo srceto tvoe, prva sum da si odam po patot.Boli razocaruvanjeto od tebe, boli negiranjeto, boli vetuvanjeto neispolneto.Drugo ne boli.Neljubovta ne boli.Vo neljubov ni mig ne bi ostanala pa i posleden vo zivotot da si mi. Za ljubovta placam shto se preleva od mene, sto ja razbudi, sto ja batali. No ljubovta jas ke ja zakopam i ti nikogash nema da ja najdesh, moze ke mislish deka ja imas no vakva veruvaj nikad, znam. Ti nemash kapacitet da ljubish. Ne mozes da ljubis.Sponzorushite ti bile edinstvena cel. Jas samo edno chokolado so tebe podeliv i shishe voda.Cudno ti bese. Podobro e da gi plakas taka barem nema da povreduvash.Kolku platis tolku dobivas i uvo te boli za se. So sreka neka ti bide so sledna sponzorusha.
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2016
Мислења
9
Поени од реакции
3
Вечер тука, без тебе ... и уште една вечер без тебе, но сепак утре уф 18+ саутут секак ќе са видме. А и секоа вечер мислум на тебе, уд кога се фанаме уф сбутта на вечер уф един кафич, ка ми седна на курут, после ка са излапаме много убо. Стварно почна да ми са аресиш од некни и утре едвај чекум да те видум ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom