Вечерва овде, без тебе...

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување
С

Сатори

Гостин
Што кога по некое изминато време, по љубовта со која сте делеле се и до ден денес далбоко во себе ја сакате, една вечер, мизерна вечер, врне, вие слушате некоја депримирачка музика и се сеќавате баш на него/неа.И добивте можност да им кажете се...што би било тоа, кога реченицата би почнала...
Вечерва овде, без тебе.......
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Lady Satori напиша:
Што кога по некое изминато време, по љубовта со која сте делеле се и до ден денес далбоко во себе ја сакате, една вечер, мизерна вечер, врне, вие слушате некоја депримирачка музика и се сеќавате баш на него/неа.И добивте можност да им кажете се...што би било тоа, кога реченицата би почнала...
Вечерва овде, без тебе.......
lele ama mi ja pogodi temata!
Ama nekako sram mi e da pocnam prva....aj pocni ti!!
 
С

Сатори

Гостин
eci^^^ напиша:
lele ama mi ja pogodi temata!
Ama nekako sram mi e da pocnam prva....aj pocni ti!!
Вечерва овде, без тебе, знаеш ли колку ми требаше храброст за ја кренам слушалката и да ти кажам дека сеуште ми недостигаш, недосраснато дете едно?
Знаеш ли само колку ме боли фактот дека сега си со некоја друга и дека ќе ја смениш за недела, две?
Занеш ли дека во секој тебе те барам и дека се ти припаѓа тебе, а јас сум сама, оваа врнежлива вечер, и држам чаша, узо во рака, се прашувам, што ако беше тука...
Линијата се прекина...
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Vecerva ovde bez tebe...ja gledam propasta na ona na koe posvetiv del od zivotot svesna deka moram podgrbavena so dotraeniot alat povtorno da stvaram... kako da go prisilam srceto, nervite i tetivite ponatamu da me slusaat koga veke gi nemam i da izdrzam bez nisto vo sebe osven voljata koja mi veli istraj.... dali ti bi mozel?
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Вечерва овде, без тебе... Мислам што можеше да биде... А ти сега си со друга... Дали е подобра од мене? Дали со неа ти е како што ти беше со мене... Дали со неа имаш половина од тоа што можеше ние да го имаме... А го немавме... Ти беше се она што го посакував... Зар мораше се да уништиш за една вечер... Вредеше ли?
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
Вечерва овде, без тебе... размислувам за времето кое го поминавме заедно, времето кога бевме среќни, кога неможевме да се замислиме еден без друг, кога искрено се љубевме.... како можам да ги заборавам тие денови, месеци.. поминати со тебе, како тебе да те заборавам?
 
N

NeMiRnA

Гостин
Vecerva ovde bez tebe se cuvstvuvam osameno i nistozno.Mi nedostiga se ona sto nekogas sme go imale.Dve deca na univerzumot,edni od mnogute koi se sakale,ziveevme eden za drug,a sega te nema...se mi e pregolemo i premnogu bez tebe,duri i paganjeto na kapkite po prozorecot na mojata soba e preglasno.Sakam da si tuka do mene,silno da te pregrnam,da bidam povtorno tvojata malecka,da ti gi podaram solzite i bi si ja razgolila dusata pred tebe...bi ti ja dala mojata pokajnicka vistina...bi pobarala povtorno da bideme kako nekogas NIE.Niedna nema da te saka kako mene,niedna ne e kako mene,samo romanticna dusa,depresiven umetnik,vecna sonuvacka,mala lazlivka...bi mozela da te saka taka.Niedna ne e kako tvojata mala so krupni tigrovi oci.Nieden ne e ni kako tebe,samo ti znaes da mi ja razgoris zelbata za zivot,da mi dades koktel od baknezi,neznost,ljubov i nadez.Te sakam,no sto ako tuka sum sama bez tebe a ova e uste eden moj monolog,neispolneta zelba za koja mi treba hrabrost,a jas sum tolku slaba...slaba zasto sum bez tebe...
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
vecerva ivde bez tebe..
zasto gi rece tie zborovi koga ne gi mislese,
zasto me baknuvase nezno,koga ne me custvuvase,
zasto me lazese tolku koga ne me posakuvase,
zasto bese so mene koga ne me sakase,
zasto me lazese koga mi zboruvase,
zasto me galese koga me izneveruvase,
zasto me natera da te ljubam koga me rasplakuvase,
zasto me ostavi koga me sonuvase!!!
ZASTO!!!

VI SE SVIGA MOJATA KREACIJA-INSPIRACIJA??
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
Vecerva ovde , bez tebe , mi e mnogu podobro ,znaesh zosto , zosto ja ispushti shansata sto ja imashe so mene i jas si najdov nekoja koja te nadminuva vo site granici (bukvalno) zatoa shetaj mala
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Mm vecerva bez tebe sakam da ti se zablagodaram deka imase tolku trpenie so mene i deka me napravi mnogu podobra licnost .
Za mene zivotot pred tebe bese mnogu zashtiten i mnogu ne realen , me nauchi da cenam sitnici i da go sakam svetot.
Mnogu me smeni bez da primetam me napravi harmoncna smirena osoba polna so ljubov , steta sto samo denes druga osoba ke "go beri medot" od tvojot trud. Sekogas ke imas posebno mesto vo moeto srce .. Ziveej vo spokoj so zivot poln so ljubov i sreka ne zasluzvash nisto pomalce od to......
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Vecerva ovde bez tebe zamislena vo temninata, i sokriena vo beskrajot na tisinata i osamenosta, udavena vo razbranuvanoto more od taga i solzi, cekam da mine uste edna nokj… nokj vo koja ke mozam povtorno da ja pocustvuvam toplata pregratka na sonot. I ovaa nokj po kojznae koj pat se navrakjam na minatoto, bidejki toa e edinstvenoto nesto koe ni ostana, samo toa ne povrzuva. Gi custvuvam tvoite nezni miluvanja i im se predavam na strasnite baknezi. Ah toa e samo son. Son sonnet so otvoreni oci. Kade si? Kade li zamina? I ovaa nokj kojznae koja po red mislam na tebe, pisuvam za tebe, no zborovite se najmokjni da go opisat ova silno cuvstvo sto ja ispolnuva mojata raneta dusa , ovaa ljubov sto go probode moeto srce , koe uste dolgo vreme ke se nadeva i ke ceka da se vrais.Nokjva peam za tebe, no znam ne postoi pesna sto ke moze da ja opise bolkata sto mi ja nanese tvojata surovost, nitu ima stihovi koi bi mozele da ti kazat kolku te sakam i pokraj se toa sto mi go napravi.I nokjva… povtorno placam za tebe, ne gi zapiram solzite iako bolkata stanuva se pogolema… ocajot se potezok… Cela moli i strada dusava moja za ljubovta tvoja koja nekogas celosno me ispolnuvase, za ljubovta sto iscezna zaedno so tebe. Za sekogas…
:wub:

Oва и се е кажано :wub: :wub: :wub:
Мммм ке пwачам :)
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Вечерва овде,без тебе..не знам како ке продолжам,дали ке можам да те преболам,дали ке можам да продолжам без тебе, без твоите бакнежи без твојата прегратка.Дали ке можам да продолжам напред без тебе покрај мене ,без твојот лик.Вечерва сум тажна зошто сите бакнежи што ми ги подаруваше мене сите прегратки..сега ке ги добива некоја друга.ДА,љубоморна сум..не сакам друга да го почувствува она што јас го имав со тебе,не сакам некоја друга да те има.Како ке те заборавам,како ке те гледам во прегратки на друга девојка ?Она што ние го имавме ке го чувам засекогаш во срцево и ке се сеќавам на нашата љубов ,безразлика на тоа што се ке се случува понатаму..
 
С

Сатори

Гостин
До Д.....

Утре заминувам на одмор, па еве се решавам да напишам малку подетално, поубаво...

Вечерва овде, без тебе сум осамена и тажна.Се прашувам како и секогаш по не знам кој пат зошто???Дали како и секогаш јас бев виновна за болката и за трагедијата со која се сретнавме, јас и ти?
Можеби и подобро е вака, се лажам сама себе само на момент, а тие маслинести очи, пак се пред мене.Сакам се да ти кажам, да престанам да покажувам сила, дека ти си зад мене и дека јас сега продолжувам со животот.
Нема да те лажам, имаше други после тебе, но пред тебе никој.
Многу сакаа да ме допрат, но никој не успеа, сите паѓаат пред ѕидот кој ти го создаде околу мене, околу мојата душа.
Кога ги гледам фотографиите, сакам да плачам, зошто ти си тој, што ми зема се, а ми го подари светот.
Се што правам, правам за двајца, за мене и за тебе, а се што уништувам, уништувам само за еден.
Често се среќавам со реченицата: „Не можат сите да плаќаат за него!“, но што знаат тие, како не можат???
Едно прашање виси врз мене, што ако успеевме?
Што тогаш?
Што ако јас не бев јас, барем на момент, и ги затворев очите пред се што се случи, но знаеш, јас не дозволувам.
И сега повторно ја слушам нашата песна и плачам, и не знам што да правам вечерва без тебе!!!
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Кога ќе дојде вечер овде, без тебе, ќе добијам нова инспирација *bows down*.

Лејди, не размислувај предлабоко, некогаш одговорот лежи на површината;).
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
вечерва овде без тебе добив сила да ти кажам дека те сакам, и многу ми е криво што немав сила тоа да ти го кажам во времето кога бевме заедно .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom