Велес

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Друштво дајте број од таксист шо вози велес-скопје и обратно
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Другари ме интересира за она црквиче ли е или не знам што шо е на излезот од Велес кон Штип кога се оди со влезна врата ко топка и светец горе ако знаете нешто повеќе да ми кажете... Имаше и статија за тоа ама не можам никако да ја најдам
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
демек на некој нешо му се сонило да направи на тоа и тоа место и го направил. некоје света петка или така нешто се викаше (не сум многу по попските работи) и мислам дека не е признаено од црквата, има некоја чешма доле и тоа е тоа. порано таму се муваше еден човек, мислам дека тој е тој што го изградил, сега дали уште е таму поима немам. некоја чешма има и толку се секавам, еднаш и многу од дамна сум бил таму.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Јадник, си го окркал ни крив ни должен и сопственикот на другото возило.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Јадник, си го окркал ни крив ни должен и сопственикот на другото возило.
Сигурно Пасатот е каско осигуран..Ќе му ја исплатат штетата..Греота за тој со Опелот.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
58
Поени од реакции
28
Замислете официјално е лоша инсталација... На пасат од 2015/16 55000€ платен... Еее кај отиде светов. Арно ние мааме колички од 2-3000€ барем инсталацијата е здрава :)
 
M

Moon Child

Гостин
ima na reklama samo mnogu se skapi kiriite.
Lele kolku nepismeni lugje ima, neverojatno. "izdavam stan poT kirija" "izdavam sobi vo dojran za leten perioT"
Sto e so lugjevo be...
Inace, najdov nekolku oglasi, malce se soleni, eden se zanesuva 300 evra bara, vika luksuzno namesten stan, da imaat lugjeto tolku mesecno da plakjaat sigurno nema podstanari da bidat. :tapp:
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.022
Поени од реакции
949

Kajgana Shop

На врв Bottom