Велес

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Луѓе градов ваков го немам видено никогаш досега :eek: незнам дали вака било и претходните години за питијадиве јас прв пат се погоди да испаднам досега на главна вечер и тоа сосема случајно имав потреба, абре нема место ни за коли ни за пешаци :LOL: Коли на сите тротоари а улициве река од коли за греота ние пешаци шо бевме одиш до колите на афалтат како војници до тенк :)
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Фикусот Паљурски од Водно денеска бил во Велес, а притоа никој да не разбере,.........:)
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
На ти реков ми рече има..И кој е убиен,и каде,и со колку куршуми и наводно и убиецот е уапсен..Нека се изјасни некој од околината на Којник..
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.645
На ти реков ми рече има..И кој е убиен,и каде,и со колку куршуми и наводно и убиецот е уапсен..Нека се изјасни некој од околината на Којник..
Сеа видов таму ама на 24 вести кажаа демек кримнална пресметка била.
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Го отепале Тошо од којник.Тошо Командирот или Кравата кој како го знае.Е сега како што се случило уште е знак прашање.А дека било нешто криминално кој знае.Тошо е позната личност по чаршијата.Дечко беше топ.
Бог да го прости
Ах бре Тошо
 

RePrEsEnT

Until The End Of Time
Член од
26 септември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
126
Типов шо пукал Шуманот го викаат на прекар . . Убиен е Некој си Тоше Кравата мене не ми е познат ама се занимавал нешто со дрога . . А вчера умре Влатко Ачи шо стоеше на врата во Пјур . . . и тој си одите од предозирање . . е сеа дали има нешто поврзано во овие два случаја незнам ....
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
За два дена двајца ликови од Велешкото подземје отидоа Влатко Ачи и Тоше Кравата, Ачи наводно од предозираност вчера а Тоше од истрели попладнево. Без разлика какви луѓе беа ке ги паметиме како дел од историјата на Велес и како наши сограѓани нека им е лесна земјата и бог да ги прости.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Дајте бе некоја слика да ги видам кој се вака не ми текнува
 
M

Moon Child

Гостин
Имам чуено за еден Шуман шо живее одма под гробиштата кај Пантеле. Незнам дали за истиот се работи.
Од каква предозираност умрел Ачи, зар он не беше бодибилдер и вежбаше?
И шо ми текна, шо се деси со тој пред неколку години од кај потокот што наводно исчезна Опашот ми се чини дека го викаа? Дали му се најде трага и глас?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Дајте бе некоја слика да ги видам кој се вака не ми текнува
Овде на последната страна имаш од Ачи слика а од Тоше веке и плакати има.
http://forum.kajgana.com/threads/Криминалци-и-криминални-групи-во-МК.78505/page-44#post-7910886[DOUBLEPOST=1481146519][/DOUBLEPOST]
Имам чуено за еден Шуман шо живее одма под гробиштата кај Пантеле. Незнам дали за истиот се работи.
Од каква предозираност умрел Ачи, зар он не беше бодибилдер и вежбаше?
И шо ми текна, шо се деси со тој пред неколку години од кај потокот што наводно исчезна Опашот ми се чини дека го викаа? Дали му се најде трага и глас?
Од Црна Џамија бил опашот мислам не го најдоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom