Вања Лазарова

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Не знам за вас ама јас кога ги слушам нејзините песни и нејзиниот глас морници ме полазуваат. Не можев ништо биографско да најдам за нејзе на интернет ама нејзината музика доволно кажува за нејзе, срамота е тема да нема за Вања Лазарова :tapp:.




Акапело :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:.


 
T

Tetro

Гостин
е тука те ценам

Вања Лазарова приватно



- Многу сакам да везам гоблени, везам и карикатури и можам да се пофалам дека за карикатурите добив и награда. Ги сакам руските класици, Достоевски и Толстој. Една од моите омилени книги е „Мајка“ од Максим Горки. Го сакам кулинарството, и тука повторно се држам до македонската традиционална кујна, иако не ми се туѓи ниту специјалитетите од други народи. Ги сакам и животните, па така дел од семејниот амбиент е и сијамската мачка Мими.

Младите генерации многу ја сакаат и почитуваат. Вања Лазарева им порачува-
-Да не заборават кои се и од каде се, со тоа ќе покажат дека ги почитуваат своите предци, но дека се почитуваат и себеси, а со тоа ќе бидат почитувани и од другите.



Извор
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
248
Поени од реакции
267
Резил невиден, Вања Лазарова не е ставена на листата за заслужни уметници кои што треба да добилат пензија од државата! Не ме интересира кои се се наоѓаат на листата ама таму да ја нема жената која што е синоним за македонското традиционално пеење е срамота.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ахх се испорасплакав :(
Душичка каква е и како убаво зборува
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
I

IBIZA SOUND

Гостин
sto tolku ova babata postignala za makedonija pa tolku sto se zboruva ovie 2 3 dena :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Што убаво, ќе потегнеш малку конци и одма национална пензија.
Ќе гледам да фатам врски уште сега за на стари години.
Секоја чест.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
sto tolku ova babata postignala za makedonija pa tolku sto se zboruva ovie 2 3 dena :)
Доајен на Македонската народна музика. Беше членка на Државниот ансамбл Танец. Има испеано еден куп Македонски народни изворни песни. Настапувала на повеќе континенти, а има пеено пред Черчил и Елизабета 2ра. Слушни ги песните Со маки сум се родила, Многу ми го фалат бабо и Јовка Кумановка ќе ти стане јасно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom