Вашиот најомразен клуб

Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Челзи,едноставно мразам клубови што ке ги купи некој нафташ и однигде никаде почнуваат да делат успеси на светско ниво.
Највероатно кога на Абрамович ке му скурчи неговата играчка и ке ги батали ке си се вратат каде што припагаат.
Втор најомразен тим ми е Ред Бул Ф1,Ред Бул што е компанија за правење енергетски сокови инвестирале милјарда во Ф1 го купиле Адријан Њуи кој е едноставно генијалец со 25 години искуство во Ф1 и има дизајнирано 10 шампионски болиди кој последниве години се служи со дупки во правилата што само неговото генијално главче може да ги открие и им донесе на компанија за енергетски сокови 4 титули во Ф1,ужас.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Затоа што ве knockнавме (и knockиравме сите прошли години) out of your fucking perch?:icon_mrgr:

Мојата омраза спрема ManUre започна долго пред да ги турнете Евертон и Арсенал out of their perch.

Да не речам, уште кога не ве стававме во иста реченица. Освен, come back when... :P
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Чарлтон умрените, пошто ми имаат скинато 55 000 на спортска. Од 10 утакмици, само они кикснаа. Клошари невидени
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Не сте свесни колку е интересна темава. Сите во суштина ст(м)е многу слични во ставовите и мислењата само навиват(м)е за различни екипи.

Не мразам некој тим, генерално не мразам, ама Стоук ме вади од такт (особено од времето на Пулис), багра човече. Не можам да ги мразам Тотенхем кога се недораснати за омраза, лебари!

А се ситам на порази на ривали, особено МенЈу сезонава, ама не ги мразам. Исто и за Мурињо, едноставно ми е мило кога ќе изгуби арогантното копиле. Колку ми беше само поинтересен Челзи со Фло, Десаи, Зола, Виали. Со Абрамович ја нарушија цела економија у фудбал што секако ќе се случеше на друго место ако не беа они, така да тоа е тоа. И нив не ги мразам.

Уау каква омраза кон Јуве, или па се јавија многу хејтери баш против Јуве.
 

ferdzo(hacker) :)

Македонче
Член од
19 април 2013
Мислења
115
Поени од реакции
14
Вардар најпоќе.Зошто оти сум од Битола и сум за Пелистер
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас не ги мразам Баерн Минхен, туку ги мразам нивните фанови... Ги мразам Интер и Милан (али сепак не сакам да се на ова рамниште денеска, сакам како порано ривалство да има за првите позиции) , ама затоа пак нивните фанови не ги мразам :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
1. Партизан, мислам не треба да објаснувам зошто.
2. Барселона, затоа што неможам органски да го поднесам тоа плачење и пичкинско жуљавење на секој ебан натпревар на секој судија, кога ке донесе одлука против нив и мислам дека така ги учат не е можно само тие така да се понашаат,конкретно играчи Валдес, Пике, Алба, Алвес, Бускетс, Педро, Фабрегас, Нејмар и нека ми прости некој ако заборавив некого.
3. Тотенхем, некако ми играат најмизерен фудбал од цела енглеска лига.
4. Јувентус, е за овие појма неам зошто, уште кога бев дете ги замразев поради Зидан и ден денеска ми се антипатични, а да ме праша некој зошто ги мразам нив, а не Реал и таму играше Зидан неможам да му одговорам.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Вештачки тимови како Шити,Челзи,Псж,Монако,па и Реал би го сместил овде,јесда се богаташи од памтивек али ме иритира што го почнаа уништувањето на фудбалот со давање ненормални суми за секој играч што се истакнал таа година...Интер ги замразив ради фарсополи,Баерн ми идат на живци едино ради што ги купуваат најјаките играчи на своите ривали,многу педерски клуб.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Местачи бе брат, кажи местачи...
хаха, нема везе тоа погрешно и јас се изразив, не дека ги мразам, ама без везе кога ги гледам во калчо со кого и да играат сакам да изгубат, а искрено без некоја посебна причина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom