Вашиот најомразен клуб

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Омразен клуб ми е глуп поим во спортот. Еве ја како фан на Барселона, треба да ги мразам Реал. Значи не може да не биде така, не постои фан/навивач од едната или другата страна да не ги мрзи Барса/Реал. Колку е тоа мразење стварно не знам, ама нормално дека ми се прави мерак кога ќе киксира Реал. Секој кикс носи нешто добро за Барса :D
Од други тимови што ми прават moral boost кога ќе киксираат се дефинитивно Јунајтед порано кога се вадеше последните 10 минути секоја втора утакмица, оваа сезона слабо па имам некои симпатии према нив.
Челзи заради одвратната фаца на клупа што ја имаат, иначе сасвим океј тим си беше сезоните пред тоа со Рафа, Ди Матео, Карло...
Јувентус само заради тоа што немаат никаква конкуренција во Италија, па „навивам“ за секој тим што игра против нив, за да биде поинтересно првенството.
И нормално сите што ќе ме заебат на спортска :icon_mrgr:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Добро како можите да се правите толку прости, јас не можам да разберам. Како можи Морати да е крив за тоа што Јувентус од преголемата комоција на табелата која што ја имаше (со местење утакмици и подкупување на судии), при крајот од сезоната, сеа па обратно, почна да продава утакмици. Ниеден од Итер не беше осомничен за местење утакмици, а кај вас ова беше во неколку сезони (2011-12), зотоа и дел од играчите немаа право на настап на Европското. Ова не е ли Калчополи? Ова е Калчополи брату, made in Juve!
Можам да се согласам само со тоа дека Морати со големо задоволство се потруди Јувентус да си ја добија заслужената казна. Е ова би можел да го прифатам. :pos: Ама овде не се работи за "креирање" на Калчополи од страна на Морати, извини.
Каде спомнав јас креирање на Калчополи? Јас реков дека Морати ми е одвратен физички а не дека го мразам поради нешто што направил.
 
D

daliborpetkovski

Гостин
Јас ги мразам оние богати клубови,кои купуваат се што им падне на памет,тука се псж,реал,сити,монако,баерн,челзи..
 
Член од
25 март 2012
Мислења
508
Поени од реакции
130
Gaychester- zosto stvarno se golemi GAY-ovi..
Juventus zaradi nivnoto debelo dosie kako golemi mestaci,i pak ke go krivaat Inter(Morrati)/Milan(Berlusconi)
Inter - osobeno od vremeto na Murinho
Chelzi najveke zaradi Abramovic i Murinho
Barselona posledno vreme radi preterano glumenje i ogromna pomos od sudii
Real M zaradi F.Perez, Helguera i Guti
Lyon,Baern M,Levante,Partizan,Miravci(vardar),Dinamo Z,Galatasaray,Santos,Botafogo,Boca Juniors!

Sent from my HTC One using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нашиот има 70 години а вашиот 30, Ањели коа ќе напуни 70 (ако не го изеде коката пред време) ни Франкенштајн нема да му биде рамен. :icon_lol::D:D
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
^ Абе не беше он по коката. Лапо Елкан е наркичот:)
 
C

Castiel

Гостин
Najocaen post za 2014 za a nagradata ke ja primi g.Zhabar. (clap clap)

Bezobrazno e legalno da kupuvas igraci,a sto e togas konstantno so godini mestenje? :pos:

Baern gi tepa 1-4 na gosti a im trebase nereseno za prolaz,a vodea i 1-0.Za lani ic da ne zborime,Freiburg pojako ke izigrase.Kompleks.
Tymoschuk dade gol,ete takov igrac igrase. :pos:

Sezonava si otpadnaa kako sto i bese ocekuvano,pa tesko da sfatat deka se mizerni vo evropskiot fudbal.

Tolku da se napnes vo 6 satot,sto covek ke bese. :icon_lol:

(Se razbudiv da vidam nekoj rezultat i sto ke vidis,iskompleksiranost na nivou.)
кој црн жабар бе дечко..дај малку реалност ... по која логика е жабар... дека навива за јуве? ти си мислиш дека си Шваба дека си за баерн минхен...дај немој со вакви испади....ипак имај конткат со реалноста...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Барселона.

А и освен нивните фанови никој друг не ги сака,сите ја знаеме причината. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom